X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja była czy nie.. ? Rozbieżne wyniki na usg
Odpowiedz

Owulacja była czy nie.. ? Rozbieżne wyniki na usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z doświadczonych dziewczyn miała może też podobną sytuację. Spróbuję opisać w skrócie:
    USG w 19dc.:ENdometrium II fazy cyklu z zachowanym echem środkowym, grubości 9,3 mm.
    Jajnik prawy o wym. ... - z największym pęcherzykiem średnicy 11 mm,
    Jajnik lewy o wym. ... - pęcherzykami o średnicach 6 mm. Zatoka Douglasa wolna.
    Gin zapytany o ciało żółte odpowiedział, że jako takiego nie widzi.. że może to ten największy pęcherzyk..
    W panice, że coś nie tak z owulacją poszłam dziś na kolejne usg - 22dc. do całkiem innej ginekolog, nie wspominałam nic o poprzednim badaniu, bo nie chciałam, żeby się sugerowała opinią innego lekarza, miałam już takie przypadki, ze jeden powtarzał po drugim.
    USG:
    Endometrium 11,5 mm,
    jajnik lewy o wym.:.... z małymi pęcherzykami,
    jajnik prawy: z ciałkiem żółtym 17,3 mm średnicy. Zatoka Douglasa Wolna.

    Moje pytanie brzmi następująco: czy ciałko żółte może tak urosnąć przez 2 dni, albo przemienić się z 11 mm pęcherzyka w 17,3mm ciałko żółte ??
    Nie mam siły już do lekarzy... Przeszukałam już chyba cały internet i nic nie mogę znaleźć.. miał ktoś podobnie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ