X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ocena śluzu
Odpowiedz

Ocena śluzu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Akte Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 28 listopada 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mam pytanko do bardziej doświadczonych z Was. Dziś mam 13dc i teoretycznie powinien być to dzień owu. Cykle zwykle 26 dniowe. Jednak nie zaobserwowałam u siebie śluzu płodnego. Od skończenia krwawienia śluz był kremowy i śliski, a od 3 dni jest kremowy i lepki 🙄 zdaje sobie sprawę że cykl pewnie pójdzie na marne ale nie wiem czy mogę teraz zrobić jakieś badania hormonów żeby sprawdzić co jest grane?

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 28 listopada 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akte wrote:
    Hej,
    Mam pytanko do bardziej doświadczonych z Was. Dziś mam 13dc i teoretycznie powinien być to dzień owu. Cykle zwykle 26 dniowe. Jednak nie zaobserwowałam u siebie śluzu płodnego. Od skończenia krwawienia śluz był kremowy i śliski, a od 3 dni jest kremowy i lepki 🙄 zdaje sobie sprawę że cykl pewnie pójdzie na marne ale nie wiem czy mogę teraz zrobić jakieś badania hormonów żeby sprawdzić co jest grane?

    Śluz może być głęboko przy szyjce
    No albo faktycznie w tym cyklu nie bo brak owu/za wcześnie itd.

    Większość badań robi się 2-5 dc

    Teraz możesz zbadać estradiol- min.200 pg świadczy że jest dojrzały pęcherzyk

    To tylko teraz czy w każdym cyklu tak masz?

  • Akte Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 29 listopada 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pierwszy teki cykl, dlatego mnie to zaczęło zastanawiać, ale w środę robiłam test owu i był negatywny, a wczoraj był pozytywny.... dziś śluz znów bardziej wodnisty, ale nadal mleczny, a nie przejrzysty

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 29 listopada 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym śluzem to różnie jest. Ja od owulacji gdzie miałam samą wodę a nie śluz do samego okresu miałam wodnisty na przemian z kremowym lepkim gdzie wodnisty uważany jest za płodny 🤷🏻‍♀️ u mnie są niby owulację ale bez śluzu. Dopiero przy badaniu szyjki coś tam wyleci a przy ujsciu pochwy zawsze wodnisty..

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Akte Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 29 listopada 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwariować z tym idzie i tylko się człowiek nakręca będzie owulka, nie będzie, jest szansa na iąze, czy nie ma szansy....

    dziś już bledsza 2 kreska, więc pewnie pik był, tylko nic nie czułam, albo rozeszło si8ę po kościach

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 29 listopada 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akte wrote:
    zwariować z tym idzie i tylko się człowiek nakręca będzie owulka, nie będzie, jest szansa na iąze, czy nie ma szansy....

    dziś już bledsza 2 kreska, więc pewnie pik był, tylko nic nie czułam, albo rozeszło si8ę po kościach
    Ja w tym cyklu to chyba zaczne testować już od 10 dc choć miesiąc temu owulka była w 18 dc bo dzisiaj mam 6 dzień a ból jajnika niesamowity. Z racji tego że z moim śluzem nigdy nic niewiadomo to zastanawiam się czy już dziś awaryjnie nie sprawdzić 😂

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Piszę z zapytaniem. Cykle co 36 dni, owulacja 20-23 dc. Czy miała któraś z was sluz bardzo rozciągliwy przypominający owulacje szybciej niż powinna mieć przy długich cyklach? Przez ok 5 dni czyli od 9-14dc mam sluz niczym przypominał wczoraj białko kurzego jaja. Właśnie byłam na wizycie i mówię lekarzowi ze mam dużo sluzu.. A on mówi ze nie widzi sluzu.. I on nie wie skąd taki sluz.. Nie podejrzewa owulacji bo nic nie widzi.. Pierwszy raz mam sytuacje ze mam tak szybko śluz i na drugi dzień lekarz nie widzi nic... Do tego cienkie endo mam.
    Przepraszam, że piszę w haosie, ale zupełnie nie wiem o co chodzi z moim cyklem, 🤷‍♀️😳

  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj 7 dnien przy cyklach 26 dniowych. Test owu negatywny ale jakby taki cień się zrobil. Na wieczór bol jajnika jednego. Az mi się przykro zrobilo, że może kolejny miesiąc w plecy. Ale dzis jakby lepsza kreska na teście.... może jeszcze jest szansa ...

  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili❤️ wrote:
    Cześć Dziewczyny. Piszę z zapytaniem. Cykle co 36 dni, owulacja 20-23 dc. Czy miała któraś z was sluz bardzo rozciągliwy przypominający owulacje szybciej niż powinna mieć przy długich cyklach? Przez ok 5 dni czyli od 9-14dc mam sluz niczym przypominał wczoraj białko kurzego jaja. Właśnie byłam na wizycie i mówię lekarzowi ze mam dużo sluzu.. A on mówi ze nie widzi sluzu.. I on nie wie skąd taki sluz.. Nie podejrzewa owulacji bo nic nie widzi.. Pierwszy raz mam sytuacje ze mam tak szybko śluz i na drugi dzień lekarz nie widzi nic... Do tego cienkie endo mam.
    Przepraszam, że piszę w haosie, ale zupełnie nie wiem o co chodzi z moim cyklem, 🤷‍♀️😳


    Niestety z cyklami jest różnie... czasami nie wiadomo co na nie wpływa-dieta, leki, choroba, nastrój. Dlatego zaleca się współżycie regularne np. Co dwa/trzy dni i tylko wzmożone w okreslonym tj przewidywanym czasie. Ja już sama zaczęłam wariować od tych testów... jak nie ciążowe to owu....

  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 448

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marchewka wrote:
    Niestety z cyklami jest różnie... czasami nie wiadomo co na nie wpływa-dieta, leki, choroba, nastrój. Dlatego zaleca się współżycie regularne np. Co dwa/trzy dni i tylko wzmożone w okreslonym tj przewidywanym czasie. Ja już sama zaczęłam wariować od tych testów... jak nie ciążowe to owu....
    Rozumiem Cię doskonale . Nie da się nie myśleć.. A tak bardzo by się już chciało ciążę.. Też często łapie doła..
    Pozostaje cierpliwie nam czekać co los przyniesie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ