X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację w oczekiwaniu na owulację po porodzie
Odpowiedz

w oczekiwaniu na owulację po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem 7,5mca po porodzie, 1mc po zakonczeniu karmienia piersia,badam temp i sluz, zeby wykryc ovu ale nic mi z tego nie wynika (krwawienia jeszczenie bylo). po 1wszym porodzie i po karmieniu 6mcy- po mcu wystapilo krwawienie, a teraz nic. niestety wtedy nie badalam temp i sluzu wiec nie wiem jak moj organizm sie zachowuje przed 1wsza miesiaczka. macie jakies doswiaczenie w tym temacie?
    spojrzcie prosze na moj wykres:
    https://ovufriend.pl/wykres,fad20da96064993c2e74445efde649e8.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2014, 08:12

  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 1 września 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też czekam na owulację po porodzie. Rodziłam w lutym. Miałam już dwukrotnie okres. W tym cyklu robię testy owulacyjne, żeby upewnić się czy owulacja już występuje. Przed ciążą mierzyłam temperaturę ale teraz przy niemowlaku wstaję o różnych porach i nie jestem w stanie mierzyć o stałej godzinie. Wciąż karmię pirsią. Chcemy zacząć starania o kolejne dziecko.

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 1 września 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszechmiła wrote:
    Cześć, ja też czekam na owulację po porodzie. Rodziłam w lutym. Miałam już dwukrotnie okres. W tym cyklu robię testy owulacyjne, żeby upewnić się czy owulacja już występuje. Przed ciążą mierzyłam temperaturę ale teraz przy niemowlaku wstaję o różnych porach i nie jestem w stanie mierzyć o stałej godzinie. Wciąż karmię pirsią. Chcemy zacząć starania o kolejne dziecko.

    Cześć, ja rodziłam w styczniu, też chcemy zacząć starania o kolejnego dzidziusia, ale ja w ogóle nie miałam jeszcze okresu. Temp sobie leniwie płynie, czasem śluz rozciągliwy się pojawi na chwilę i znów znika. Po pierwszym porodzie, po skończonym karmieniu 6mcy - po 3 tyg powrócił okres i poem jeszcze jeden i następnego już nie było bo bylam w ciąży, a teraz nic.
    A te testy owulacyjne to rzeczywiście się sprawdzają?

  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 1 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety testy owulacyjne nie dają 100% pewności, że z jajnika została uwolniona dojrzała komórka jajowa. Pewne jest tylko to, że nastąpił skok hormonu LH, poprzedzający ten moment. Mierzenie temperatury daje całkowitą pewność, oczywiście pod warunkiem, że przestrzega się zasad mierzenia. Dlatego chciałabym znowu mierzyć temperaturę, ale wstając w nocy, czasem kilkukrotnie, nie mam warunków na wiarygodny pomiar :(

    Polecam taką książeczkę "Naturalne planowanie rodziny. Objawowo-termiczna metoda rozpoznawania płodności według prof. dr med. J. Rotzera", gdzie jest bardzo przystępnie o tym napisane. To taka mała publikacja Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny, ale szczerze powiem, że nie wiem gdzie ją można dostać, bo my ją mamy jeszcze z nauk przedmałżeńskich.

    Z twojego wykresu na razie nie da się nic wyczytać, wygląda na to że jeszcze nie jest typowym cyklem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 12:37

    amorcito lubi tę wiadomość

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 5 września 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba nie będę korzystać z testów, bo czasami może się okazać, że będę musiała 2-3mce je robić żeby w końcu doczekać się pierwszej owulacji po porodzie.. a Tobie jak wychodzą?
    Spójrz teraz proszę na wykres - myslisz, że wraca już ten typowy? w końcu temp poszła w górę.
    Nam mówiono że wystarczy godzina snu, żeby zmierzyć i zapisać tempkę.
    Dzięki za Twoją pomoc :)

  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 6 września 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest! nareszcie :)

    Wszechmiła lubi tę wiadomość

  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 6 września 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, twój wykres wygląda na owulację! :) Tylko chyba 5.09 a nie tak jak ovu wyznaczyło.
    U mnie testy owulacyjne wychodzą ujemne. Pewnie organizm musi się wyregulować. Chyba zacznę mierzyć temperaturę w następnym cyklu. Tylko nie wiem, jak mojej półrocznej córce wytłumaczę, że mama przyjdzie do niej za 5 min, bo temperaturę mierzy :D

    amorcito lubi tę wiadomość

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 7 września 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się tak wydaje, że 5.9 była owulacja.
    Czyli mierzysz termometrem rteciowym? ja mam jeszcze elektroniczny i powiem Ci, że jest róznica - elektr - wystarczy kilkanaście sekund.
    ale róznica jest w tym co oba podają - przykładowo 36,64 - elektroniczny i 36,80 rteciowy.
    Ja widzę z łóżka mojego Franusia, on mnie jakoś też i zagaduję go przez czas mierzenia, a jak się nie uda to chociaż mam temp z elektronicznego i w notatkach sobie zostawiam info że to było tym szybszym termometrem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 06:55

  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 8 września 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ovu przesuneło mi owulacje :)

  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 9 września 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznę mierzyć temperaturę od nowego cyklu. Też mam słupkowy i elektroniczny termometr, o którym bym zapomniała, gdybyś nie wspomniała! Leży gdzieś z wyładowanymi bateriami a przecież wystarczy wymienić i będzie szybki pomiar :)
    Pamiętam, że powinno się mierzyć jednym termometrem w danym cyklu, aby zaobserwować wzrost temperatury, bo tak jak zauważyłaś każdy termometr pokazuje co innego. TO chyba nie ma sensu mierzyć słupkowym? Czy jest jakoś lepszy od elektronicznego?

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • amorcito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 września 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, elektroniczny pokazuje mi zawsze niższą temp niż rtęciowy. Ja jak mam czas z rana, to mierzę obydwoma. Na początku mierzenia elektronicznym byłam trochę zniesmaczona, że mam taką niską temp, w porównaniu do mierzenia przed moimi dwoma ciążami i dlatego zaczęłam mierzyć też słupkowym. Po owulacji okres już przyszedł, więc czekamy z mężem teraz na kolejną owulkę i na córeczkę :) Widzę, że Twoja córeczka ma takie samo imię jak ja :) oczywiście piękne!! :)

  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 20 września 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe Ania to urocze imię :) do tego teraz dzieci się tak nie nazywa, więc jest i oryginalnie i tradycyjnie ;)
    Dobrze zrozumiałam, że masz dwóch chłopców? Teraz celujecie w dziewczynkę?
    U mnie właśnie przyszła @.

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ