X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację wysoka prolaktyna dawkowanie leku
Odpowiedz

wysoka prolaktyna dawkowanie leku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 8 marca 2023, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie napiszcie mi jakie miałyście dawkowanie leku Dostinex ?
    Lekarz napisał dawkowanie 1x1 i wnioskując z rozmowy byłam pewna, że to znaczy, że 1 tabletka raz dziennie. Pierwszy raz to będę przyjmować więc nie wiem. Czytam ulotke a tam dawkowanie "raz na tydzień" Mam przepisane 1 opakowanie mam brac 8 tyg. Już zgłupiałam czy któraś brała to codziennie??
    Niestety już kiedys lekarz źle mi rozpisał dawkowanie więc jestem nieufana pod tym wzgledem także proszę o wyrozumiałość.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Klaudiaam Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 8 marca 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wysoka masz tą prolaktynę? Ja dostinex też brałam jedną tabletkę na tydzień. Wygląda to po prostu tak że zaczynając dzisiaj czyli w środę potem kolejna tabletka za tydzień w środę i potem następna w następne środy że tak powiem :D warto np po 4 tygodniach pobrać sobie krew i sprawdzić wynik bo ja miałam przepisane też na 8 tygodni ale po 4 już ładnie spadła i nie brałam kolejnych tabletek

    Bloombloo lubi tę wiadomość

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 8 marca 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Mój wynik to 30.3 ng/ml więc nie jest jakiś bardzo wysoki. Będę brała w takim razie po 1 na tydzień. Tak na badanie pójdę na pewno za jakiś czas zresztą mam znowu pakiet badan do wykonania.
    A swoją drogą nawet nie wiedziałam, że jeśli poziom prolaktyny się unormuje podczas brania leku to można go odstawić.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ