Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulacyjne a brak owulacji
Odpowiedz

testy owulacyjne a brak owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny potrzebuję pomocy :) Mam problem z interpretacją swojego cyklu... Otóż w 19 i 20 dc robiłam testy owulacyjne i kreska była ciemniejsza kontrolna więc serduszkowaliśmy oczywiście ale już w 20 dc zdziwiło mnie to, że kreska nadal jest ciemniejsza niż ta kontrolna a i temperatura zamiast w górę leciała w dół, śluz był jednak nizbyt płodnawy, w 21 dc również tempratura spadła zamiast skoczyć i śluzu płodnego pojawiło się więcej, w 22 dc ponownie zrobiłam test owulacyjny i kreska była trochę jaśniejsza niż kontrolna więc uznałam, że już jestem po owulacji ale szyjkę nadal mam wysoko i jest miękka, podbrzusze mnie boli już 3 dzień, ale śluz już jest kremowy, testy też na pograniczu pozytywu nie wiem czy już jest po owu czy coś mi się zablokowało, dziś test też na pograniczu pozytywu i szyjka wysoko i miękka ale temperatura skoczyła o te dwie kreski... więc nie wiem co mam myśleć

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 13:07

 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  20160613-125337.jpg

 • Nigiel Znajoma
  Postów: 23 15

  Wysłany: 13 czerwca 2016, 13:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  dziewczyny pomożecie?

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 23 sierpnia 2016, 09:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Testy owulacyjne przede wszystkim NIE wyznaczaja owulacji. Ich błędna nazwa wprowadza wielu w błąd. Tzw. testy owulacyjne wyznaczaja pik LH który rośnie przed owulacją ale NIE powoduje owuacji. Mozna mieć wysoki pik LH przy cyklach bezowulacyjnych bo wysoki poziom tego hormonu nie prowadzi do owulacji.
  Przy pozytywnych testach owulacyjnych może w ogóle nie być owulacji, bo one całkiem co innego wyznaczają i nie nalezy sie tym kierować pod kątem tego czy owulka wystepuje.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 09:38

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ