X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja w 35dc pomocy!
Odpowiedz

Owulacja w 35dc pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Edzka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z końcem mają odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam wiele lat. Obecnie staram się z mezem o dziecko. Po odstawieniu tabletek pp kilku dniach dostałam miesiączkę a kolejna dopiero po 40 dniach. Ginekologia mówi ze kilka miesięcy będzie się wszystko normowalo. W tym miesiącu owulacja miała miejsce w 35 dc o od 6 dni temperatura rośnie. Wiem ze ciążę potwierdza dopiero ol 16 dzień wyzszych temp. Ale nie do tego zmierzam, moje pytanie brzmi czy można zajść w ciążę mając owulacje w 35 dc czy raczej nic z tego nie będzie i mam czekać na okres

    Edzia
  • wusia Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam długie cykle i gin mówi, że późna owulacja w niczym nie przeszkadza. Widziałam dużo ciążowych wykresów z późną owulacją, chociaż niektórzy twierdzą, że jajo jest gorszej jakości....

    3 cs o I myszkę
    PCOS
    Długie nieregularne cykle, faza lutealna 12-14 dni.
    Tsh 0,895 norma 0,350-4,94
    Ft3 2,75 norma 1,71-3,71
    Fr4 1,04 norma 0,7-1,47
    Fsh 4,96 norma 3,03-8,08
    Lh 9,74 norma 1,8-11,78
    Estradiol 35 norma 21-251
    Prolaktyna 12,33 norma 1,2-29,93
    Testosteron robiłam rok temu- w normie
  • Edzka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedz. Czyli jest nadzieja, chociaż miesiąc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych branych przez tyle lat to byłby cud:)

    Edzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja była 43dc i noszę malucha w brzuchu :).

  • Edzka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie, gratuluję. Tez bym chciała. Puki co jestem 7 dzień po owu i czuje dziwne pobolewanie jajnika

    Edzia
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszej córce śledziłam pilnie wykresy i zaszłam w ciążę przy owulacji w 28 dniu cyklu. Podobno było to niemożliwe, ale jednak ;-) Problem był taki, że miałam błędnie wyliczony dzień porodu na podstawie ostaatniej miesiączki i nikt NIKT nie chciał mnie słuchać, że nie trzeba wywoływać porodu :-/

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że późna owulacja ogranicza szanse na ciąże o tyle, że trzeba dłużej na nią czekać, przez to w skali roku możliwości na zajście w ciążę jest mniej niż przy normalnych cyklach. Przy cyklu 45-dniowym wychodzi 8 owulacji w roku, przy 28-dniowym tych owulacji jest już 13, więc różnica dość spora.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Lilia1987 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 10 listopada 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Późna owulacja w niczym nie przeszkadza,no oprócz tego że dłużej się czeka.
    Jestem żywym dowodem że późna owulacja to żadna gorsza jakość komórki itp.pierwsza ciąża była z 78dniowego cyklu (poroniłam) druga ciąża z 46 dniowego (syn) 3 ciąża z 54 dniowego (córka).

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ