X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Za grube endometrium/jak zdiagnozować endometriozę
Odpowiedz

Za grube endometrium/jak zdiagnozować endometriozę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Adek Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 20 lipca 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Staramy się 5 cykl. w 14 dc (cykle 29-31 dni) byłam na USG u prowadzącego gin. Stwierdził pęcherzyk na lewym jajniku 18 mm i endometrium 22 mm (!). Doktor nie powiediał, że to źle, zaplanował jedynie badania na zaraz po miesiączce, żeby zobaczyć, czy nie ma polipów ect.
    Mam tyłozgięcie macicy, jestem po poronieniu zatrzymanym w 19 tc -07.2019 (stwierdzono wrodzoną trombofilię). Od zawsze miałam bardzo obfite okresy i czułam jak "przyrasta" brzuszek. Ale w tym cyklu naprawdę mocno to czuję. Boli miednica, brzuch spuchnięty, stosunek bolesny.
    Test owulacyjny mocno pozytywny w 16 i 17 dc. Podejrzewam, że pęcherzyk pękł i owulacja była. Ale tak bardzo martwi mnie tak okropnie grube endometrium. Dodam jeszcze, że pakiet hormonów badany w 3dc w tym miesiącu wyszedł wszystko ok.
    Czy którać z was miała aż tak grube endo? Jak diagnozuje się endometriozę?
    bardzo proszę o pomoc :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 15:41

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 22 lipca 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie mam doświadczenia w tym temacie, ale wydaje mi się że trzeba zrobić laparoskopię (czy coś w tym stylu) macicy żeby zobaczyć co tam się dzieje

    age.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 27 lipca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grube endometrium to nie jest endometrioza. Ja mam przerost prosty endometrium. Ze jest prosty, w sensie niezlosliwy, dowiedziałam się po histeroskopii. Miałam pobrany wycinek endometrium.

    Miałam też polipy. Podczas histeroskopii zostały wyłyżeczkowane.

    Adek lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Adek Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 28 lipca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Grube endometrium to nie jest endometrioza. Ja mam przerost prosty endometrium. Ze jest prosty, w sensie niezlosliwy, dowiedziałam się po histeroskopii. Miałam pobrany wycinek endometrium.

    Miałam też polipy. Podczas histeroskopii zostały wyłyżeczkowane.

    Daniela, dzięki wielkie za odpowiedź, bardzo to pocieszające. Czy takie grube endometrium może właśnie ukrywac polipy? Czy po ich usunięciu zaszłaś w ciążę?

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 30 lipca 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek wrote:
    Daniela, dzięki wielkie za odpowiedź, bardzo to pocieszające. Czy takie grube endometrium może właśnie ukrywac polipy? Czy po ich usunięciu zaszłaś w ciążę?

    Tak, od razu po histeroskopii zaszłam w ciążę. Wcześniej byłam w biochemicznej, podejrzewam, że polip uniemożliwił zagnieżdżenie. U mnie na usg było widać tylko jeden, na wypisie miałam wpisane, że endometrium polipowate, jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam, bo to było prawie 8 lat temu, teraz jestem w kolejnej ciąży.

    I teraz też miałam grube endo, ale akurat w tym cyklu, kiedy byłam u gin, się udało.

    Niestety może tak być, że na usg nie widać polipa, a on tam sobie jest :(

    I ja wtedy miałam masakrycznie obfite miesiączki.

    Na Twoim miejscu podeszłabym jeszcze raz na usg może w kolejnym cyklu, o ile w tym nie uda się zajść (a oczywiście najbardziej życzę Ci ciąży, bo ona zrobi przy okazji porządek z Twoim endo), i sprawdziła, czy to endometrium znowu jest takie grube. Bo czasem może sobie takie być i to nie musi nic znaczyć.

    Adek lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Adek Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 30 lipca 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Tak, od razu po histeroskopii zaszłam w ciążę. Wcześniej byłam w biochemicznej, podejrzewam, że polip uniemożliwił zagnieżdżenie. U mnie na usg było widać tylko jeden, na wypisie miałam wpisane, że endometrium polipowate, jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam, bo to było prawie 8 lat temu, teraz jestem w kolejnej ciąży.

    I teraz też miałam grube endo, ale akurat w tym cyklu, kiedy byłam u gin, się udało.

    Niestety może tak być, że na usg nie widać polipa, a on tam sobie jest :(

    I ja wtedy miałam masakrycznie obfite miesiączki.

    Na Twoim miejscu podeszłabym jeszcze raz na usg może w kolejnym cyklu, o ile w tym nie uda się zajść (a oczywiście najbardziej życzę Ci ciąży, bo ona zrobi przy okazji porządek z Twoim endo), i sprawdziła, czy to endometrium znowu jest takie grube. Bo czasem może sobie takie być i to nie musi nic znaczyć.

    Byłam na kolejnym usg w 20dc. Od 14 do 20 pęcherzyk urósł z 18 do 23mm ale nie pękł :( Endo dalej takie grube... idę na kolejne badanie po miesiączce. Nie chce sobie robić nadziei, ale czy to możliwe, żeby owulacja wystąpiła wcześniej a 2gi pęcherzyk sobie rósł rownolegle po czym zaczął się wchłaniać? Pewnie nie... pewnie cały czas mam cykle bezowulacyjne, przerośnięte endo, załamka :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ