X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Brak miesiączki po poronieniu a ciąża
Odpowiedz

Brak miesiączki po poronieniu a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nevia Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 29 lipca 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Od dawna śledzę to forum, ale dopiero niedawno odważyłam się zarejestrować.

    Pod koniec czerwca, dokładnie 22.06 ujrzałam dwie piękne kreski na teście ciążowym. Wybuch nieopisanego szczęścia, łzy wzruszenia. Zatestowałam, bo chodziłam do łazienki co chwila, ból piersi budził mnie w nocy, a miesiączka wydawała się niezwykle odległą myślą... I w dzień spodziewanej miesiączki pomyślałam, że test ciążowy zaraz rozwieje moje wątpliwości. W poniedziałek poleciałam na betę, a we wtorek odebrałam wyniki, beta wynosiła niespełna 50. Trochę mnie zmartwiło to, że jest taka niska. W środę od rana miałam złe przeczucia... piersi przestały mnie boleć. Wieczorem zaczęłam plamić. Pojechałam na dyżur... beta wynosiła już tylko 17... Ciąża biochemiczna, w usg nie było zarodka - A mi serce rozpadło się na maleńkie kawałki.

    Z racji, że była to ciąża biochemiczna lekarz dyżurny poinformował nas, że możemy się starać od razu w tym cyklu.
    17 lipca (21 dc) byłam na kontrolnym usg - endometrium 9mm, niejednorodne. Trochę to zaniepokoiło mojego lekarza (choć powiedział, że niewykluczone, że może się uda w tym cyklu) i wysłał mnie na betę. Od razu zdobiłam badanie następnego dnia i już wieczorem miałam wyniki beta <0,2.
    24 dc zrobiłam jeszcze test ciążowy (żeby wiedzieć czy na pewno nic tam u mnie w brzuszku nie kiełkuje i móc napić się z okazji urodzin kolegi) był negatywny.

    Teraz mam 34 dc. Moje cykle to 28-32 dni i nigdy poza tą ciążą biochemiczną nie zdarzyło mi się przesunięcie choćby o dzień.
    Piersi nie są specjalnie obrzmiałe, nie bolą, ale od wczoraj zdarza się, że mnie zakłują.
    Podobnie podbrzusze... niby zakłuje, ale nie tak jak na okres (mam bardzo bolesne miesiączki).
    Powiedzcie mi...czy jest sens, żebym znowu testowała? Czy lepiej nie robić sobie nadziei?
    Czy beta w 21 dc może się mylić?

    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórz betę, bo w 21 dc to nawet do implantacji mogło nie dość..

    *KasiaS* lubi tę wiadomość

  • Nevia Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 30 lipca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam badania. Beta wynosi 1700... za dwa dni pójdę ją powtórzyć.

    Aga9090 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ