X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Różnica w wynikach testów owulacyjnych tego samego dnia
Odpowiedz

Różnica w wynikach testów owulacyjnych tego samego dnia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 6 listopada 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam bardziej doświadczone w staraniach kobietki :) To mój drugi cykl starań i ze względu na nieregularne okresy ostatnio, od tego miesiąca wdrożyłam testy owulacyjne. Od 10dc testuję testami z domowego laboratorium a dodatkowo od wczoraj jeszcze testami one step z allegro. I tu jest właśnie mój problem, bo dzisiaj zgłupiałam. Z pierwszego testu mogłabym stwierdzić na 100% że pozytyw, natomiast ten z allegro z tego samego moczu negatyw jak nic. Poniżej wstawiam link do zdjęcia (niebieski to domowe laboratorium, zielony to test z allegro) - czy według Was ten niebieski powinnam traktować jako pozytyw? Czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi testami i może któreś z nich często oszukują?

    https://zapodaj.net/15ff641164e6f.jpg.html

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 listopada 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z tymi pierwszymi i.. nie wiem sama. Nigdy, NIGDY, nie pokazały mi testowej ciemniejszej od kontrolnej, mimo tego, ze owu mialam potwierdzana monitoringiem.

    Ale w Twoim przypadku to jest mega dziwne. A może kwestia czułości? Może mają jakieś inne - czytałaś ulotkę? Różnią się czymś?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś nie polubiłam się z testami z domowego laboratorium. Też nie umiałam ich rizkminic.
    Dla mnie są beznadziejne.
    Przez kilka dni pokazuja testowa kreskie taka sama lub bardzo zbliżona do kontrolnej i nigdy nie wiem, czy mam czekać do tej mocniejszej jeszcze czy to już ten moment.
    Wolę te z allegro, tam jak mi wyszedł pozytyw to pokrywał się z monitoringiem, temperatura i wyznaczoną owu i od razu wiedziałam że jest pozytywny bez wątpliwości.
    Tylko ja z allegro mam z niebieskim paskiem, więc nie wiem jak się odnieść do Twojego, czy to różnica jakaś w testach.
    Jeśli chcesz korzystać ze stacjonarnych owulakow to bardziej polecam facelle.

  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak informacyjnie: od czasu mojego poprzedniego wpisu testowałam codziennie testami domowego laboratorium i zielonymi z allegro. Dzisiaj już 19dc, te z DL od 13dc cały czas wychodzą pozytywne (zawsze kreska testowa jest tego samego koloru lub ciemniejsza niż kontrolna), natomiast te z allegro pokazały pozytyw tylko w 15 i 16dc. Także chyba bardziej ufam tym drugim, bo raczej niemożliwe jest żebym przez tydzień miała aż tak podwyższone LH. Teoretycznie DL ma mniejszą czułość - 30 mlU, a ten z allegro 20mlU, także tym bardziej głupieję :D

  • Justyna2800 Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O a mi wyszedł w tym cyklu w 10 i 11 dc pozytywny owulacyjny, chyba za wcześnie? Chociaż nie wiem już sama różne tu już widziałam przypadki 😃

  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna2800 wrote:
    O a mi wyszedł w tym cyklu w 10 i 11 dc pozytywny owulacyjny, chyba za wcześnie? Chociaż nie wiem już sama różne tu już widziałam przypadki 😃

    Z tego co mówiła mi moja doktor to prawidłowo owulacja powinna wystąpić 12-16 dni przed miesiączką (14 dni to tylko taka "książkowa" liczba), więc zakładając że pozytywny test owulacyjny oznacza owulacje za 12-36h (niektórzy producenci pisza nawet o 48h) to w sumie nie jest takie nieprawdopodobne :D

  • Justyna2800 Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 12 listopada 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem ale zawsze wychodził mi pozytyw 14 dc dlatego się zdziwiłam hehe :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ