X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację pH pochwy jako wyznacznik dnia owulacji?
Odpowiedz

pH pochwy jako wyznacznik dnia owulacji?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Karo Lina Ekspertka
  Postów: 285 51

  Wysłany: 18 stycznia, 09:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej! Ostatnio trafiłam na pewien ciekawy artykuł, w którym znalazłam informację na temat zmiany pH pochwy w trakcie trwania cyklu miesiączkowego.
  "Gwałtowny spadek pH po owulacji w połączeniu ze skokiem temperatury, jest precyzyjnym i obiektywnym znacznikiem końca okresu płodności. Pomiar pH śluzu może być bardzo przydatny w okresie nauki metod naturalnych kiedy to pH pomoże powiązać wygląd śluzu z jego typem (płodny, niepłodny)".
  Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy zdrowe, nie mamy infekcji, nie stosujemy żadnych lubrykantów, pH pochwy ma odczyn kwaśny. (Prawidłowy między 3,6 a 4,5).
  Pogrzebałam trochę dalej i z kolejnego artykułu wyczytałam, że:
  "Estrogen, którego szczyt przypada na 14-16 dzień cyklu, obniża pH pochwy. Z kolei w przebiegu fazy lutealnej (faza po zakończeniu owulacji), gdy większe znaczenie ma progesteron, dochodzi do podwyższenia pH".
  Co myślicie o tej metodzie sprawdzania występowania owulacji w połączeniu z innymi metodami? Mam na myśli papierki lakmusowe. Dotyczy to bardziej tych dziewczyn, które mają problem z określeniem konsystencji swojego śluzu, albo mają go bardzo mało by móc stwierdzić czy śluz jest płodny czy nie.
  Wstawiam linki do artykułów
  http://nprtech.ehost.pl/ph_teoria.html
  https://zdrovit.pl/co-wplywa-na-prawidlowa-mikroflore-i-ph-pochwy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ