Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulacyjne a brak owulacji
Odpowiedz

testy owulacyjne a brak owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny potrzebuję pomocy :) Mam problem z interpretacją swojego cyklu... Otóż w 19 i 20 dc robiłam testy owulacyjne i kreska była ciemniejsza kontrolna więc serduszkowaliśmy oczywiście ale już w 20 dc zdziwiło mnie to, że kreska nadal jest ciemniejsza niż ta kontrolna a i temperatura zamiast w górę leciała w dół, śluz był jednak nizbyt płodnawy, w 21 dc również tempratura spadła zamiast skoczyć i śluzu płodnego pojawiło się więcej, w 22 dc ponownie zrobiłam test owulacyjny i kreska była trochę jaśniejsza niż kontrolna więc uznałam, że już jestem po owulacji ale szyjkę nadal mam wysoko i jest miękka, podbrzusze mnie boli już 3 dzień, ale śluz już jest kremowy, testy też na pograniczu pozytywu nie wiem czy już jest po owu czy coś mi się zablokowało, dziś test też na pograniczu pozytywu i szyjka wysoko i miękka ale temperatura skoczyła o te dwie kreski... więc nie wiem co mam myśleć

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 13:07

 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  20160613-125337.jpg

 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  dziewczyny pomożecie?

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3200 1957

  Wysłany: 23 sierpnia 2016, 09:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Testy owulacyjne przede wszystkim NIE wyznaczaja owulacji. Ich błędna nazwa wprowadza wielu w błąd. Tzw. testy owulacyjne wyznaczaja pik LH który rośnie przed owulacją ale NIE powoduje owuacji. Mozna mieć wysoki pik LH przy cyklach bezowulacyjnych bo wysoki poziom tego hormonu nie prowadzi do owulacji.
  Przy pozytywnych testach owulacyjnych może w ogóle nie być owulacji, bo one całkiem co innego wyznaczają i nie nalezy sie tym kierować pod kątem tego czy owulka wystepuje.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 09:38

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego