Forum W oczekiwaniu na owulację Progesteron a owulacja- pytania
Odpowiedz

Progesteron a owulacja- pytania

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rebe Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,

mam nieregularne, dlugie cykle.
    po pierwszym straconym cyklu (leczenie primolutem, owu zablokowana bo primolut zostal mi zapisany zbyt wczesnie) poprosilam ginekologa o wyregulowanie cykli i jednoczesnie cos co nie zaszkodzi ewentualnej ciazy.
    lekarz mi przepisal Progesteron dopochwowy od 12-13 dc.
    oczywiscie wiem, ze jest to idiotyzm, ze powinno sie czekac na owulacje, bo jesli nie ma owu, to Progesteron te ewentualna pozniejsza owu zablokuje (chociaz wg mojego lekarza mozna owulowac podczas Progesteronu).

tak czy inaczej mam zamiar czekac na owulacje i dopiero wtedy zaczac stosowac Progesteron.

Plan jest taki, ze dzieki regularnym cyklom bede miala wieksze szanse na zajscie w ciaze- owulacja bedzie czesciej, itp.

zastanawiam sie jednak czy ma to sens? Jesli mam cykle 70 dniowe, to po co czekac na owulacje. ktora nastepuje 14 dni przed miesiaczka. Np. w ostatnim 70dniowym cyklu mialam owulacje w 56 dc.
    Jesli w biezacym cyklu bede miala owulke tak pozno, to Progesteron nic mi nie wyreguluje bo akurat faze lutealna mam poprawna (14 dni).

nie wiem wiec co robic. brac ten Progesteron jak zalecil lekarz, na slepo (12-13 dc) i zablokowac sobie owulacje, liczac ze w nastepnym cyklu organizm zaskoczy wczesniej?

Badania hormonalne mam w norme.

lulu_ovufriend lubi tę wiadomość

zi13csqvo3w0jhij.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 20:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze monitoring??Da ci podglad czy pecherzyki wogole rosna??Bo skoro masz az tak dlugie cykle to raczej podejrzewalabym cykle bezowulacyjne lub luf..Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz ze miewasz tak pozne owulacje??Monitoring je potwierdzal czy sugerujesz sie wzrostem temperatury?????? Bo samo podejrzenie ze masz 14dni przed @ jest sugerowaniem sie blednym...Owulacja moze wyst zarowno 14 jak i 16 dni przed @ a przy niewydolnosci cialka zoltego nawet i po doslownie kilku
    C o do progesteronu to polecalabym duphostan a dlatego ze do 30mg dziennie nie blokujeowulacji a skraca cykle jak i wspomaga zagniezdzenie.No i nie wplywa na wzrost temperatury....
    Tak pozne owulacje jesli je miewasz - moga podkreslam moga ale nie musza wplywac na to ze komorka jajowa moze nie byc juz pelnowartosciowa...Zdanie wiekszosci lekarzy...

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 czerwca 2014, 20:27

V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monitoring oraz badania hormonalne w ostatnim tak dlugim cyklu potwierdzil owulacje. mialam ja rowno 14 dni przed nastepna miesiaczka.

mam problem z lekarzami. nie mieszkam w PL i w ciagu ostatnich miesiecy zmienialam tych lekarzy cale mnostwo...to dopiero moj drugi cykl staran (no, wlasciwie to pierwszy, bo poprzedni cykl byl zupelnie spalony primolutem: zablokowana owulacja).

duzo czasu mi zajelo znalezienie lekarza, ktory w ogole chcialby "prowadzic" moje starania o ciaze i siedzialam dobre pol godziny tlumaczac mu dlaczego chce zajsc w ciaze (mam 30 lat, a WSZYSCY lekarze mi piep%&sza ze "co ja sie denerwuje przeciez mam jeszcze czas").

wiec tutaj raczej musze chociaz minimalnie mu zaufac i skoro duphaston nie (podobno blokuje owulacje tak jak kazdy progesteron wziety za wczesnie), to bede brala ten progesteron, ale nie chce go brac od 12 dc, bo to przeciez bez sensu.

wiec zastanawiam sie co robic, czy tak jak w internecie pisza; po skoku temperatury? ale co mi z tego przyjdzie, jesli skok bede miala np w 56 dc? Nic mi to nie wyreguluje...

na monitoring nie mam na razie co liczyc, lekarz twierdzi, ze teraz mam sie wyluzowac i o ewentualnym monitoringu pogadamy po kilku miesiacach staran...

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 czerwca 2014, 20:57

zi13csqvo3w0jhij.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 21:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh kochani lekarze ..A moze poobserwuj sie z temp i sluzem ??
    Generalnie z tego co wiem to lekarze daja dupka lub lutke by wyregulowac cykle i podajac go srednio kolo18dnia byc moze 1 czy 2 cykle beda bezowulacyjne ale kolejne juz sie skroca i owulacja wystapi wczesneij..No niestety majac cykle po 70dni to szanse na ciaze sa 2,3 razy mniejsze w ciagu roku z racji az tak dlugich cykli.Nie zazdroszczze.....Moze zaryzykuj i zacznij brac kolo 20dnia???zawsze lepeij skrocic cykl chociaz o polowe...Generalnie cos musi byc przyczyna tak dlugich cykli i nie sadze ze tak wszystko jest super , tarczyce masz badana??prolaktyna w normie???Nie sa to prawidlowe cykle po 70dni to meeega dlugie..Maksymalne powinny byc kolo35dni a nie 2razy tyle.....Moze inozytol postosuj rowniez...

V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i tak na marginesie jesli mialas badane hormony w tym tak dlugim cyklu to chyba nie sa one wymierne...Badanie fsh , lh , estradiol i prolaktyne powinno sie badac miedzy 2-5dniem cyklu a najlepiej w 3cim...No i spr poziomn progesteronu okolo 7 , 8 dni po owulacji,,,,Skoro nie meiszkasz w PL to niestety jestes ograniczona ..Byc moze uda ci sie porobic te badania w odpowiednich dniach cyklu...

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 czerwca 2014, 21:07

V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 21:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdzam sluz i temperature (w stopce mam moj wykres)- to dopiero moj drugi cykl i juz dwa razy zdarzylo mi sie zaspac na temp:(

czasem tez mysle, ze moze powinnam sie "przemeczyc" i brac te luteine "na slepo" jak mi zalecil lekarz, tj od 12-13 dc przez 12 dni- wtedy faktycznie bede miala krotkie cykle, chociaz moze bezowulacyjne...i moze potem cialo samo sie rozkreci...ale tez szkoda mi brac te lutke tak wczesnie, moze powinnam te kilka dni poczekac i ok 20 ja wziac...chociaz moj gin twierdzi ze progesteron w ogole nie blokuje owulacji!!:S

w grudniu zeszlego roku przestalam stosowac tabletki antykoncepcyjne, po tabletkach mialam cykle: 40,41,71 i ten sztuczny ostatni 26 (primolut- zamiast 12 tabletek wzielam 10, dlatego taki krotki ten cykl).
    niby przez nastepne dwa cykle mam brac progesteron w globulkach, od 12 dc przez 12 dni...

wszyscy lekarze mi powiedzieli ze te cykle to taka moja natura, ze cialo wraca do normy po tabletkach, ze stres, na usg nic nie wyszlo, cytologia w normie, badania hormonalne wzorcowe, tarczyca w pieknej normie, prolaktyna tez, wszystkie wyniki po prostu super....zawsze bylam szczupla i nigdy nie mialam bardzo regularnych tych miesiaczek...

zi13csqvo3w0jhij.png
  • kapturnica Autorytet

Wysłany: 15 czerwca 2014, 21:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez odstawilam antyki w grudniu.Po 12latach stosowania heheh .Mam pcos , niedoczynnosc z hashimoto i od stycznia cykle regularne co 30-32dni...A ostatni nawet 28dni....Byc moze musisz sie wyregulowac Podobno do pol roku po odstawieniu moga byc jazdy
    Kurde ciezko ci cos doradzic skoro nie masz szans na monitoring..Moze wlasnie oprzyj sie na sluzie i tempce..jesli spadnie nisko i pokryje sie to ze sluzem wysoko plodnym apozniej wzrosnie to w 3ciej wyzszej zacznij brac progesteron...A jesli do 20tego dnia nic sie nie wydarzy to zaryzykuyj progesteron..Gdzies czytslam ze branie progesteronu na skrocenie cyklu wspomaga wlasnie wczesniejsze owulacje ..Wiec moze warto poekserymentowac??Skoro i tak ci lekarz nic wiecej teraz nie pomoze to czekajdo 20tego dnia i zacznij brac ...

V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 16 czerwca 2014, 01:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha a jesli chodzi o badania hormonalne to miałam je robione 2x w tym długim cyklu: 1 raz ok 15-17 dnia i wyniki było ok, a kolejne w fazie lutealnej, kilka dni po owulacji, wyniki rownież były w normie.
    Zostałoby zrobienie badań na samym początku cyklu...
    Niby mam prywatne ubezpieczenie ale naprawde mimo to znaleźć normalnego lekarza to jak szukanie igły w stogu siana...

zi13csqvo3w0jhij.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 czerwca 2014, 19:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Denerwuje mnie to już bardzo jak piszecie że progesteron hamuje owulacje. Poczytajcie trochę internet, na każdej stronie o progesteronie jest napisane że pomaga właśnie w owulacji!!

Niania Basia lubi tę wiadomość

• rebe Autorytet

Wysłany: 17 czerwca 2014, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    yesenia, na jakiej podstawie twierdzisz, ze progesteron nie hamuje owulacji?
    Mozesz nam wyjasnic? Ja sama sie na tym nie znam. Bazuje na wlasnej obserwacji (np. moj poprzedni cykl z progesteronem branym zbyt wczesnie: owulacji brak) oraz wlasnie internecie.
    Wg mojego lekarza progesteron nie hamuje owulacji, ale szczerze mowiac zblaznil sie juz tyle razy, ze mu nie wierze. W tym tygodniu bede miala wizyte u 4tego juz lekarza, mam nadzieje, ze ostatecznego.

zi13csqvo3w0jhij.png
  • lulu_ovufriend Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2014, 11:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    czasem tez mysle, ze moze powinnam sie "przemeczyc" i brac te luteine "na slepo" jak mi zalecil lekarz, tj od 12-13 dc przez 12 dni- wtedy faktycznie bede miala krotkie cykle, chociaz moze bezowulacyjne...i moze potem cialo samo sie rozkreci...

Cześć,

właśnie chciałam Ci coś takiego dokładnie napisać... otóż pierwszy krok to wyregulowanie długości cyklu a drugi to uzyskanie w tym cyklu owulacji. Niestety chyba musisz się uzbroić w cierpliwość i zdać na lekarza, ale faktycznie bez skrócenia cyklu w ogóle tego problemu nie ruszysz. Zaufaj lekarzowi, oni jednak czasem wiedzą, co robią :)
    Poza tym nie wiem, czy słyszałaś o takim ziołowym leku Dong Quai? Na wątku "starając się z pomocą medyczną" jest dyskusja pt. "wszystkie zielary z ovufriend", ona jest strasznie długa i wątpię, żebyś całą prześledziła, ale na pierwszej stronie są najważniejsze informacje. A piszę Ci o tym dlatego, że dziś właśnie natrafiłam tam (pod koniec) na post dziewczyny, której dong pomógł wyregulować cykl i przyspieszył owulację. Lek ten zawiera fitoestrogeny, substancie ziołowe podobne do ludzkiego estrogenu. Ja sama biorę donga dla rozwoju endometrium, natomiast on także wspomaga owulację. Podstawowa dawka to 1 - 2 kapsułki dziennie, dziewczyny biorą max 4. Poczytaj o tym, donga można kupić też w sprzedaży wysyłkowej. Stosuje się to po ustaniu krwawienia aż do skoku, jak u Ciebie jest taki długi cykl to myślę, że mogłabyś zaryzykować 1x1 kapsułka przez jakieś 10 dni i potem ten progesteron. Zgłoś się do dziewczyn w tym wątku, napewno Ci coś doradzą.
    pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 18 czerwca 2014, 11:55

qdkk3e5e8pqfcpg2.png

n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2014, 19:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz.

dzisiaj mam 12dc i pierwszy wodnisty sluz (testy owulacyjne negatywne). W piatek (15dc) mam wizyte juz u 4 lekarki, tez prywatnie ale przynajmniej nie w zadnym centrum medycznym-molochu , tylko w jej gabinecie, na stronie pisze o monitoringu cyklu, duzo o sprawdzaniu plodnosci itp wiec wierze ,ze wezmie mnie na powaznie.

Mysle, ze poczekam do 15dc, zobacze a noz owulacja juz sie pojawi? I jesli
    nie to skonsultuje sie z nowa doktorka i w zaleznosci od tego jak przebiegnie wizyte wezme ja pod uwage badz nie. Moze powie to samo co poprzedni lekarz? Oczywiscie wezme te luteine tak czy inaczej, tylko po prostu przeczekam te kilka dni dluzej (zamiast 12dc np 15dc), bo oczywiscie chce skrocic cykle.

najbardziej mnie jednak irytuje, ze mogliby powiedziec "wez sie przemecz, nie bedziesz miala owulacji przez te kilka miesiecy prawdopodbnie" i luz, a nie ze kaza sie intrnsywnie starac o ciaze, ja sie nastawiam psychicznie na maksa, a tutaj ewidentnie owu zablokowana...czuje sie jakby mnie w konia robili. a jak sie pytam o co chodzi i lekarz mi odpowiada "a co ci tak sie spieszy, zeby w te ciaze zajsc?" to mi rece opadaja.

Wiadomość wyedytowana przez autora 18 czerwca 2014, 19:44

zi13csqvo3w0jhij.png
  • lulu_ovufriend Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2014, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cie bardzo dobrze, niestety wielu lekarzy ma empatie na poziomie zero... i kompletny brak przygotowania psychologicznego do rozmowy z pacjentami na "trudniejsze" tematy...

qdkk3e5e8pqfcpg2.png

n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 lipca 2014, 20:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się niestety, ale trzeba szukać tego właściwego.. ja chyba znalazłam, byłam dziś na wizycie i powiem szczerze, że jeszcze nie spotkałam takiego lekarza - i mówię o wszystkich specjalnościach. Zaczynam brać progesteron - wszystko wytłumaczone, że brać po owu.. jak wyczaić owu itd.

Nona lubi tę wiadomość

• Nona Autorytet

Wysłany: 10 lipca 2014, 22:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 stycznia 2015, 14:24

• nick nieaktualny

Wysłany: 11 lipca 2014, 08:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim mieście (Lublin). Myślę, że pełną godzinę byłam w gabinecie jak nie więcej. Doktor o wszystko się dokładnie pytał, wszystko zapisywał i tłumaczył. Z tego co słyszałam ma taki standard. W nagłych przypadkach można się zjawić po 10 minutach i zawsze przyjmie z taką samą cierpliwością i dokładnością. Dlatego postanowiłam spróbować. Jak weszłam do gabinetu to byłam trochę wystraszona, bo nie miał extra odrobionego gabinetu tylko raczej przeciętny jak na dzisiejsze czasy. Za to podejście do sprawy przerasta wszystkich lekarzy z jakimi się spotkałam - a niestety trochę ich było:(

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)