X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pomoc w analizie zdjęcia usg
Odpowiedz

Pomoc w analizie zdjęcia usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Jestem po 3 miesiącu monitoringu owulacji. Mam 34 lata, mąż rownież. Staramy się o pierwsze dziecko. Cykle ok 28 dni, owulacja w okolicach 16 D.c. Wszystko regularnie od zawsze.
    Wszystkie dotychczasowe badania w normie. W każdym cyklu pecherzyk pęka sam, według lekarzy wszystko jest ok. Jedyne co mnie niepokoi to lekkie plamienia w drugiej fazie cyklu i fatalne samopoczucie wtedy ( ból głowy, mdłości, ból piersi). Na razie lekarze ( konsultowalam sie u 4) każą probowac naturalnie. Za kilka dni mam kolejna wizyte bo dzisiaj / jutro owulacja i znowu tragiczne samopoczucie. Byc może będę leczona w kierunku niewydolności 2 razy cyklu. Progesteron sprawdzałam jedynie w pierwszej fazie (jest ok). Do tej pory nie przekladalam do tego większej uwagi bo lekarz rodzinny leczył mnie w kierunku migreny A plamienia wiązałam zawsze z nadżerką która mam od zawsze i która kontroluje.
    Chciałabym Was poprosić o pomoc w analizie zdjęć USG. Przy natłoku informacji zapomniałam o to dopytać.
    1 wizyta: 18.11 (10D.c)
    Jajnik lewy: D 2.20 cm
    D 1.28 cm
    Jajnik prawy: D 2.59 cm
    D 1.66 cm
    D 1.15 cm

    Wizyta 22.11 (14 D.c)
    Jajnik lewy:D 13.3 mm
    D 26.6 mm
    D 12.5 mm
    Jajnik prawy D 15.8 mm
    D 21.5 mm
    D 18.9 mm
    Które wartości dotyczą pęcherzyków? Wszystkie?

  • Smuzka Znajoma
    Postów: 0 0

    Wysłany: 23 listopada 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej ja bym zbadała poziom hormonów.
    Opis twoich objawow. Ja miał czyste bole głowę ból piersi.
    Zaczełam odpowiednie leczenie objawy odeszły. Głowa mnie praktycznie nie boli. Piersi zero nawet przed okresem.
    A masz owłosienie np na twarzy?
    Jakie leki bierzesz? Masz stymulacji cyklu?

    Angelles lubi tę wiadomość

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 193 60

    Wysłany: 23 listopada 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Cześć dziewczyny
    Jestem po 3 miesiącu monitoringu owulacji. Mam 34 lata, mąż rownież. Staramy się o pierwsze dziecko. Cykle ok 28 dni, owulacja w okolicach 16 D.c. Wszystko regularnie od zawsze.
    Wszystkie dotychczasowe badania w normie. W każdym cyklu pecherzyk pęka sam, według lekarzy wszystko jest ok. Jedyne co mnie niepokoi to lekkie plamienia w drugiej fazie cyklu i fatalne samopoczucie wtedy ( ból głowy, mdłości, ból piersi). Na razie lekarze ( konsultowalam sie u 4) każą probowac naturalnie. Za kilka dni mam kolejna wizyte bo dzisiaj / jutro owulacja i znowu tragiczne samopoczucie. Byc może będę leczona w kierunku niewydolności 2 razy cyklu. Progesteron sprawdzałam jedynie w pierwszej fazie (jest ok). Do tej pory nie przekladalam do tego większej uwagi bo lekarz rodzinny leczył mnie w kierunku migreny A plamienia wiązałam zawsze z nadżerką która mam od zawsze i która kontroluje.
    Chciałabym Was poprosić o pomoc w analizie zdjęć USG. Przy natłoku informacji zapomniałam o to dopytać.
    1 wizyta: 18.11 (10D.c)
    Jajnik lewy: D 2.20 cm
    D 1.28 cm
    Jajnik prawy: D 2.59 cm
    D 1.66 cm
    D 1.15 cm

    Wizyta 22.11 (14 D.c)
    Jajnik lewy:D 13.3 mm
    D 26.6 mm
    D 12.5 mm
    Jajnik prawy D 15.8 mm
    D 21.5 mm
    D 18.9 mm
    Które wartości dotyczą pęcherzyków? Wszystkie?
    Hey, te wartości dotyczą raczej rozmiarów jajnikow. Pecherzyki raczej się liczy i to w 2 lub trzecim dniu cyklu. Ogólnie też je widać w innych fazach cyklu, ale zależy co chce się uzyskać przez badanie.

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 26 listopada 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Hey, te wartości dotyczą raczej rozmiarów jajnikow. Pecherzyki raczej się liczy i to w 2 lub trzecim dniu cyklu. Ogólnie też je widać w innych fazach cyklu, ale zależy co chce się uzyskać przez badanie.
    Hej
    A to dziwne co piszesz bo idę sprawdzić wielkość pęcherzyków zaraz przed owulacja a później zaraz po. Dzięki temu wiem , że przynajmniej w tych cyklach które sprawdzam nie mam problemu z owulacja. Jedna z wartości na zdjęciu usg to na bank wielkości pęcherzyków ( lekarz podczas usg mówi mi co widzi i te wartości się pokrywają). Zastanawiają mnie pozostałe- być może to wielkości jajników ale właśnie chciałam się upewnić.

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 26 listopada 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smużka 29 wrote:
    Bardziej ja bym zbadała poziom hormonów.
    Opis twoich objawow. Ja miał czyste bole głowę ból piersi.
    Zaczełam odpowiednie leczenie objawy odeszły. Głowa mnie praktycznie nie boli. Piersi zero nawet przed okresem.
    A masz owłosienie np na twarzy?
    Jakie leki bierzesz? Masz stymulacji cyklu?
    Porobilam badania : tarczyca, prolaktyna i progesteron w pierwszej fazie cyklu są ok. Przez lata brałam leki migrenowe doraźnie. Teraz zaczynam się zastanawiać nad przyczyną. Nie mam problemow z owlosieniem. Kilka naturalnych prób za nami. Jeszcze nie sprawdziliśmy jakości spermy. Lekarz przychyla się do pomocy w zajściu . Zdaje się rozumieć mój problem I jest sympatyczna. Jak sama przyznaje mój wiek sprawia że musimy się spieszyć.
    Po kilku dniach od ostatniego usg( 14 D.c - zerknijcie powyżej - jest pecherzyk który rośnie ok 1 mm na dobę w porównaniu z 10 dc) poszłam na usg w 17 D.c pewna że dzień wcześniej pękł (zazwyczaj mam cykle ok 28 dni z owulacja w okolicy 15-16 D.c). Lekarz zaproponował że wtedy przepis ze mi Duphaston i w ten sposób spróbujemy zajść. Byłam pozytywnie nastawiona. Podczas usg w 17 D.c (wczoraj) okazało się że nadal jest pecherzyk 17 mm ( czyli znowu urósł ok 1 mm w porównaniu z usg z 14 D.c. Nie wyglada na taki, ktory ma zaraz peknac. W związku z cała ta sytuacja i tym że owulacja się odwleka A cykli nie mam dłuższych niż 30dni Pani doktor przepisała mi zastrzyk ovitrelle w brzuch. Ma on pomoc pęknąć pęcherzykowi i wspomóc zagniezdzenie. Wzięłam go i ❤ 7 godzin później, dzisiaj poprawka;) . W poniedziałek w południe idę na usg sprawdzić czy pecherzyk pękł.
    Trzymajcie kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2021, 14:07

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 193 60

    Wysłany: 26 listopada 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Hej
    A to dziwne co piszesz bo idę sprawdzić wielkość pęcherzyków zaraz przed owulacja a później zaraz po. Dzięki temu wiem , że przynajmniej w tych cyklach które sprawdzam nie mam problemu z owulacja. Jedna z wartości na zdjęciu usg to na bank wielkości pęcherzyków ( lekarz podczas usg mówi mi co widzi i te wartości się pokrywają). Zastanawiają mnie pozostałe- być może to wielkości jajników ale właśnie chciałam się upewnić.
    Ok, ja zrozumiałam pecherzyki antralne:) co innego dominujące itp

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ