X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pęcherzyki
Odpowiedz

Pęcherzyki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂
    Ostatnio byłam po połogu i gin na wizytę kontrolną. Chcemy się z mężem starać o drugie dziecko ale narazie bez spiny. O synka staraliśmy się pół roku. Lekarz również mówił że po porodzie najlepiej odczekać pół roku ale jakbym zaszła teraz to nic złego się nie dzieje. Minęło 3 miesiące. Jednak po USG na którym zobaczyła PCOS stwierdziła że nie mamy na co czekać, bo może być trudno. Miałam mnóstwo pęcherzyków na każdym jajniku ale na prawym był pęcherzyk 19 mm a na drugim jeden większy 16 mm. Myślicie że pękły ? Reszta pęcherzyków miała po 4 mm lub 5 mm. Myślicie że te większe to były dominujące i doszło do owulacji ? Wizyte miałam 30 grudnia a jajniki bolały mnie po nowym roku.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Hej dziewczyny 🙂
    Ostatnio byłam po połogu i gin na wizytę kontrolną. Chcemy się z mężem starać o drugie dziecko ale narazie bez spiny. O synka staraliśmy się pół roku. Lekarz również mówił że po porodzie najlepiej odczekać pół roku ale jakbym zaszła teraz to nic złego się nie dzieje. Minęło 3 miesiące. Jednak po USG na którym zobaczyła PCOS stwierdziła że nie mamy na co czekać, bo może być trudno. Miałam mnóstwo pęcherzyków na każdym jajniku ale na prawym był pęcherzyk 19 mm a na drugim jeden większy 16 mm. Myślicie że pękły ? Reszta pęcherzyków miała po 4 mm lub 5 mm. Myślicie że te większe to były dominujące i doszło do owulacji ? Wizyte miałam 30 grudnia a jajniki bolały mnie po nowym roku.

    Mozemy tylko snuć domysły - albo lekarz potwierdzi, że do owulacji doszło na podstawie USG, albo kolejnym razem udaj się na badanie progesteronu w 7-8dpo 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2336 2362

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2023, 20:16

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13,04/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Hej :) czyli generalnie progesteron „w normie” (akurat u mnie było to 14,8) 7dpo świadczy o przebytej owulacji tak? Gdyby jej nie było wtedy powinien być sporo niższy?
    Myślę że taki wynik potwierdza owulację :)

    Limonka26 lubi tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Hej :) czyli generalnie progesteron „w normie” (akurat u mnie było to 14,8) 7dpo świadczy o przebytej owulacji tak? Gdyby jej nie było wtedy powinien być sporo niższy?

    Zgadza się 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • my.heart. Koleżanka
    Postów: 168 61

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaki poziom progesteronu może świadczyć, że owulki nie było?

  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to psikus bo mnie ginekolog właśnie wyprowadził z bledu ze progesteron świadczy o owulacji... i teraz nie wiem co myśleć

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    No to psikus bo mnie ginekolog właśnie wyprowadził z bledu ze progesteron świadczy o owulacji... i teraz nie wiem co myśleć

    Nie bardzo rozumiem? Jak wyprowadził Cie z błędu, że progesteron świadczy o owulacji - o tym właśnie mowilysmy wyżej. Chcesz powiedzieć, że miałaś wysoki progesteron a owulacji nie?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ