X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Brunatne plamienie kilka dni przed okresem
Odpowiedz

Brunatne plamienie kilka dni przed okresem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 23 października 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Od ok. roku miewam plamienia przed @. Zwykle trwają kilka dni (2-4). Kolor i konsystencja - różne. Raz jest to kremowy budyń, innym razem śluz zabarwiony na różowo/łososiowo, a przeważnie brunatne upławy.
    Plamienia zaczęły występować mniej więcej w momencie uregulowania prolaktyny (wcześniej miałam z nią mocne zawirowania).
    Wspomniałam o nich lekarzowi, ale wyszło na to, że "taka moja natura" (no chyba nie do końca, skoro nie mam ich "od zawsze" tylko od niedawna).
    Zgodnie z sugestią dziewczyn z OF zbadałam progesteron. Plamienia mogą występować wskutek jego niskiego poziomu, ale w 7 dpo wynosił 23.04 ng/ml.
    Po przewertowaniu internetu znalazłam info, że plamienia przed @ mogą pojawiać się w przypadku niedrożnych jajowodów. Jednak w lipcu miałam przeprowadzone HSG i jajowody są super drożne.

    Jeśli chodzi o leki/suplementy, to biorę Bromergon (jakieś półtora roku) i Ovarin. Owulacja OK.

    Powoli mam dość tych plamień :) Chcę znaleźć przyczynę ich występowania.
    Co mogę jeszcze zbadać?

    Aktualnie jestem w 27 dc (11 dpo). Więcej na wykresie.


    PS. Wczoraj zaczęłam sobie wkręcać, że to może comiesięczne plamienia implantacyjne, ale zarodek z jakiejś przyczyny (!!!) nie może się wgryźć w macicę i dlatego ostatecznie @ przychodzi w terminie lub dzień-dwa po :) Co prawda działamy z mężem w każdym cyklu, ale z powodu problemów z nasieniem tak naprawdę chyba mała szansa, żeby co miesiąc się "prawie udawało" :)

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 24 października 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo, ale do tej pory żaden lekarz na to nie reagował. Dopiero od tego cyklu dostałam Duphaston, bo p. Doktor uważa ze to z powodu niskiego progesteronu. Póki co (tfu tfu) jeszcze nie ma plamień

  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 25 października 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie PRG jest OK, przynajmniej w 7 dpo. Plamienia mogą występować również w przypadku nagłego spadku progesteronu. W kolejnym cyklu zbadam w 7, 9 i 11 dpo.
    Jeśli chodzi o endometrium, to zawsze na USG było dobre.

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamalka wrote:
    Cześć dziewczyny!

    Od ok. roku miewam plamienia przed @. Zwykle trwają kilka dni (2-4). Kolor i konsystencja - różne. Raz jest to kremowy budyń, innym razem śluz zabarwiony na różowo/łososiowo, a przeważnie brunatne upławy.
    Plamienia zaczęły występować mniej więcej w momencie uregulowania prolaktyny (wcześniej miałam z nią mocne zawirowania).
    Wspomniałam o nich lekarzowi, ale wyszło na to, że "taka moja natura" (no chyba nie do końca, skoro nie mam ich "od zawsze" tylko od niedawna).
    Zgodnie z sugestią dziewczyn z OF zbadałam progesteron. Plamienia mogą występować wskutek jego niskiego poziomu, ale w 7 dpo wynosił 23.04 ng/ml.
    Po przewertowaniu internetu znalazłam info, że plamienia przed @ mogą pojawiać się w przypadku niedrożnych jajowodów. Jednak w lipcu miałam przeprowadzone HSG i jajowody są super drożne.

    Jeśli chodzi o leki/suplementy, to biorę Bromergon (jakieś półtora roku) i Ovarin. Owulacja OK.

    Powoli mam dość tych plamień :) Chcę znaleźć przyczynę ich występowania.
    Co mogę jeszcze zbadać?

    Aktualnie jestem w 27 dc (11 dpo). Więcej na wykresie.


    PS. Wczoraj zaczęłam sobie wkręcać, że to może comiesięczne plamienia implantacyjne, ale zarodek z jakiejś przyczyny (!!!) nie może się wgryźć w macicę i dlatego ostatecznie @ przychodzi w terminie lub dzień-dwa po :) Co prawda działamy z mężem w każdym cyklu, ale z powodu problemów z nasieniem tak naprawdę chyba mała szansa, żeby co miesiąc się "prawie udawało" :)

    Witaj
    Mam dokładnie te same objawy co ty. 3-4 dni przed okresem mam plamienia a potem okres. Jeśli sięgam pamięcią to już tak mam po urodzeniu 1 dziecka czyli koło 4 lat. Lekarze mówili że to normalne czasem tak jest. badania wszystkie hormonalne miałam już robione także wyniki ok. Dupxaston też brałam i nic to nie zmieniło dalej jest tak samo.

    ona32
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 27 listopada 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja cale zycie z plamieniami przed @ i jak zaczelam sie tym na powaznie martwic to pewnego razu ani plamienia ani @ sie nie pojawily:) i mam nadzieje, ze przez kolejne 30 tygodni sie nie pojawia :)

    Tamalka lubi tę wiadomość

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ