X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne niepotrzebne?
Odpowiedz

Testy owulacyjne niepotrzebne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 15 maja 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam niskie lh, w zasadzie najniższe z norm w 1 fazie cyklu. W fazie owulacyjnej najniższa norma to 14. Testy wykrywaja stężenie lh 30/40 prawda? Czy w takim razie jest szansa, że mam owulacje mając niskie lh i dlatego cały czas wychodzą negatywne mimo pęcherzyków w poprzednich cyklach i bolu owulacyjnego?

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 15 maja 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Istnieją też testy o czułości 10, warto spróbować. Poza tym testy owulacyjne nie są wyznacznikiem przebytej owulacji, bo taką pewność daje tylko monitoring. Niejedna dziewczyna ma testy negatywne cały cykl, a ciąża się pojawia.

    Przydałoby się zrobić więcej badań hormonalnych.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 15 maja 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o, nie wiedziałam, że są czulsze testy. Poszukam :)

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 15 maja 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na allegro są testy o czułości 10.

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 19 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring też nie daję pewności czy owulacja była czynie... dwa razy miałam przypadek, że lekarze stwierdzili cykle bezowulacyjne..a jednak owu była ;) nie chcę mieszać w głowie, ale najtańszym sposobem jest po prostu obserwacja siebie i mierzenie temp. Oczywiście to też nie da pewności czy owulka była czy nie. Przynjamniej dużo pieniędzy nie wywali się błoto.

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ