X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pozytywny test
Odpowiedz

Pozytywny test

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pauliina92 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mega się jaram, staramy się z mężem od lipca o drugie dziecko po jednej stracie. Dziś doczekalam się 2 pięknych kresek na testach owu. Śluz od wczoraj rozciągliwy. Tylko skoku temp dziś nie było :/ czy jeszcze będzie??https://naforum.zapodaj.net/0028abfdef55.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 09:56

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliina92 wrote:
    Hej dziewczyny. Mega się jaram, staramy się z mężem od lipca o drugie dziecko po jednej stracie. Dziś doczekalam się 2 pięknych kresek na testach owu. Śluz od wczoraj rozciągliwy. Tylko skoku temp dziś nie było :/ czy jeszcze będzie??https://naforum.zapodaj.net/0028abfdef55.jpg.html
    Cześć :) skok jest po owulacji, z tego względu że owulacja podbija progesteron który to właśnie odpowiada za skok temperatury :) pozytywny test owu znaczy tyle że w ciągu 36h odbędzie się owulacja, a nie ze trwa teraz w tym momencie :)
    Dzialaj z mężem! :) powodzenia 🤗

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Pauliina92 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Cześć :) skok jest po owulacji, z tego względu że owulacja podbija progesteron który to właśnie odpowiada za skok temperatury :) pozytywny test owu znaczy tyle że w ciągu 36h odbędzie się owulacja, a nie ze trwa teraz w tym momencie :)
    Dzialaj z mężem! :) powodzenia 🤗

    Rozumiem, czyli jutro powinien być skok temp. Tak zrobimy 😉 dziękuję!

  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tu kiedyś dziewczyny napisały, że ani pozytywne testy owu, ani śluz, ani temperatura nie są potwierdzeniem, że owulacja się odbyła. Że tylko monitoring cyklu. Także sama nie wiem czego się trzymać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring kilka dni po owulacji jest najbardziej dokladny i potwierdzi czy ona naprawde byla (ja tak zrobilam w zeszlym cyklu) mialam pozytywny test owu i kilka dni pozniej ginekolog potwierdzil obecnosc cialka zoltego w jajniku. Nie mam mozliwosci robienia tego w kazdym cyklu. Badania progesteronu kilka dni po owu jest tez zazwyczaj dokladne.

    Jak ktos nie mam mozliwosci pojscia do lekarza/na pobieranie krwi to moze sie ratowac testami owu i mierzeniem temperatur.

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Mnie tu kiedyś dziewczyny napisały, że ani pozytywne testy owu, ani śluz, ani temperatura nie są potwierdzeniem, że owulacja się odbyła. Że tylko monitoring cyklu. Także sama nie wiem czego się trzymać.
    Oczywiście że tak jest. Potwierdzić może tylko lekarz.
    Śluz testy temperatura są tylko wskazówkami :)

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Mnie tu kiedyś dziewczyny napisały, że ani pozytywne testy owu, ani śluz, ani temperatura nie są potwierdzeniem, że owulacja się odbyła. Że tylko monitoring cyklu. Także sama nie wiem czego się trzymać.

    Testy owu wykrywają tylko pik LH co nie jest gwarancją ze owulacja wystąpi.

  • Pauliina92 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Monitoring kilka dni po owulacji jest najbardziej dokladny i potwierdzi czy ona naprawde byla (ja tak zrobilam w zeszlym cyklu) mialam pozytywny test owu i kilka dni pozniej ginekolog potwierdzil obecnosc cialka zoltego w jajniku. Nie mam mozliwosci robienia tego w kazdym cyklu. Badania progesteronu kilka dni po owu jest tez zazwyczaj dokladne.

    Jak ktos nie mam mozliwosci pojscia do lekarza/na pobieranie krwi to moze sie ratowac testami owu i mierzeniem temperatur.

    U mnie wszystko pięknie ladnie, ale skoku temp w ogole nie było. Kilka dni po "owulacji" a jajniki dalej boła. Mnie lekarze olewają ze wzgledu na dobry wynik progesteronu :/

  • Pauliina92 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam już nawet w klinice bezpłodności z mężem. U niego wszystko ok, u mnie zobaczyli progesteron i odesłali. RĘCĘ OPADAJĄ

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ