Forum W oczekiwaniu na owulację z którego jajnika?
Odpowiedz

z którego jajnika?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 listopada 2017, 21:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyglądają Wasze owulacje jeśli chodzi o jajniki?
    Przed dziećmi i przy pierwszych 2 ciążach nie miałam pojęcia. Nie musiałam.
    Trzecia ciąża, z lewego jajnika, pozamaciczna. Jak tylko wyszłam ze szpitala zaczęłam pić zioła na drożność. Po 2 miesiącach badanie: drożne.
    W tych pierwszych cyklach się oczywiście nie staraliśmy. Wtedy owu miałam naprzemiennie. Teraz staramy się czwarty cykl i to jest 4ta owu z lewego jajnika...
    Czy mógł się jeden zatkać? Albo z jakiegoś powodu działa tylko jeden?
    Przypominam sobie, że przed dziećmi miałam myśl, że "na okres" boli mnie zawsze z jednej strony. Nie pamiętam z której...

• nick nieaktualny

Wysłany: 22 listopada 2017, 21:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaznaczam powiadomienia.

• nick nieaktualny

Wysłany: 22 listopada 2017, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze jak chodzę na monitoring mam dominujący pecherzyk z prawego jajnika :) rozmawialam z lekarzem i mowil ze tak moze byc. nie swiadczy to o niczym zlym. tylko o tym ze prawy jajnik u mnie "dominuje". tak samo np z nerkami. mamy dwie po to ze jak z jedna cos sie stanie zeby byla ta druga. tak samo jest z jajnikami :)

Sung lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 26 listopada 2017, 08:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung mam oba ma drożne, a taka moja natura, że owulacje mam zawsze z jednego jajnika. Nie jest to nic niepokojącego dopóki działa jak należy :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 26 listopada 2017, 22:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) pocieszyłyście mnie.

• juna Autorytet

Wysłany: 28 listopada 2017, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie. Owu z prawego raz na kilka miesięcy. Lewy mam znacznie większy i dominujący. Za to podczas stymulacji owulacji ta z prawego znacznie bardziej odczuwalna.

l22nmg7ydnf5539r.png

Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

❄️❄️ Na zimowisku
  • alexxandra_aa Autorytet

Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Jak wyglądają Wasze owulacje jeśli chodzi o jajniki?
    Przed dziećmi i przy pierwszych 2 ciążach nie miałam pojęcia. Nie musiałam.
    Trzecia ciąża, z lewego jajnika, pozamaciczna. Jak tylko wyszłam ze szpitala zaczęłam pić zioła na drożność. Po 2 miesiącach badanie: drożne.
    W tych pierwszych cyklach się oczywiście nie staraliśmy. Wtedy owu miałam naprzemiennie. Teraz staramy się czwarty cykl i to jest 4ta owu z lewego jajnika...
    Czy mógł się jeden zatkać? Albo z jakiegoś powodu działa tylko jeden?
    Przypominam sobie, że przed dziećmi miałam myśl, że "na okres" boli mnie zawsze z jednej strony. Nie pamiętam z której...

a jakie zioła polecasz?

Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • Ineez Znajoma

Wysłany: 19 lutego 2019, 20:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 1 jajowód i niestety owulacja już 3 razy z rzędu była po stronie bez jajowodu, lekarz powiedział, że tak bywa może to normalne :-(

02.2016 poronienie,łyżeczkowanie, ciężkie zapalenie endometrium,7 tc.
    06 2018 ciąża pozamaciczna, krwotok,usunięty lewy jajowód.
    Starania:Clo, Metformax, Ovitrelle, Luteina,suplementy
    mhsv2n0a5gmpx6qp.png
    3jgxs65g64tsk07k.png
  • Martek&M Autorytet

Wysłany: 20 lutego 2019, 10:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tak że przez 4 pierwsze cykle gdzie brałam Clo każdorazowo miałam owulację z prawego jajnika i się nie udawało zajść w ciąże.
    W tym cyklu owulacja jest z lewego jajnika więc zobaczymy co to będzie. Wielkie uff bo bałam się że ten lewy jajnik jakiś nieczynny jest ;)

0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego