Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne niepotrzebne?
Odpowiedz

Testy owulacyjne niepotrzebne?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Spirit Autorytet
  Postów: 2182 1352

  Wysłany: 15 maja 2016, 17:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam niskie lh, w zasadzie najniższe z norm w 1 fazie cyklu. W fazie owulacyjnej najniższa norma to 14. Testy wykrywaja stężenie lh 30/40 prawda? Czy w takim razie jest szansa, że mam owulacje mając niskie lh i dlatego cały czas wychodzą negatywne mimo pęcherzyków w poprzednich cyklach i bolu owulacyjnego?

  2017 #1
  2019 #2
  :D
 • Jagah Autorytet
  Postów: 1568 2205

  Wysłany: 15 maja 2016, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Istnieją też testy o czułości 10, warto spróbować. Poza tym testy owulacyjne nie są wyznacznikiem przebytej owulacji, bo taką pewność daje tylko monitoring. Niejedna dziewczyna ma testy negatywne cały cykl, a ciąża się pojawia.

  Przydałoby się zrobić więcej badań hormonalnych.

  1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
 • Spirit Autorytet
  Postów: 2182 1352

  Wysłany: 15 maja 2016, 21:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  o, nie wiedziałam, że są czulsze testy. Poszukam :)

  2017 #1
  2019 #2
  :D
 • marie_marie22 Autorytet
  Postów: 1055 1293

  Wysłany: 15 maja 2016, 23:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Na allegro są testy o czułości 10.

  oar8yx8d9fawxkqt.png
 • Crisperss Autorytet
  Postów: 409 481

  Wysłany: 19 maja 2016, 16:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Monitoring też nie daję pewności czy owulacja była czynie... dwa razy miałam przypadek, że lekarze stwierdzili cykle bezowulacyjne..a jednak owu była ;) nie chcę mieszać w głowie, ale najtańszym sposobem jest po prostu obserwacja siebie i mierzenie temp. Oczywiście to też nie da pewności czy owulka była czy nie. Przynjamniej dużo pieniędzy nie wywali się błoto.

  6sut9jcgeodkavnc.png
  6sutdf9heulgg01i.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego