X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Beta hcg-niewielki spadek
Odpowiedz

Beta hcg-niewielki spadek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda022024 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 lutego, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ostatnia miesiączka 11 stycznia. Beta hcg wczoraj 69,98. Dziś zrobiłam ponownie, wynik 66,73. Jest się czym martwić? Zrobiłam dziś, bo nie wytrzymałabym czekać cały weekend do poniedziałku..Trochę się zmartwiłam. Wiem, że to niewielka różnica, ale jednak spadek jest. Nie minęło też nawet pełne 24h od poprzedniego badania. Badanie wykonałam tez w obrębie tego samego laboratorium, ale w innym mieście.. Może to tez jakiś niewielki błąd trzeba wziąć pod uwagę. Jak myślicie?

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 494 405

    Wysłany: 9 lutego, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie wiemy, że spadek HCG nie wróży niczego dobrego 😢 zrób jeszcze w sobotę albo poniedziałek dla swojej pewności

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Agnieszka9090 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 9 lutego, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda022024 wrote:
    Hej. Ostatnia miesiączka 11 stycznia. Beta hcg wczoraj 69,98. Dziś zrobiłam ponownie, wynik 66,73. Jest się czym martwić? Zrobiłam dziś, bo nie wytrzymałabym czekać cały weekend do poniedziałku..Trochę się zmartwiłam. Wiem, że to niewielka różnica, ale jednak spadek jest. Nie minęło też nawet pełne 24h od poprzedniego badania. Badanie wykonałam tez w obrębie tego samego laboratorium, ale w innym mieście.. Może to tez jakiś niewielki błąd trzeba wziąć pod uwagę. Jak myślicie?

    Jeżeli inne laboratorium to wynik może różnić się bardzo nieznacznie po drugim miejscu po przecinku czyli praktycznie nic to nie zmienia.
    Niestety beta nie przyrosła a spadła - prawdopodobnie biochem.
    Bardzo mi przykro ale mimo tego trzymam kciuki.

  • Claudia Ferrari Autorytet
    Postów: 561 297

    Wysłany: 9 lutego, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny, mam pytanie ponieważ spotkała mnie tak nietypowa sytuacja, ze nigdzie nie mogę znaleźć na to odpowiedz...


    Jestem po transferze trzydniowego zarodka. Był to mój pierwszy transfer z komórką dawczyni.
    Lekarz kazał zrobić wynik Beta HCG w czternastym dniu po transferze. Stwierdziłam że zrobię Beta HCG w dziesiątym dniu po transferze żeby ewentualnie wiedzieć jakie są przyrosty. Wynik Beta HCG w dziesiątym dniu po transferze wykazał 153!!!
    Bardzo się ucieszyłam z tak wysokiej bety. Ale tego samego dnia jeszcze przed wynikiem z krwi zrobiłam rano dwa testy facelle sikane. Jeden i drugi wyszedł ujemny. Nawet bez cienia drugiej kreski. Po wynikach z krwi powtórzyłam test wieczorem oraz następnego dnia rano testy były już z innej firmy i z apteki a nie z Rossmanna. również wyszły one negatywne. Zdziwiłam się bardzo że po tak wysokim wyniku Beta HCG z krwi testy sikane nic nie wykazują. Lekarz kazał wynik powtórzyć po 48 h i uwaga! po 48 h wynik Beta HCG z krwi był poniżej 1 !!!
    Czy to oznaczało błąd w laboratorium jeśli chodzi o pierwszy wynik?
    bo po pierwsze chyba niemożliwe jest żeby w ciągu 48 h tak bardzo spadła beta?
    Po drugie niemożliwe żeby przy tak wysokim wyniku z krwi wszystkie testy różnych firm kupione w różnych miejscach były negatywne..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego, 20:16

  • Agnieszka9090 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 9 lutego, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Dzień dobry dziewczyny, mam pytanie ponieważ spotkała mnie tak nietypowa sytuacja, ze nigdzie nie mogę znaleźć na to odpowiedz...


    Jestem po transferze trzydniowego zarodka. Był to mój pierwszy transfer z komórką dawczyni.
    Lekarz kazał zrobić wynik Beta HCG w czternastym dniu po transferze. Stwierdziłam że zrobię Beta HCG w dziesiątym dniu po transferze żeby ewentualnie wiedzieć jakie są przyrosty. Wynik Beta HCG w dziesiątym dniu po transferze wykazał 153!!!
    Bardzo się ucieszyłam z tak wysokiej bety. Ale tego samego dnia jeszcze przed wynikiem z krwi zrobiłam rano dwa testy facelle sikane. Jeden i drugi wyszedł ujemny. Nawet bez cienia drugiej kreski. Po wynikach z krwi powtórzyłam test wieczorem oraz następnego dnia rano testy były już z innej firmy i z apteki a nie z Rossmanna. również wyszły one negatywne. Zdziwiłam się bardzo że po tak wysokim wyniku Beta HCG z krwi testy sikane nic nie wykazują. Lekarz kazał wynik powtórzyć po 48 h i uwaga! po 48 h wynik Beta HCG z krwi był poniżej 1 !!!
    Czy to oznaczało błąd w laboratorium jeśli chodzi o pierwszy wynik?
    bo po pierwsze chyba niemożliwe jest żeby w ciągu 48 h tak bardzo spadła beta?
    Po drugie niemożliwe żeby przy tak wysokim wyniku z krwi wszystkie testy różnych firm kupione w różnych miejscach były negatywne..
    Witaj
    Ogólnie beta pojawia się jako pierwsza we krwi, następnie po około 2dniach w moczu ale przy takim wyniku wydaje mi się wręcz niemożliwe by testy domowe jej nie wykryły.
    Stawiałabym na błąd w laboratorium.
    Mi beta z 10 schodziła stopniowo kilka dni.

    Ja mam teraz odwrotną sytuację.
    Zrobiłam testy z apteki Doz i wszystkie pozytywne z mega blada kreska a testy pink negatywne. Oczywiście beta z krwi < 0,1

  • BasiaJa33 Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 10 lutego, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Beta z krwi zrobiona za wcześnie może dać wynik do 5 czy jest jeszcze szansa na ciążę ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ