X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację USG, a owulacja
Odpowiedz

USG, a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • froggy Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 października 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Proszę doradźcie mi czy możliwe, żeby ginekolog nie widział na USG, czy owulacja była dzień wcześniej? (nie miałam monitorowanego cyklu- na owulacje wskazywał śluz oraz ból owulacyjny) Dzisiaj podczas USG ginekolog powiedziała, że owulacja mogła być, ale równie dobrze mogła nie wystąpić

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 29 października 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówił na jakiej podstawie tak twierdzi? Nie było płynu w Zatoce Douglasa i ciałka żółtego?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 29 października 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo mówią. -.-
    „Mogła być mogła nie być. Proszę zrobic 7dpo progesteron” Robię ten progesteron i wynik ok 14. A lekarka:” owulacja była”.
    Moim zdaniem nie była (twierdze tak bo miałam monitoring 2 3 cyklach i zawsz3 tak samo to wyglada).

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • froggy Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 października 2017, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówiła na jakiej podstawie. U mnie to była dość istotna kwestia, bo miałam brać luteinę po owulacji.

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 30 października 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, dziewczyny często na forum piszą, że jedynym pewnym potwierdzeniem owulacji jest ciąża. Musiałabyś zacząć robić monitoring wcześniej żeby mieć lepszy obraz tego co tam się u Ciebie dzieje.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • mala154 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 2 listopada 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diewczyny czy miala ktoras z was potwierdzona owulacje monitoringiem a ovufriend nie zaznaczylo jej na wykresie mozecie spojrzec na moj wykres?

    wis
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 2 listopada 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie źle pokazywał owulację po zastrzyku ovitrelle. Zastrzyk miałam w poniedziałek, w środę czułam owulację, a na wykresie wyszła mi dopiero w piąteck czy sobotę. Wydaje mi się, że mozemy zalożyć dokładność +/- 2 dni.
    A Tobie na monitoringu wyszło, że jesteś po owulacji a na wykresie, że nie?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ