X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wysokie TSH - czy się starać?
Odpowiedz

Wysokie TSH - czy się starać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • robaczeeek Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa. Od kilkunastu lat choruje na niedoczynność tarczycy - przyjmuje Letrox 50. Kontroluje raz na rok.
    Od czerwca tego roku zaczęliśmy myśleć z mężem o dziecku. Były to starania bez nacisku itd. Ale mamy już w sumie grudzień i zaczęło nam bardziej zależeć...
    Zrobiłam badania:
    TSH 4,030 (norma 0,270-4,200)
    FT3 3,28 (norma 2,04-4,40)
    FT4 1,26 (norma 0,93-1,71)

    Troszkę się podłamałam ;(
    Wczoraj ginekolog zlecił dawkę Letroxu 100 mg
    Za dwa tygodnie czyli jakoś 16/12 -> badanie TSH i mamy zobaczyć czy spadnie.

    Ogólnie to mam kobietki do Was pytanie - czy przy takim wyniku TSH z racji tego, że od piątku zaczynają mi się dni płodne możemy próbować? Czy odpuścić sobie i czekać jak spadnie TSH do 2,0?

    Dodam, że mam 29 lat i nie przywiązywałam wagi do tej pory do tarczycy i żałuję ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, również jestem tu nowa i również z mężem staramy się o dziecko. Jestem już szczęśliwą mamą czterolatki, ale od pół roku staramy się o dziecko i nie wychodzi.....
    Mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy, która po braniu euthyrox 75 utrzymuje się na pograniczu 2,0 czasami nawet poniżej 2. W międzyczasie okazało się że mam zespół policystycznych jajników, ale ginekolog u którego byłam, zapewnia mnie ze to nie wyrok i w końcu się uda.
    Moim zdaniem jeśli chodzi o Twój przypadek możecie śmiało starać się o dziecko i na nic nie czekać. Organizm nie lubi planowania i ustawiania wszystkiego pod sznurek. A noz widelec uda się 😉

  • robaczeeek Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka, dziękuję za odpowiedź :) Troszkę mnie podniosłaś na duchu - zapomniałam już wczoraj zapytać ginekologa czy przy aktualnym poziomie TSH w ogóle można starać się o dziecko, czy nie będzie jakiś komplikacji, ale w sumie od dzisiaj już przyjmuje większą dawkę Letrox'u więc mam nadzieję, że coś się ruszy za te dwa tygodnie.

    Jestem ciekawa czy są tu na forum dziewczyny, które zaszły przy wyższym poziomie TSH?

  • robaczeeek Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z dziewczyn tutaj ma doświadczenie w tej kwestii? Czy możemy się starać o dzidziusia w momencie podwyższonego poziomu TSH?

  • Laura Autorytet
    Postów: 301 198

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starać się możesz, pytanie tylko jakie będą konsekwencje, ja przy tsh nie kontrolowanym które było na poziomie 5 ( na początku ciazy) niestety poronilam w 8 tygodniu, było one zabijane w trakcie ciąży i zeszlo do 2 ale nie wiem czy tez nie mialo to wplywu na rozwoj ciąży . Raczej powinno być to kontrolowane i zbite do poziomu Max 2.

    Starania od 05.2019
    IVF- listopad 2021- nieudana próba transferu 5 dniowego zarodka
    IVF- styczeń 2022 - udany transfer 5 dniowego zarodka
    IVF-wrzesien 2023- transfer 3 dniowego zarodka- nieudany

    IVF2-luty 2024-udany transfer 5 dniowego zarodka
    BetaHCG- 432(11dpt)
    BetaHCG- 1077(13dpt)
    Mamy serduszko ❤️- 13.03.2024
    Prenatalne I-trymest 15.04.2024 ( ryzyka niskie )

    Stan 3 - ❄️

    👩 37l.
    🧔 35l.
    👼 02.2020 (10 tc)
    👶 09.2022 - córeczka

    ❌MTHFT-A1298C hetero
    ❌PAI-1 homo
    ❌ niedrożność jajowodów L i P
    ✔ AHM 4.0
  • Kasiek94 Debiutantka
    Postów: 12 71

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy poziomie tsh ok 6, FT3 i Ft4 na granicy lekarz zalecił mi odczekanie 2 miesięcy aż ich poziom spadnie. Podobno mogło mieć to negatywny wpływ na dziecko. Po dwóch miesiącach poziom spadł do 1,13 endokrynolog stwierdzil, że mozemy zacząć się starać 😁

    Najlepiej będzie jak zapytasz się o to własnego lekarza, on będzie wiedział najlepiej 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 16:08

  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 staramy się z mężem od roku i niestety nie wychodzi..... wszystkie badania w normie tylko TSH trochę podwyższone 3.39 ... endokrynolog zalecił mi euthyrox 50 . Czy któraś z Was brała to ? Czy mogą być jakieś skutki uboczne? To hormony i trochę boję się brac... proszę o opinie

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszlam w ciaze I poronilam w 5 tyg mimo tsh ponizej 2. Nigdy nie mialam wczwsniej problemow ale ze w ciaze nie zachodzilam później dlugo to powtorzylam badania od gory do dolu w tym tsh 3,66. Ft3 ft4 i przeciwciała ok wiec dostałam tylko letrox 1/2 tabletki 75 czyli 37,5 narazie i po 6 tyg kontrola. Endo nie kazała czekać ze staraniami. Dużo tez czytałam i wiele kobiet zachodziło i utrzymało ciąże przy wyższym poziomie niż mój. Ale wiele nie mogło tez zajść/utrzymać póki tsh nie zeszło poniżej 2. To indywidualna sprawa. Ale na pewno jeśli zajdziesz w ciąże to od razu endo i konsultacja co do dawki itd

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh dla staraczek powinno oscylować w okol wyniku 1. Do 2 to maks. Kobiety przy wyniku 4 zachodzą w ciąże, ale może to stanowić problem w jej utrzymaniu i rozwoju płodu. Początkowo dziecko nie ma swojej tarczycy i czerpie te hormony od matki. Wiec poziom tsh jeszxze sporo podskoczy po zapłodnieniu. Leki na tarczyce szybko regulują poziom hormonów, ale nie ma sensu badać ich częściej niż co 4 tygodnie. Te leki to gl. Euthyrox lub letrox. Ogólnie od tsh jeszcze ważniejsze jest ft4. Wszyscy skupiają się na tsh a to tylko wypadkowa. Przy leczeniu tarczycy trzeba być pod opieka endokrynologa i kontrolować poziom hormonów we krwi co kwartał.
    Edit: ja np zaczynałam leczenie z wynikiem 2.8 tsh. Lekarz ginekolog widząc to tsh od razu skierował do endokrynologa. Obecnie ale to ze względu na przygotowania do ivf trzymają mnie na wyniku niższym niż 1 tsh. Miałam nawet 0.6 ale lekarz powiedział ze tak lepiej niż jakby miała być dawka leku mniejsza i skoczyć do np 1.6, bo mogą marudzić przy invitro...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 07:58

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam stwierdzone Hashimoto, dawno nie badałam tarczycy, ale ostatnio jakies 5miesiecy temu miałam ok 4, jeśli w tym cyklu sie nie uda idę od razu na krew, biorę letrox 100...

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • LunaVo Koleżanka
    Postów: 50 98

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby same hormony tarczycy masz w nienajgorszej normie, tyle że TSH w górze. Zdecydowanie poczekać ze staraniem o maleństwo aż do unormowania TSH. Czytałam kiedyś że niedobór hormonów tarczycy we wczesnej ciąży nie dość że zwiększa prawdopodobieństwo poronienia, to jeszcze sprzyja niedorozwojowi mózgu w takim sensie że dziecko może mieć obniżony iloraz inteligencji. W sumie lepiej nie ryzykować...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2021, 16:19

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 13 lutego 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej 22.12 pisałam że miałam wyższy poziom TSH, udało mi się zajść w ciążę, niestety biochem.... Po tym badałam poziom i miałam 4,3 (05.01) także u mnie nie wyszlo prawdopodobnie przez tarczycę...

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 28 lutego 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku miałam tej 3.45 .
    Chcieliśmy z mężem starać się o dziecko więc zrobiłam wszystkie badania. Ginekolog kazała mi umówić się na wizytę do endokrynologa i przepisał mi euthyrox 25 i 50 co drugi dzień:)
    Dziś mam TSH 1.8 .
    Pani andokrynolog tłumaczyła mi że kiedy ma się nieunormowaną tarczyce ciężko jest zajsc w ciaze. A gdy to się uda to łatwo jest o poronienie lub zły rozwój płodu.

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 4 marca 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dodam jedno zdanie do powyższych odpowiedzi.
    Normy TSH dla starań o ciaze są różne w zależności od tego, czy ktoś choruje, czy nie i czy np. ma Hashimoto albo inna chorobę tarczycy. Warto skonsultować z lekarzem to, czy TSH jest przeszkodą czy nie 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ