X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Syndrom RED-s, brak owulacji
Odpowiedz

Syndrom RED-s, brak owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natala Ekspertka
    Postów: 181 218

    Wysłany: 29 marca 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał problem z owulacja, wywołaną tzw. względnym niedoborem energii w sporcie?
    Tzw. zespół REDs? Czy macie jakieś doświadczenia?
    Prawdopodobnie jest to przyczyną mojego braku owulacji :(

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 30 marca 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Czy ktoś miał problem z owulacja, wywołaną tzw. względnym niedoborem energii w sporcie?
    Tzw. zespół REDs? Czy macie jakieś doświadczenia?
    Prawdopodobnie jest to przyczyną mojego braku owulacji :(
    Czy to mówiąc na chłopski rozum oznacza, ze dużo ćwiczysz przez to masz problemy hormonalne ?
    Nie znam się kompletnie na tym temacie ale jeśli wiesz, ze nie owulujesz to należy temu jakos pomoc. Lekami najprawdopodobniej. Ja nie owuluje w ogóle najprawdopodobniej właśnie po zaburzeniach odżywiania, które przeszłam w wieku nastoletnim i nie miałam okresu kilka lat. Ledwo dostałam go w wieku 12 lat a potem wjechało głodzenie i był raz na jakiś czas a potem wcale. Jak już wrócił to bez ładu i składu . A owulacji nigdy nie było, nie ma i nie będzie najprawdopodobniej.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • natala Ekspertka
    Postów: 181 218

    Wysłany: 30 marca 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Czy to mówiąc na chłopski rozum oznacza, ze dużo ćwiczysz przez to masz problemy hormonalne ?
    Nie znam się kompletnie na tym temacie ale jeśli wiesz, ze nie owulujesz to należy temu jakos pomoc. Lekami najprawdopodobniej. Ja nie owuluje w ogóle najprawdopodobniej właśnie po zaburzeniach odżywiania, które przeszłam w wieku nastoletnim i nie miałam okresu kilka lat. Ledwo dostałam go w wieku 12 lat a potem wjechało głodzenie i był raz na jakiś czas a potem wcale. Jak już wrócił to bez ładu i składu . A owulacji nigdy nie było, nie ma i nie będzie najprawdopodobniej.

    Ja również jestem po zaburzeniach odżywiania, nie miałam okresu przez pół roku w wieku około 18-19 lat. Po jakimś czasie okres wrócił, bo waga wróciła do normy, ale nie wiem czy miałam cykle owulacyjne, wtedy zwyczajnie nie było mi potrzebne.
    Teraz mam wagę w normie, natomiast dość niski poziom tkanki tłuszczowej, bo pozostaję w miarę aktywna. Dopiero mam skierowanie na badania hormonalne i wtedy się okaże czego jest za mało. Po dzisiejszym badaniu u ginekologa (16 dc) brak jest pęcherzyka dominującego.

    Jak udało Ci się wyjść z zaburzeń odżywiania? Do tej pory nie udało się ustabilizować hormonów?

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 30 marca 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Ja również jestem po zaburzeniach odżywiania, nie miałam okresu przez pół roku w wieku około 18-19 lat. Po jakimś czasie okres wrócił, bo waga wróciła do normy, ale nie wiem czy miałam cykle owulacyjne, wtedy zwyczajnie nie było mi potrzebne.
    Teraz mam wagę w normie, natomiast dość niski poziom tkanki tłuszczowej, bo pozostaję w miarę aktywna. Dopiero mam skierowanie na badania hormonalne i wtedy się okaże czego jest za mało. Po dzisiejszym badaniu u ginekologa (16 dc) brak jest pęcherzyka dominującego.

    Jak udało Ci się wyjść z zaburzeń odżywiania? Do tej pory nie udało się ustabilizować hormonów?
    Przez przypadek. Byłam już umówiona przez rodziców na leczenie i zaczęłam nagle tyć. Najpierw się cieszyłam ze było lepiej ale później okazało sie, ze to za szybko. A to była rozwalona tarczyca i pcos. Do tej pory borykam sie z nadwaga. Mogę schudnąć utrzymując kalorie na poziomie 1000 i codziennie ćwicząc. Byłam pod opieka dietetyka ale mam dosyć. Jestem wege, dbam o siebie, ale mam nadprogramowe kg. Nauczyłam sie z tym życ. Badam sie regularnie.
    No nie da sie ustabilizować czegoś czego nie ma. Biorę wszelkie suplementy, które maja pomoc. Lista nie ma końca. Dieta była wegańska wręcz tylko warzywna. Bez leków nie ma mowy u mnie ma owulacje skoro od 12 roku życia jej nie było. Jak pierwszy raz poczułam ten ból to wiedziałam, ze nigdy to się nie wydarzyło. Tarczyca w ryzach natomiast aby mój organizm działał jak u zdrowej kobiety musiałabym być całe życie na tabletkach anty to po pierwsze aby mieć regularne cykle. Po drugie aby mieć owulacje muszę brać kilka leków, jeden podczas miesiączki, drugi od 7 dnia cyklu i w końcu zastrzyk na pęknięcie. A przy okazji jeszcze metformine dla osób z podejrzeniem IO i pcos. Tylko ja po tym leku mam jadłowstręt i biegunkę 24/7.
    Na szczęście dzięki lekom w 2019 udało mi sie zajść w ciąże poprzez IUI. Bo mój mąż również ma problemy.
    Lekarz twierdził, ze wystarczy schudnąć aby owulacje wróciły. Niestety tak nie było. Miesiączki są sobie jak chcą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2022, 17:14

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 30 marca 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/b5dec6f234f1d.jpg.html


    Dziewczynki co powiecie o tym teście

  • natala Ekspertka
    Postów: 181 218

    Wysłany: 30 marca 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Przez przypadek. Byłam już umówiona przez rodziców na leczenie i zaczęłam nagle tyć. Najpierw się cieszyłam ze było lepiej ale później okazało sie, ze to za szybko. A to była rozwalona tarczyca i pcos. Do tej pory borykam sie z nadwaga. Mogę schudnąć utrzymując kalorie na poziomie 1000 i codziennie ćwicząc. Byłam pod opieka dietetyka ale mam dosyć. Jestem wege, dbam o siebie, ale mam nadprogramowe kg. Nauczyłam sie z tym życ. Badam sie regularnie.
    No nie da sie ustabilizować czegoś czego nie ma. Biorę wszelkie suplementy, które maja pomoc. Lista nie ma końca. Dieta była wegańska wręcz tylko warzywna. Bez leków nie ma mowy u mnie ma owulacje skoro od 12 roku życia jej nie było. Jak pierwszy raz poczułam ten ból to wiedziałam, ze nigdy to się nie wydarzyło. Tarczyca w ryzach natomiast aby mój organizm działał jak u zdrowej kobiety musiałabym być całe życie na tabletkach anty to po pierwsze aby mieć regularne cykle. Po drugie aby mieć owulacje muszę brać kilka leków, jeden podczas miesiączki, drugi od 7 dnia cyklu i w końcu zastrzyk na pęknięcie. A przy okazji jeszcze metformine dla osób z podejrzeniem IO i pcos. Tylko ja po tym leku mam jadłowstręt i biegunkę 24/7.
    Na szczęście dzięki lekom w 2019 udało mi sie zajść w ciąże poprzez IUI. Bo mój mąż również ma problemy.
    Lekarz twierdził, ze wystarczy schudnąć aby owulacje wróciły. Niestety tak nie było. Miesiączki są sobie jak chcą.

    Bardzo mi przykro że tak u Ciebie się potoczyło, zaburzenia odżywiania to straszna choroba.
    Chciałabym żeby u mnie się to unormowało, jestem dopiero na początku starań, więc nie wiem jak będzie w moim wypadku... zaczęłam na razie od porad wyczytanych na forum- migdały, wiesiołek, zioła ojca Sroki, a druga sprawa - działania farmalogoiczne, ale to już w rękach lekarzy.

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ