X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Przerwa w stymulacji clo
Odpowiedz

Przerwa w stymulacji clo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulaona Koleżanka
    Postów: 108 14

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, mam pyta do dziewczyn, które miały clo i miały miesiąc przerwy w braniu, czy wystąpiła u was wtedy naturalna owulacja?
    Wiem, ze co kobieta to co innego, ale nie mogę przestać myśleć czy w tym cyklu bez stymulacji ta owulacja się pojawi, strasznie się bije tego.

    Badania miałam w nich wszystko wyszli okej, lekarz powiedział ze nie widzi nic co mogło by zaburzyć owulacje, ale przez robienie badań w 4dc musiałam odpuścić stymulację niestety. Byłam 30 listopada i to był 8dc na usg gdzie pęcherzyk był 12mm na razie (moje cykle to 30/31 dni) nie mówił ile endo, ale mówił ze wszystko wyglada okej, niestety dopiero kolejna wizytę mam 8 grudnia czyli tydzień później i powiedział, ze tam się okaże czy już po owulacji czy jeszcze nie, czy pęcherzyk urósł wgl. A ja spać nie mogę bo myśle ciagle czy on urośnie czy nie i myśle ze pewnie cykl stracony…
    Choć lekarz powiedział, ze clo ma działania często długofalowe i kolejny cykl w przerwie ta stymulacja jeszcze gdzieś działa na jajniki.

    W razie co badania nasienia tez mieliśmy wyszlo super, nawet bardziej niż super 😂

    Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3585 1814

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaona wrote:
    Hej hej, mam pyta do dziewczyn, które miały clo i miały miesiąc przerwy w braniu, czy wystąpiła u was wtedy naturalna owulacja?
    Wiem, ze co kobieta to co innego, ale nie mogę przestać myśleć czy w tym cyklu bez stymulacji ta owulacja się pojawi, strasznie się bije tego.

    Badania miałam w nich wszystko wyszli okej, lekarz powiedział ze nie widzi nic co mogło by zaburzyć owulacje, ale przez robienie badań w 4dc musiałam odpuścić stymulację niestety. Byłam 30 listopada i to był 8dc na usg gdzie pęcherzyk był 12mm na razie (moje cykle to 30/31 dni) nie mówił ile endo, ale mówił ze wszystko wyglada okej, niestety dopiero kolejna wizytę mam 8 grudnia czyli tydzień później i powiedział, ze tam się okaże czy już po owulacji czy jeszcze nie, czy pęcherzyk urósł wgl. A ja spać nie mogę bo myśle ciagle czy on urośnie czy nie i myśle ze pewnie cykl stracony…
    Choć lekarz powiedział, ze clo ma działania często długofalowe i kolejny cykl w przerwie ta stymulacja jeszcze gdzieś działa na jajniki.

    W razie co badania nasienia tez mieliśmy wyszlo super, nawet bardziej niż super 😂


    Hej, ja słyszałam że w cyklu nie biorąc CLO też ładnie pęcherzyki rosną bo są pobudzone po poprzednim miesiącu stymulowanym. Z doświadczenia nie powiem bi jestem stymulowana 1 cykl i wczoraj byłam na ocenie owulacji 13d.c i się okazało że wychodowalam 3 pęcherzyki po CLO w prawym jajniku 17 mm a w lewym 17 mm i 16 mm. Dziś wieczorem zastrzyk ovitrelle i będziemy ❤. Kontrolę mam w wtorek czy pękło. Myślę że nie masz powodów do obaw i powinno być dobrze. Dla pewności możesz robić testy owulacyjne od 10 dnia cyklu. Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2021, 09:47

    Paulaona lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Paulaona Koleżanka
    Postów: 108 14

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej, ja słyszałam że w cyklu nie biorąc CLO też ładnie pęcherzyki rosną bo są pobudzone po poprzednim miesiącu stymulowanym. Z doświadczenia nie powiem bi jestem stymulowana 1 cykl i wczoraj byłam na ocenie owulacji 13d.c i się okazało że wychodowalam 3 pęcherzyki po CLO w prawym jajniku 17 mm a w lewym 17 mm i 16 mm. Dziś wieczorem zastrzyk ovitrelle i będziemy ❤. Kontrolę mam w wtorek czy pękło. Myślę że nie masz powodów do obaw i powinno być dobrze. Dla pewności możesz robić testy owulacyjne od 10 dnia cyklu. Powodzenia



    Oh gratuluje !!! ✊🏻❤️ Trzymam mocno kciuki za owocny cykl ❤️

    To oby tak było by ten miesiąc jeszcze był pięknie stymulowany i by pięknie rosły i pękały pecherzyki!!! ❤️✊🏻

    Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3585 1814

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaona wrote:
    Oh gratuluje !!! ✊🏻❤️ Trzymam mocno kciuki za owocny cykl ❤️

    To oby tak było by ten miesiąc jeszcze był pięknie stymulowany i by pięknie rosły i pękały pecherzyki!!! ❤️✊🏻


    Nie dziękujemy, by nie zapeszać choć od wczorajszego wieczora bardzo mi dokuczają jajniki a dziś doszły mdłości . Zastanawiam się czy same pęcherzyki mogły popękać mimo że mam z tym problem. Mocno trzymam kciuki by pięknie rosły. Masz monitoring cyklu?

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Paulaona Koleżanka
    Postów: 108 14

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Nie dziękujemy, by nie zapeszać choć od wczorajszego wieczora bardzo mi dokuczają jajniki a dziś doszły mdłości . Zastanawiam się czy same pęcherzyki mogły popękać mimo że mam z tym problem. Mocno trzymam kciuki by pięknie rosły. Masz monitoring cyklu?


    Ja w poprzednim cyklu stymulacji miałam mdłości w czasie pęknięć i bol taki ze ledwo żyłam, ale mi niestety zrobił się torbiel który ostatecznie zniknął wraz z okresem. Tak mam ale niestety z powodu wyjazdu moje gina w tym cyklu miałam 8dc gdzieś ten pęcherzyk miał 12mm a kolejna dopiero w środę gdzie to będzie tydzień później czyli 16dc, ale cóż jak cos ma być to wyjdzie. Ja cykle i tak mam 30/31 wiec zobaczymy…. 😓

    Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3585 1814

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaona wrote:
    Ja w poprzednim cyklu stymulacji miałam mdłości w czasie pęknięć i bol taki ze ledwo żyłam, ale mi niestety zrobił się torbiel który ostatecznie zniknął wraz z okresem. Tak mam ale niestety z powodu wyjazdu moje gina w tym cyklu miałam 8dc gdzieś ten pęcherzyk miał 12mm a kolejna dopiero w środę gdzie to będzie tydzień później czyli 16dc, ale cóż jak cos ma być to wyjdzie. Ja cykle i tak mam 30/31 wiec zobaczymy…. 😓


    No to może stad mam te mdłości, aczkolwiek u mnie jest problem z pękaniem pęcherzyków w zeszłym cyklu po 2 x ovitrelle nawet nie pękł dlatego teraz bylam stymulowana lekami. To w 16dc to już raczej będziesz o owu. Moje cykle też są 30-31 dniowe. Trzymam kciuki. Ja mam w wtorek ocenę czy pekły

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Paulaona Koleżanka
    Postów: 108 14

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    No to może stad mam te mdłości, aczkolwiek u mnie jest problem z pękaniem pęcherzyków w zeszłym cyklu po 2 x ovitrelle nawet nie pękł dlatego teraz bylam stymulowana lekami. To w 16dc to już raczej będziesz o owu. Moje cykle też są 30-31 dniowe. Trzymam kciuki. Ja mam w wtorek ocenę czy pekły



    A ja w środę ✊🏻✊🏻✊🏻 Trzymam mocno kciuki za piękne pęknięcie !

    Tylko pamiętaj ze przy stymulacji często endometrium cierpi na wielkości, wiec jedz migdały i kieliszek winka wytrawnego :) u mnie bez tego było tlyko4 mm a kolejny miesiąc po tym 11! ❤️

    Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3585 1814

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaona wrote:
    A ja w środę ✊🏻✊🏻✊🏻 Trzymam mocno kciuki za piękne pęknięcie !

    Tylko pamiętaj ze przy stymulacji często endometrium cierpi na wielkości, wiec jedz migdały i kieliszek winka wytrawnego :) u mnie bez tego było tlyko4 mm a kolejny miesiąc po tym 11! ❤️

    Wiem wiem że po stymulacji zubożałe jest ale mimo to zawsze jem migdaly a endometrium miałam ładne. Tylko z tej euforii na te 3 pecherzyki zapomniałam zapytać ile ma. Raz ni się zdarzyło że miałam cieńkie ale byłam świeżo po plamieniach przez torbiel.
    Trzymaj mocno i daj znać po wizycie jak u Ciebie. Mam nadzieję że i Wam się uda, będę trzymała kciukasy ✊✊✊✊✊✊✊✊✊

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Paulaona Koleżanka
    Postów: 108 14

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Wiem wiem że po stymulacji zubożałe jest ale mimo to zawsze jem migdaly a endometrium miałam ładne. Tylko z tej euforii na te 3 pecherzyki zapomniałam zapytać ile ma. Raz ni się zdarzyło że miałam cieńkie ale byłam świeżo po plamieniach przez torbiel.
    Trzymaj mocno i daj znać po wizycie jak u Ciebie. Mam nadzieję że i Wam się uda, będę trzymała kciukasy ✊✊✊✊✊✊✊✊✊


    Dziękuje !!!✊🏻 Ja to 1,5 roku temu miałam badania usg gdzie wszystko było pięknie nawet pamietam ze mówił ze piękny pęcherzyk, endometrium i tez czułam zawsze ta owu, ale ja mówię „aaaa my jeszcze się nie staramy” ,No i wtedy jeszcze się nie staraliśmy, a jak zaczęliśmy i jeden miesiąc, drugi i trzeci dalej nic wiec we warzeniu poszłam już do gina by zobaczyć jak tam moje pecherzyki itd. Wyszła lipa i nie wyszła żadna owulacja, potem w październiku to samo, wiec lekarz dał leki na stymulację ale ze stymulacja moje pecherzyki rosły jak oszalałe, jeden pękł i była owu ale z jednego zrobił się torbiel. Dlatego zrobiliśmy przerwę w tym cyklu + miałam zrobić badania prolaktyny, progesteronu, insuliny, glukozy itd. Wsyzstko wyszło okey tylko, AMH wyszło 2,09 i lekarz powiedział ze na mój wiek (28lat) to nie zaciekawe, ale nie ma tragedii. Mąż wyniki piękne az ponad normę, No ale dalej nic… jedynie jeszcze robimy stymulację z dwa cykle (styczeń, luty) a potem już tylko drożność jajowodów. A jak tam u was? ❤️

    Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3585 1814

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaona wrote:
    Dziękuje !!!✊🏻 Ja to 1,5 roku temu miałam badania usg gdzie wszystko było pięknie nawet pamietam ze mówił ze piękny pęcherzyk, endometrium i tez czułam zawsze ta owu, ale ja mówię „aaaa my jeszcze się nie staramy” ,No i wtedy jeszcze się nie staraliśmy, a jak zaczęliśmy i jeden miesiąc, drugi i trzeci dalej nic wiec we warzeniu poszłam już do gina by zobaczyć jak tam moje pecherzyki itd. Wyszła lipa i nie wyszła żadna owulacja, potem w październiku to samo, wiec lekarz dał leki na stymulację ale ze stymulacja moje pecherzyki rosły jak oszalałe, jeden pękł i była owu ale z jednego zrobił się torbiel. Dlatego zrobiliśmy przerwę w tym cyklu + miałam zrobić badania prolaktyny, progesteronu, insuliny, glukozy itd. Wsyzstko wyszło okey tylko, AMH wyszło 2,09 i lekarz powiedział ze na mój wiek (28lat) to nie zaciekawe, ale nie ma tragedii. Mąż wyniki piękne az ponad normę, No ale dalej nic… jedynie jeszcze robimy stymulację z dwa cykle (styczeń, luty) a potem już tylko drożność jajowodów. A jak tam u was? ❤️


    My w marcu pojechaliśmy do kliniki też zlecil badania i mi i mężowi wszystkie wyszly ok poza tym że wyszla mi cukrzyca jutra udało mi się uregulować w 3 mies w pierwszym cyklu on chcial zobaczyć jak mój organizm reaguje sam pecherzyk urósł ale nie pękł zrobila się torbiel, dal mi leki na wchloniecie mialam przyjechac w 3-5 d.c pojechałam wsiąkł, olejny cykl już dal mi ovitrelle, pękł ładnie było ciałko żółte ale się nie udało. W kolejnym cyklu 2 zastrzyki ovitrelle i nie pękł, więc dal mi leki na stymulacje No i tak jak pisałam wychodowalam 3 pecherzyki, dziś wieczorem zastrzyk I działamy. AMH nie robiłam ale jak się teraz nie uda to po nowym roku chce zrobić amh i drożność. U mnie się nie zdrzyo żeby zrobila się torbiel po owulacji tylko z niepeknietego pecherzyka. Nie wiem co jest powodem. Walczcie i się nie poddawajcie bo jest o co ❤trzymam kciuki żeby się udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2021, 16:55

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ