X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wysoki estradiol a owulacja
Odpowiedz

Wysoki estradiol a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was pytanie, ponieważ bardzo martwi mnie za wysoki poziom estradiolu w fazie owulacyjnej.
    Robiłam badania w 3dc:
    Prolaktyna 221,2 [102-496]
    LH 4,4 [2,4-12,6]
    FSH 5,3 [3,5-12,5]
    Estradiol 131,5 [12,5-166]
    TSH 0,96 [0,27-4,2]
    fT4 1,29 [0,93-1,7]
    Badania w 14 dc:
    Estradiol 525,3 [85,8-498]
    LH 25,3 [14,0-95,6]
    Co to może znaczyć? Czasami w okolicach spodziewanej owulacji mnie mdli, do tej pory zwalałam to na problemy z nietolerancjami pokarmowymi ale wyczytałam w Internecie, że to może być od wysokiego stężenia estradiolu. Czy któraś z was miała coś takiego?
    Jutro idę na usg sprawdzić czy owulacja wystąpiła.

  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mari, mnie do owulacji zawsze mdliło..po z kolei miałam napady jedzeniowe..przyznam, że nigdy nie badałam estradiolu..ale taki stan,jak opisałam trwał u mnie bardzo długo

    marissith lubi tę wiadomość

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na monitoringu, lekarz stwierdził, że taki estradiol jest dobry. Stężenie estradiolu na jeden pęcherzyk dominujący wynosi 200–300 pg/ml, widać u mnie były dwa pęcherzyki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 19:39

  • Judyta Znajoma
    Postów: 24 64

    Wysłany: 19 listopada 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam estradiol 770 i 3 pecherzyki, wiec dlatego taki wysoki. Natomiast LH mam wybitnie niskie jak na 3 pecherzyki, bo 9,7 wiec chyba owulacja sama nie nastapi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judyta faktycznie niskie LH, gin przy moim marudził, że niskie a miałam 25,3. Może lekarz zaleci Ci zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ