X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja przy krótkim cylku 22 dni
Odpowiedz

owulacja przy krótkim cylku 22 dni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 27 sierpnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę do Was dziewczyny ponieważ chciałam się Was poradzić od 2 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia i mam problem bo nie wiem do końca kiedy mam mieć owulację przy tak krótkim cyklu, ciężko mi zaobserwować początek, dodam że cykle są zawsze regularnie 22 dni. Proszę o pomoc i wskazówki


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    22 dni to strasznie krótko, mój dawny ginekolog twierdził że w czasie tak krótkich cyklów nie ma szans na owulacje w ogóle, bo skoro faza poowulacyjna trwa ok 14 dni to zostaje Ci tylko 8 dni na to żeby krwawić, żeby pęcherzyki rosły, żeby jeden dominatorek dojrzał i pękł - ciężka sprawa, no chyba że masz skróconą fazę lutealną a wtedy z kolei jajeczko ma problem z zagnieżdżeniem. . Powinnaś zbadać hormony , zacznij od prolaktyny i progesteronu. Przepraszam jeśli moja odpowiedź Cie wystraszyła , nie miałam tego na celu. Zbadaj sie zawsze miło jest usłyszeć że jednak wszystko jest ok . powodzenia w staraniach

    m_d_f lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 20 września 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam takir krotkie cykle czasem. Druga faza to zwykle u mnie 10-12 dni. Owulacje mam.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 20 września 2013, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błysk_kotka dobrze pisze. albo masz bardzo krótką fazę lutealną i komórka nie ma szans na zagnieżdżenie (bo endometrium nie ma czasu aby się rozrnosnąć) albo pęcherzyki nie dojrzewają. Badaj cykle (mierz temperaturę) i skonsultuj to z lekarzem. Zawsze lepiej na początku staran niż po roku.
    Powodzenia.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 1 października 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi jak cudnie że jesteś w ciąży , dajesz nam wszystkim nadzieje na to że można mieć rózne problemy ale ciąża zawsze jest możliwa. Dla mnie osobiście to dużo znaczy , bo rzadko spotykam się z ciążą u kobiet z krótkimi cyklami i żyłam w poczuciu że łatwiej zaciążyć tym które cykle mają wydłużone :)

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 6 października 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, musze sie wygadac, poradzic, bo zwariuje.dlugosc moich cykli sie waha (22-26). 4 wrzesnia mialam laparoskopie. Cykl, w ktorym byl wykonywany zabieg trwal 22 dni. Nastepny cykl rozpoczal sie 22 wrzesnia, krwawienie mialam dluzsze i byla to 'inna' krew niz dotychczas. Poniewaz od tego cyklu zabralam sie za picie mieszanki nr 1 o. Klimuszki, pomysllam, ze to przez to, wiec przestalam, bo sie najzwyczajniej przestraszylam. Postanowilam najpierw poobserwowac swoj cykl, zaczelam mierzyc temperature, kupilam testy owulacyjne. I wszystko byl ok do 11 dnia, kiedy to juz wrecz bylam pewna owulacji, a tu wg OF do tej pory jej nie bylo :(
    Temperatura nie wzrasta, a szyjka caly czas wysoko, otwarta. Dzis juz nawet jest tak miekka jak jeszcze nie byla, wrecz zlewa sie z 'reszta'.
    Do tej pory bylam pewna, ze owulacje mam, a tu jak sie okazuje wcale nie jest tak kolorowo. Bole jajnikow jak zawsze mi dokuczaja, ale pecherzyk nie peka!
    Juz sie zaczelam zastanawiac czy moze z termometrem cos nie tak, ale rteciowe raczej sie nie myla. Godzine pomiaru staram sie trzymac.
    Zastanawiam sie, czy moze to po tej laparoskopii jakies wydluzenie cyklu. Ale zeby w 2gim cyklu po zabiegu? Miala ktoras z Was podobnie?
    Testow owulacyjnych nie chce narazie stosowac, mam problem z ich interpretacja (czy kreska wystarczajaco ciemna czy jeszcze zbyt balada?) Zuzylam sztuk piec i tylko niepotrzebnie sie podjaralam.
    10 pazdziernika mam termin do nowego ginekologa, gdyz doczesnej lekarce przestalam juz ufac. I zastanawiam sie jakie badania powinnam wykonac?

    Moj cykl:
    https://ovufriend.pl/graph/5f7a4a3e49c52623560038d5646c6e38

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 8 października 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura skoczyła, jak się utrzyma na tym poziomie, to znaczy, że już po owu - wychodzi na to, że była 14-16 dc, najprawdopodobniej 15 dc (patrząc na szyjkę). Jeżeli tak, to dla 26-dniowego cyklu to by było całkiem normalne. Nie wiem czym się tutaj niepokoisz :). Długość cykli może się zmienić, wszystko zależy od tego, ile potrwa w danym cyklu faza folikularna. To, że dotąd miałaś cykle 22-26 dniowe, nie znaczy, że to się już nigdy nie zmieni. Laparoskopia mogła wpłynąć na długość cyklu, ale to raczej jednorazowo, w końcu to dość poważny zabieg, skoro przeziębienie może wpłynąć na cykl, to co dopiero takie badanie.

    marinareczka lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 8 października 2013, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo za obiektywne spojrzenie :)
    Przestraszylam sie zbyt krotka faza lutealna lub nawet brakiem owulacji. Caly czas odczuwam bole podbrzusza trudne do okreslenia, a ze ja w goracej wodzie kapana, to od razu bym chciala wszystko wiedziec ;)
    A co do cyklu, to moze przez stres wszystko sie inaczej odbywa...
    Byle do czwartku! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przez kilka lat miałam cykle 21 dniowe, na początku, przez okres dojrzewania, a teraz od 25 do 29 dni, tylko badanie usg jednoznacznie stwierdziłoby, że dojrzał pęcherzyk, ale jakie jest to uwolnione jajeczko, czy nadawało się do zapłodnienie, tego chyba jeszcze długo zwyczajne kobiety nie będą wiedziały, wszystko co tu robimy, to eliminowanie zagrożeń i powiększanie prawdopodobieństwa, tak to sobie tłumaczę, by nie zwariować i raczej zbliżyć się do męża niż budować konflikt na zasadzie "Daj mi to dziecko!"

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ