X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciałko żółte jak to z nim jest?
Odpowiedz

Ciałko żółte jak to z nim jest?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 10 dni po owu (24dc) dzis mialam usg i pierwszy raz w zyciu mi sie zdarzylo,zeby lekarz znalazl u mnie cialko zolte. Potwierdzil,ze owulacja byla na prawym jajniku, widoczne na nim owe cialko zote, endometrium odpowiadjace tej fazie cyklu. Powiedzial,ze szanse na ciaze sa jak bylo dzialane "cos" w tych dniach;) Zastanawia mnie wiec jak dlugo te cialko zolte powinno byc widoczne jak myslicie? Znalezlam w sieci taka informacje ,ze jesli nie doszlo do zaplodienia to sie degeneruje miedzy 10-12 dniu po owulacji, a jak doszlo to sie powieksza. Pytalam oczywiscie lekarza, czy jesli COS jest na rzeczy to by teraz zauwazyl? Mowil,ze nie, ze to za wczesnie. Jakie szanse sa waszym zdaniem na zaplodnienie jesli owu byla?
    Czekam na posty, walczymy od 2 lat o cud..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula, ciałko żółte to pozostałość po pęcherzyku, z którego uwalniane jest jajeczko. Jeśli nie widział nigdy u Ciebie ciałka żółtego - to nie miałas owulacji...
    Ja ostatnio bylam na usg w 14 dpo i ciałko żółte fajktycznie było, ale dlatego, ze miałam podwyższone ciążą biochemiczną stężenie hcg. Spytałam o nie - usłyszałam, ze podczas miesiaczki zostanie wydalone (juz wtedy beta mi spadała)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marto, wczesniej nie widzial owulacji bo lecze sie dlugo juz wlasnie z powodu cykli bez owulacyjnych, dlatego moze cos sie wkoncu ruszylo skoro to cialko zolte jest, bynajmniej tak powiedzial,ze owu byla. Sporo schudlam a wiec to kolejny powod ,ze jest lepiej, wkoncu sama w czas miesiaczkuje moze nie regularnie ale i nie tak rzadko jak kiedys. Mam pcos, to byl 3 cykl na clo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 razy mialam tzw puste jaja plodowe, raz w lipcu i rok temu w pazdzierniku, wtedy tez testy ciazowe pozytywne. Ale mam tez syna 4,5 roku tez uzyskanego dzieki Clo, dlatego nie trace wiary.W tym cyklu rowniez pieknie wychodzily mi testy owulacyjne, ciazowy sobie zrobie w urodziny, ktore mam pod koniec miesiaca:)

  • Joanna90 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 maja 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to moze wy mi pomozecie. Jezdze do gine na ocene owulacji 4 cykl. Dostaje hormony podwyzszona prolaktyna. Na 17 dzien cyklu pojechalam na badanie i uslyszalam ze pecherzyk pękł i owulacja byla na 15 dzien cyklu i jest cialko zolte. Stosunek przypadal akurat na 14 i 15 dzien cyklu tak jak owu. Nie bardzo wiem czy czekac na okres czy jest wogole sens robic test i kiedy najlepiej?

    Joanna
  • kw2006 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 lipca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w 5dc widoczne duże ciałko krwotoczne w prawym jajniku, a w lewym 3 drobne pęcherzyki... czy owu była? jest szansa jeśli działanie było 5dc? czy już za poźno bo ciałko się pokazało?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ