X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Reakcja organizmu na pregnyl
Odpowiedz

Reakcja organizmu na pregnyl

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Urósł mi pęcherzyk 26 mm. Żeby pękł lekarz podał dawkę 15 000 pregnyl czyli 3 op. Nic mnie nie boli. Powoli zauważam że śluz zmienia się na taki jak jajo. To zbieg okoliczności czy prawidłowa reakcja organizmu na przygotowanie do owulacji? Wiem że duża dawka ale lekarz słynie z ogromnej kompetencji. Myślałam że po 12 godzinach pęknie ale nadal czekam. Czy u was przeważnie też od 30 godzin w zwyż pęka dopiero? Boję się że nie pęknie :( ale myślę że te 15 000 to naprawdę konska dawka . Proszę o odpowiedź, również pytajcie to doradze co wiem. Pregnyl pierwszy raz dostałam a tak to zażywam glucophage. Dostinex i letrox. Więc na temat tych leków mogę się wypowiedzieć :)

  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 lipca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja pierwszy raz dostałam Pregnyl w czerwcu i dawkę 5000.. u mnie zadziałało i owu miałam na drugi dzień. Patrząc na usg dzień później widać było jeszcze strzępy po pękniętym pęcherzyku.Ja osobiście nie miałam żadnych objawów tego leku.. i w tamtym miesiącu wyjątkowo nie zauważyłam w ogóle śluzu płodnego.. ale to chyba nie efekt tego leku a raczej cyklu bezowulacyjnego gdyby nie zastrzyk. Myślę, że przy takiej dawce jaka dostałaś powinnaś do 48h mieć owu.. chociaż co organizm to inaczej. Trzymam kciuki !

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A też miałaś duży pęcherzyk? Może na bieżąco będziemy się wymieniać info o leczeniu z pregnylen :) bo sama z tym jestem :(

  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w prawym j ok. 26mm, a w lewym dwa pecherze 16 i 18mm. Ten w prawym pękł, pozostałe się wchłonęły. Niestety @ i tak przyszła wczoraj.. zobaczymy co w tym miesiącu zaleci lekarz

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    click spokojnie, myslę, że jest Nas tu więcej :) Jak coś to chętnie pogadam :)

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło mi :) myślisz że taka konska dawka coś da? Czuję że piersi troszkę inne są. Pozatym żadnych objawów . Zzywam letrox, glucophage dostinex i po tym rosną pęcherzyki. W tamtym cyklu sam pękł a teraz urósł na 26 mm. Co musiało by się stać żeby mi nie pękł :( myślałam że to szybko zadziała Myślisz że faktycznue48 godzin? :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 5 lipca 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak brałam pregnyl to w pierwszym cyklu po 2 amp (1000 j) pękł w następnym cyklu juz niestety nie pękł. Potem miałam w kolejnym cyklu wstrzyknąć sobie 3 amp. czyli 15000 ale i tak nie zadziałało. Dopiero jak dostałam dodatkowe leki które miały wspomóc działanie pregnylu owulacja wystapiła.
    Mnie zawsze pękały (chodzi mi o te cykle kiedy już ruszyło i pękały) tak na drugi dzień. Podobno powinny pęknąć tak do 36 godzin. Tak mi lekarz mówił a jeżeli w tym czasie nie peknie to już raczej nie ale jak to zwykle bywa różne są przypadki i wyjątki od reguły :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 5 lipca 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Click myślę, że jak w poprzednich cyklach pękały same to po takiej dawce na pewno je rozniesie ! Ja też poprzednie cykle miałam owu naturalnie. Bądź dobrej myśli. Pewnie dostałaś zastrzyk dla pewności, żeby nie zmarnować tego cyklu.. podobno jak za duży urośnie to też nie dobrze i sam może nie pęknać... ja nie wiem czy to ma związek z lekami ale obecnie mam @ i nigdy w życiu nie miałam takich bóli.. nawet kręgosłup mnie boli, dobrze, że to tylko kilka dni :)

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    48 mija za chwilę, a ja nie mam żadnych objawów :( w tamtym cyklu jak samo pękło to czułam wylanie się płynu i ból taki 30 min. Piersi miałam ogromne... A teraz cisza :( dopiero w niedzielę się dowiem co i jak. Możliwe że pęka tak bez objawów? Ty wiesz ze pękają bo bólu czy tylko i wyłącznie z monitoringu? I tak mam nadzieję e jestem bliżej, to kolejny etap leczenia. Wcześniej nie rosły a teraz przynajmniej rosną :)

  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 6 lipca 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie ja mam zawsze bezobjawową owulację i kiedy była wiem tylko od lekarza.. czasem może miałam więcej śluzu ale ostatnio wcale. Ostatnio nawet gin się dziwił, że przy takiej owu nic a nic nie czułam.

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powierzone piersi masz na drugi dzień? Ja mam teraz, nic nie boli. Ciekawe czy przez owu czy od zastrzyku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli mam teraz powiększone piersi to możne oznaczać że jajko pękło i progesteron działa czy skutek uboczny pregnylu?

  • Aneczkaa28 Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia czy z czym może to mieć związek.. jest wiele czynników które na to wpływają.

    cud!!! w ciąży od 21.02.2018- 7t7d
    niby wszystko ok.. a jednak.. w oczekiwaniu na ciążę :)5 cykl z clo, duphaston(maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień)
    05.2016- HSG jajowody drożne
    11.2015 Badanie nasienia męża- ok
  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny Ja tez jestem po Pregnylu i wyczekuje finalu Tak bardzo sie boje...martwi mnie
    to ze mam malo sluzu (kiedys nie mialam problemu ze
    Sluzem wrecz bylo go spoto) teraz jak na lekarstwo :( Po leku czuje sie zle Bole jajnikow mocne i ciagle
    Sikam...boje sie ze pecherzyki nie pekly a zamienily sie w torbiele (mam je non stop) ale najbardziej ake to najbardziej na swiecie boje sie ze po takich przejscisch jak czlowiek musi sie hormonami katowac dziecko moze urodzic sie niezdrowe Tez macie taki lek? W ogole to jak widze
    Kobiety w
    Ciazy czy z niemowlakami na ulicy jest mi tak zal :( tez
    Tak macie?

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 3 lutego 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej odświeżam temat...
    Staram się już od wielu miesięcy. Bywały cykle bezowulacyjne, wiele też takich w których były piękne pęcherzyki i śluz płodny ale niestety nie pękały.
    Ponadto lewy jajowód niedrożny dlatego celuje na prawy jajnik.
    W ostatnim cyklu tak jakoś (nie wiem jak bo nic nie bolało) czułam że muszę zrobić USG i tam pokazał się piękny pęcherzyk na prawym jajniku. Wzięłam Pregnyl 2 ampułki i po dwóch dniach na USG ewidentny pęknięty pęcherzyk. W między czasie oczywiście starania z mężem. Pełna nadziei już snułam plany o nadchodzącym macierzyństwie...
    Niestety...
    Od 23 dc ból piersi, kłucia macicy i lekkie skurcze. Od 25 d.c brązowe plamienia. 30 dc miesiączka...
    Dodam że zaraz po potwierdzonej owulacji zaczęłam brac Duphaston 2x 1tabl.

    Takie plamienia przedmiesiączkowe mam co miesiąc. Nie pomagał ani Duphaston ani Luteina. Cykle mam regularne 28-30 dni. Nie mam cech PCO. Prolaktyna, TSH w normie. Męża nasienie ok.

    Tracę nadzieję

    Ktoś miał podobne cykle??? Skąd ten ból i wrażliwość piersi w 23 dc i bóle w dole brzucha, później stopniowo ustępujące w kolejnych dniach plamienia???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 14:43

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 5 lutego 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Renia - myślę, że ten ból piersi może być spowodowany dużą dawką Pregnylu. Też tak czasem reagowałam, choć nie zawsze.

    Najważniejsze, że masz jasność - Pregnyl Ci pomaga, więc stosuj go i walcz.

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • monik88 Przyjaciółka
    Postów: 76 39

    Wysłany: 9 lutego 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia34 wrote:
    Hej odświeżam temat...
    Staram się już od wielu miesięcy. Bywały cykle bezowulacyjne, wiele też takich w których były piękne pęcherzyki i śluz płodny ale niestety nie pękały.
    Ponadto lewy jajowód niedrożny dlatego celuje na prawy jajnik.
    W ostatnim cyklu tak jakoś (nie wiem jak bo nic nie bolało) czułam że muszę zrobić USG i tam pokazał się piękny pęcherzyk na prawym jajniku. Wzięłam Pregnyl 2 ampułki i po dwóch dniach na USG ewidentny pęknięty pęcherzyk. W między czasie oczywiście starania z mężem. Pełna nadziei już snułam plany o nadchodzącym macierzyństwie...
    Niestety...
    Od 23 dc ból piersi, kłucia macicy i lekkie skurcze. Od 25 d.c brązowe plamienia. 30 dc miesiączka...
    Dodam że zaraz po potwierdzonej owulacji zaczęłam brac Duphaston 2x 1tabl.

    Takie plamienia przedmiesiączkowe mam co miesiąc. Nie pomagał ani Duphaston ani Luteina. Cykle mam regularne 28-30 dni. Nie mam cech PCO. Prolaktyna, TSH w normie. Męża nasienie ok.

    Tracę nadzieję

    Ktoś miał podobne cykle??? Skąd ten ból i wrażliwość piersi w 23 dc i bóle w dole brzucha, później stopniowo ustępujące w kolejnych dniach plamienia???



    Renia, a może ten ból brzucha i piersi to po duphastonie? Ja właśnie zakończyłam pierwszy cylk z duphastonem i czułam się po nim właśnie taka obolała, piersi wrażliwe...

    starania od 04.2016

    Walczymy dalej! <3

    Nasienie bez rewelacji (morfo 4%)
    AMH 0,95
    HSG - Oba jajowody drożne

    10.02.2018 - 1 IUI :(

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może i ja się odezwę, podawany miałyście pregnyl przy naturalnym cyklu czy brałyście dodatkowo np. clostilbegyt?

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 16 lutego 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Przy stymulacji clostilbegyt'em.

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ