X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację pH pochwy jako wyznacznik dnia owulacji?
Odpowiedz

pH pochwy jako wyznacznik dnia owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 298 53

    Wysłany: 18 stycznia, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ostatnio trafiłam na pewien ciekawy artykuł, w którym znalazłam informację na temat zmiany pH pochwy w trakcie trwania cyklu miesiączkowego.
    "Gwałtowny spadek pH po owulacji w połączeniu ze skokiem temperatury, jest precyzyjnym i obiektywnym znacznikiem końca okresu płodności. Pomiar pH śluzu może być bardzo przydatny w okresie nauki metod naturalnych kiedy to pH pomoże powiązać wygląd śluzu z jego typem (płodny, niepłodny)".
    Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy zdrowe, nie mamy infekcji, nie stosujemy żadnych lubrykantów, pH pochwy ma odczyn kwaśny. (Prawidłowy między 3,6 a 4,5).
    Pogrzebałam trochę dalej i z kolejnego artykułu wyczytałam, że:
    "Estrogen, którego szczyt przypada na 14-16 dzień cyklu, obniża pH pochwy. Z kolei w przebiegu fazy lutealnej (faza po zakończeniu owulacji), gdy większe znaczenie ma progesteron, dochodzi do podwyższenia pH".
    Co myślicie o tej metodzie sprawdzania występowania owulacji w połączeniu z innymi metodami? Mam na myśli papierki lakmusowe. Dotyczy to bardziej tych dziewczyn, które mają problem z określeniem konsystencji swojego śluzu, albo mają go bardzo mało by móc stwierdzić czy śluz jest płodny czy nie.
    Wstawiam linki do artykułów
    http://nprtech.ehost.pl/ph_teoria.html
    https://zdrovit.pl/co-wplywa-na-prawidlowa-mikroflore-i-ph-pochwy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ