X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Beta-HCG w 9dpo-4,40 czy jest szansa?
Odpowiedz

Beta-HCG w 9dpo-4,40 czy jest szansa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam badanie beta-HCG w 9dpo i wyszło mi 4,4 ciąża jest powyżej 5 wg norm laboratorium.
    Czy jest szansa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jest. Ostatnio dużo na ten temat czytałam, bo mam niejasną sytuację z wykluczeniem ciąży po wypadku:
    http://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta
    Około siódmego dnia owulacji w organizmie kobiety zagnieżdża się zapłodniona komórka jajowa. Dwa dni później HCG wzrasta powyżej 1 mIU/ml. Na tym etapie możliwe jest jeszcze mikroporonienie. Dlatego dopiero wynik powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Normy beta HCG zmieniają się zależnie od rozwoju zarodka.

    I jeszcze takie coś znalazłam:
    http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=138&s_id=9&ss_id=13

    A Twoja beta dowodzi, że i u mnie by coś już było jeśli to byłaby ciąża. Czekam właśnie na wynik 4 badania, miałam wypadek i wykluczenie ciąży jest podstawą do uruchomienia dalszej diagnostyki. Mnie przy wyniku 1,2 nie chcieli prześwietlać i kazali czkać, w karcie mam wpisane podejrzenie ciąży. To myślę że i 4,4 jest podejrzeniem.. nie jest pewniakiem i może nic z tego nie wyniknąć, ale podejrzeniem jest!

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, Twój wynik MOIM ZDANIEM oznacza bardzo wczesną ciążę! :) gdyby do zagnieżdżenia doszło 5 dnia po zapłodnieniu to mamy tak:
    5 dp (dnia po owu) wynik 1,
    7 dp wynik 2 (bo co dwa dni się podwaja chyba),
    9 dp wynik 4!
    Wszystko pasuje :) ale musisz koniecznie powtórzyć wynik żeby zobaczyć czy ładnie przyrasta. Powodzenia!
    Marta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2014, 22:57

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    Marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też tu pachnie ciążą :)

  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 20 listopada 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Marta
  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey i jak tam sytuacja?Jak się czujesz?

    Marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie testowałam po raz drugi póki co... Okresu brak. Powiadomię jak sprawa się wyjaśni bezwłocznie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam z niecierpliwością, chociaż jestem prawie pewna wyników:)

  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 23 listopada 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze, czekamy więc.. :)

    Marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie o interpretacje wyniku Bety.
    1 dc miała 03.11- cykle mam regularne- 28 dniowe
    11.11 wieczorem - miałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków Oviterelle
    13.11 rano miała inseminację.
    Dziś zrobiłam wynik beta hcg- wyszło 1,20- Z tego co pisze Marta-k czy jest możliwe że do zagnieżdżenia doszło np wczoraj i że jest jeszcze jakaś nadzieja? Do miesiączki jest prawie tydzień więc bardzo wcześnie ten wynik zrobiłam...
    Będę wdzięczna za inormację :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę za wcześnie chyba żeby wyrokować. Nadzieja jest, bo przecież inseminacja była. Nie ma rady musisz poczekać.

  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 25 listopada 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Moniko,
    dla mnie wynik bety 0,1 czy 0,2 to ewidentny brak ciąży. A jak jest już 1,2 to coś się jednak zadziało. Teoretycznie do zagnieżdżenia może dojść nawet 12 dni po owulacji/inseminacji. Także szansa jest :)

    Ważne żebyś powtórzyła badanie np pojutrze. Jeśli też będzie około 1 czy mniej to może znaczyć że komórka próbowała się zagnieździć, ale się nie udało.
    Jeśli jednak beta wzrośnie to może być sukces :)

    Trzymam kciuki!

    Marta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta- K bardzo dziękuję za wiadomość;0
    Co prawda straciłam już nadzieję i nastawiam sie na kolejny cykl ale chyba wybiorę się jutro na Betę żeby mieć potwierdzenie czarno na białym :)
    Dam znać późniejszym popołudniem jaki wynik :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie testowałam, konsultowałam się z moim lekarzem- taki wynik to brak ciąży ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Beta z wczoraj 0.26 :(
    Kolejne rozczarowanie. Okresu dalej brak

  • Marta-K Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 27 listopada 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi przykro dziewczyny.. Trzymajcie się! Może na gwiazdkę uda nam się zrobić naszym mężulkom wspaniały prezent :)

    Lillith Lukrecja lubi tę wiadomość

    Marta
  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 29 listopada 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim laboratorium każdy wynik poniżej 5 IU/L jest wykluczeniem ciąży. Jeśli oczywiście testuje się w rozsądnym terminie czyli nie zaledwie kilka dni po terminie domniemanej owulacji, ale najwcześniej w dniu terminu miesiączki. Testowanie za wcześnie wprowadza niepotrzebny zamęt i nie daje żadnej wartościowej informacji. Zazwyczaj niestety tylko rozczarowanie :(
    Norma minimalna zależy od dokładności aparatu. Zazwyczaj laboratoria podają przy wynikach normy u nich obowiązujące.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,ja dzisiaj robiłam bete i wyszła <2.0 a od 2 tyg mam objawy na ciąże cały miesiąc zero miesiączki tylko 7 czerwca dostałam plamienia,które trwało 5 dni,po tym już nic czułam,że zaczynam puchnąć więc zaczęłam brac Duphaston jak na razie czysto pomimo,że dziś przyjęłam 9 tabletkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 20:41

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ