X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niewyczuwalna macica
Odpowiedz

Niewyczuwalna macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 3 maja 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie czasem tak, że nie wyczuwacie wogóle macicy bo tak wysoko się unosi?
    Obserwując macice w 6, 7, 8 dc jeszcze ją wyczuwałam, dzisiaj jest 9 dc i nie mogę jej sięgnąć.
    Czy to może oznaczać, że zbliża się owulacja? Temperatura puki co na to nie wskazuje.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 3 maja 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba mialas na mysli nie macice a szyjke macicy?Bo wyczuc macice to raczej malo mozliwe..
    Tak szyjka macicy w fazie plodnej unosi sie wysoko i miekknie co daje odczucie przy badaniu ,ze nie mozna jej praktycznie dosiegnac lub jest slabo wyczuwalna...Ale powinno sie badac ja o stalych porach bo szyjka macicy ma to do siebei ze zmienia swoje polozenie kilka razy dziennie..Wiec najlepiej sobie wybrac jedna stala pore np. po kapieli i wtedy sie nia sugerowac

    julita lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 3 maja 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki skrót myślowy, oczywiście chodził mi o szyjkę macicy :)
    Badam zawsze o tej samej porze z samego rana.
    Wysoko ułożona szyjka oznaca, że owulacja jest tuż tuż (co by się nie zgadzało z innimi parametrami), czy że będzie za kilka dni?

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 3 maja 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    Taki skrót myślowy, oczywiście chodził mi o szyjkę macicy :)
    Badam zawsze o tej samej porze z samego rana.
    Wysoko ułożona szyjka oznaca, że owulacja jest tuż tuż (co by się nie zgadzało z innimi parametrami), czy że będzie za kilka dni?

    nigdzie nie jest powiedziane ,ze oznacza ze jest tuz tuz..bo tak moze sie ukladac wielokrotnie w ciagu cyklu a owulacji nie bedzie,,jej polozenie swiadczy jedynie o tym ze org przygotowywuje sie do owulacji i moze byc na takim polozeniu dzien a moze i kilka..,,,,,kwestia org

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bezpieczny sen noworodka - śpiworek do spania

Najważniejsze zasady bezpiecznego snu noworodka i niemowlaka. Na co zwrócić uwagę i o jakie rzeczy warto zadbać, aby sen maluszka był spokojny i przede wszystkim bezpieczny? Dlaczego warto wybrać śpiworek do spania dla niemowlaka, zamiast kołderki?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ