X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja a hormony?
Odpowiedz

Owulacja a hormony?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam pisze tu bo tam gdzie pisałam odp nie dostałam.. 3 dni temu byłam u lekarza w 15 dniu cyklu z wynikami z 12 dc. Lekarz stwierdził że są trochę rozchwiane. A na monitorze stwierdził że jest ślad po owulacji ale nie wie czy z tego miesiąca czy z poprzedniego... dziwne ? Moje wyniki są z 12 dc bo chciałam sprawdzić czy jest lub będzie owulacja . A od lekarza się nic nie dowiedziałam...
    Lh 61,9 mlu/ml (ovu - 14-95,6)
    Fsh 12.4 mIU/ml (ovu-4,7-21,5)
    Esradiol 302 pg/ml (ovu 86-498)

    (Prolaktyna 19.7ng/ml , Tsh 1.2, T4 0.8 )

    Do tego z 22 dc z poprzedniego cyklu progesteron 10.6 ng/ml. Co o tym sądzicie była prawdziwa owulacja ? Badania hormonów mniej więcej około owulacji są ok? Na początku następnego cyklu będę robić te same hormony. (3,4 dc).

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według norm które podałaś , wyniki sa w ok . LH jest podwyższone ale w czasie owulki to prawidłowość. Niestety nie potrafie na podstawie tych wyników stwierdzic czy była owulka, i nie rozumiem stwierdzenia lekarza że nie wie czy ślad po owulacji jest z tego czy poprzedniego miesiaca. Według mnie śladem po owulacji jest ciałko żółte , które do miesiączki zanika, więc jeśli lekarz teraz je widział to z owulki tego cyklu. Najlepszą formą sprawdzania owulacji jest monitoring , tylko Twój lekarz chyba nie do końca łapie temat, może dlatego że zrobiłaś je jednorazowo a nie obserwowałaś wzrostu pęchęrzyka i jego ewentualne pęknięcie. Chyba niewiele Ci pomogłam ale starałam sie ;) powodzenia , jeśli rzeczywiscie owulka juz była i serduszkowaliście to kto wie :) może będzie fasolka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2013, 10:58

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ