X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Późna owulacja przy PCOS
Odpowiedz

Późna owulacja przy PCOS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Misiurka Debiutantka
    Postów: 11 16

    Wysłany: 23 marca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny w tamtym tyg potwierdzili u mnie PCOS mam już 1 dziecko i nie martwiłam się z zajściem w ciąże natomiast teraz od 6 miesięcy same problemy, najpierw tarczyce trzeba było doprowadzić do normalnego funkcjonowania teraz stwierdzone PCOS.
    Ale o co chce zapytać, do rzeczy.
    W poprzednim cyklu nie miałam owulacji i @nie przyszła, dostałam od gin Duphaston na wywołanie miesiączki która rozpoczęła się w pierwszy dzień od odstawienia. Dzisiaj mam 23 dzień cyklu i dopiero dzisiaj testy owulacyjne wyszły pozytywne piękne dwie grube mocne krechy. Czy jest szansa ze może się udać? I czy to normalne ze owy przyszła tak późno :( jestem w szoku ze testy w ogóle wyszły pozytywne dzisiaj i ze tak późno. Dodam ze zdecydowałam się zrobić test na owi ponieważ boli mnie dzisiaj lewy jajnik tak bardzo ze aż momentami robiło mi się słabo.
    Czy któraś z was miał podobna sytuacje? Nie chce się nastawiać już pozytywnie bo powiem szczerze ze jestem zmęczona ciągłymi problemami zdrowotnymi i słowami lekarzy ze nie będzie łatwo o ile uda się w ogóle :( nic tylko ryczeć się chce…

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 25 marca 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiurka wrote:
    Cześć dziewczyny w tamtym tyg potwierdzili u mnie PCOS mam już 1 dziecko i nie martwiłam się z zajściem w ciąże natomiast teraz od 6 miesięcy same problemy, najpierw tarczyce trzeba było doprowadzić do normalnego funkcjonowania teraz stwierdzone PCOS.
    Ale o co chce zapytać, do rzeczy.
    W poprzednim cyklu nie miałam owulacji i @nie przyszła, dostałam od gin Duphaston na wywołanie miesiączki która rozpoczęła się w pierwszy dzień od odstawienia. Dzisiaj mam 23 dzień cyklu i dopiero dzisiaj testy owulacyjne wyszły pozytywne piękne dwie grube mocne krechy. Czy jest szansa ze może się udać? I czy to normalne ze owy przyszła tak późno :( jestem w szoku ze testy w ogóle wyszły pozytywne dzisiaj i ze tak późno. Dodam ze zdecydowałam się zrobić test na owi ponieważ boli mnie dzisiaj lewy jajnik tak bardzo ze aż momentami robiło mi się słabo.
    Czy któraś z was miał podobna sytuacje? Nie chce się nastawiać już pozytywnie bo powiem szczerze ze jestem zmęczona ciągłymi problemami zdrowotnymi i słowami lekarzy ze nie będzie łatwo o ile uda się w ogóle :( nic tylko ryczeć się chce…
    Przy pcos testy owulacyjne często się nie sprawdzają. Jedynym skutecznym potwierdzeniem owulacji jest krew i monitoring cyklu.
    Zawsze jest szansa ale nalezy monitorować cykl aby mieć pewność co tam się dzieje. Zwlaszcsa jeśli już wiesz że sa kłopoty zdrowotne.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3482

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w ciąże w 28 dniu cyklu, wiem, ze wtedy była owulacja bo miałam w ten dzień usg. Tez mam pcos. Ciąża niestety okazała się później pustym jajem płodowym, ale przy pcos późne owulacje zdarzają się bardzo często i jak najbardziej jest szansa na ciąże. Na forum jest już pare zdrowych dzieci z takiej właśnie później owulacji.
    Co do testów owulacyjnych to mi przy pcos nigdy nie wychodziły pozytywne chyba, ze przy stymulacji kiedy owu była potwierdzana tez przez usg.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Viking Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 5 maja 2022, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiurka wrote:
    Cześć dziewczyny w tamtym tyg potwierdzili u mnie PCOS mam już 1 dziecko i nie martwiłam się z zajściem w ciąże natomiast teraz od 6 miesięcy same problemy, najpierw tarczyce trzeba było doprowadzić do normalnego funkcjonowania teraz stwierdzone PCOS.
    Ale o co chce zapytać, do rzeczy.
    W poprzednim cyklu nie miałam owulacji i @nie przyszła, dostałam od gin Duphaston na wywołanie miesiączki która rozpoczęła się w pierwszy dzień od odstawienia. Dzisiaj mam 23 dzień cyklu i dopiero dzisiaj testy owulacyjne wyszły pozytywne piękne dwie grube mocne krechy. Czy jest szansa ze może się udać? I czy to normalne ze owy przyszła tak późno :( jestem w szoku ze testy w ogóle wyszły pozytywne dzisiaj i ze tak późno. Dodam ze zdecydowałam się zrobić test na owi ponieważ boli mnie dzisiaj lewy jajnik tak bardzo ze aż momentami robiło mi się słabo.
    Czy któraś z was miał podobna sytuacje? Nie chce się nastawiać już pozytywnie bo powiem szczerze ze jestem zmęczona ciągłymi problemami zdrowotnymi i słowami lekarzy ze nie będzie łatwo o ile uda się w ogóle :( nic tylko ryczeć się chce…
    Od siebie mogę powiedzieć, że testy cyfrowe clearblue pokazują dobrze czy jest pik. Żaden inny nie pokazuje tylko clearblue ja miałam różowe ale chyba teraz zaopatrzę sie w fioletowe.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1352

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o wsparcie, kilka słów na otuchę bo zwariuje 😉
    Moja historia w skrócie . Mam syna 7 lat i córkę 3 latka. O drugą ciążę walczyliśmy koło roku, ja słyszałam co chwilę brak owulacji, mąż morfologia 0%. Daliśmy sobie 3 miesiące od tych wyników męża i postanowiliśmy zacząć terapię . Udało się. Druga zdrowa ciąża, w którą zaszłam bez wspomagania.

    A teraz zonk. Wpadliśmy!!! Test ciążowy wyszedł pozytywnie w 48dniu cyklu. To był i jest szok. Brak miesiączki spowodował że robiłam już testy od 35dnia. Moje cykle zazwyczaj to 32-34dni.
    Wczoraj byłam u gina i na USG pęcherzyk ciążowy 5mm. Powiedział że musiałam zajść w ciążę kolo 16-18 dni wcześniej, ale za mały ten pęcherzyk żeby określić wiek ciąży. Nie widać jeszcze ani ciazka żółtego ani zarodka. Jakiś 5 tydzień (?)
    Z tego wynika że owulacja była 38dnia cyklu!!! Czy to możliwe?
    Kazał przyjść za 2 tygodnie, a ja do tego czasu chyba zwariuje.
    Ginekolog powiedział mi że nie wie czy jestem w ciąży.

    Ktoś ma podobne doświadczenia?

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ