X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja, śluz i antybiotyk
Odpowiedz

Owulacja, śluz i antybiotyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Nurtuje mnie kwestia wpływu antybiotyku na owulację i śluz. Owulację w tym cyklu miałam/mam mieć 12-13dc czyli dziś lub jutro. W 11dc z samego rana był płodny śluz, wtedy to też doszło do stosunku. Od 10dc biorę antybiotyk ze względu na ząb. Śluz płodny pojawił się tylko 11dc z samego rana, po południu już go nie było. Dzisiaj rano również był śluz płodny, później zanikł. Przedwczoraj, Wczoraj i dziś testy owulacyjne negatywne. (Chociaż wczoraj była mocniejsza kreska niż dzisiaj, ale mimo wszystko wynik negatywny). Czy możliwe że owulacja przesunie mi się przez antybiotyk albo w ogóle jej nie będzie? Czy testami może po prostu nie trafiłam w pik LH?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1295 1449

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, antybiotyk jak najbardziej może wpłynąć na owulację. Pamiętaj, że testy owulacyjne mogą nam orientacyjnie pokazać w jakich dniach owulacja wystąpi, ale tak naprawdę owu może potwierdzić monitoring. Przed pikiem testy mogą być czasem jaśniejsze, czasem ciemniejsze. Mocz może być rozwodniony etc. Jeśli chcesz być bardziej pewna owulacji, to może wybierz się na usg?

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Cześć, antybiotyk jak najbardziej może wpłynąć na owulację. Pamiętaj, że testy owulacyjne mogą nam orientacyjnie pokazać w jakich dniach owulacja wystąpi, ale tak naprawdę owu może potwierdzić monitoring. Przed pikiem testy mogą być czasem jaśniejsze, czasem ciemniejsze. Mocz może być rozwodniony etc. Jeśli chcesz być bardziej pewna owulacji, to może wybierz się na usg?
    Dziękuję Ci za odpowiedź. W 9dc byłam u lekarza, powiedział że widzi pęcherzyk dominujący w prawym jajniku o wielkości 14mm. wczoraj natomiast (13dc) odczuwałam ból podbrzusza jak przy owulacji. był też spadek temp. Do 36.43. dziś już 36.48. Aplikacja jednak wyznaczyła mi owulację 12dc. Dlaczego? Nie mogę udostępnić wykresu dlatego wstawiam zdjęcie.
    https://zapodaj.net/plik-BtfEveeSyQ

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do śluzu, to pojawia mi się tylko rano. Czy mimo wszystko mogę się nim sugerować? Aktualizacja 😉 właśnie zrobiłam dzisiaj test owulacyjny, wyszedł pozytywny. Już nie wiem co mam o tym myśleć. Natomiast śluz zanikł. Tzn stał się kremowy, mętny i nierozciągliwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2023, 09:07

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1295 1449

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, pęcherzyk rośnie ok. 2mm na dobę, więc owulacja mogła jak najbardziej wystąpić w 13dc lub później. Aplikacja to tylko algorytm, nie sugeruj się nią aż tak, słuchaj ciała :) Mi każda pokazuje inny dzień owu. Jeśli pęcherzyk w 9 dc miał 14mm, w 13 dc czułaś ból owulacyjny i test owu jest pozytywny, to myślę, że owulacja się właśnie odbywa lub jesteś już po

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 9 sierpnia 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sugerując się aplikacją, to właśnie sądzę, że owulacja odbyła się wczoraj. Czułam jeszcze mocniejszy ból owulacyjny przez cały dzień. Śluz pojawił się po południu, mocno rozciągliwy i było go bardzo dużo. Dziś już nic 🙂 to prawda, że trzeba jednak zawsze brać poprawkę na to kiedy aplikacja pokazuje dzień owu

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ