X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciałko żółte krwotoczne
Odpowiedz

Ciałko żółte krwotoczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Klarciaa Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 26 lipca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Jestem w trakcie drugiego cyklu monitorowanego.
    Moja gin była na urlopie i musiałam iść do innego lekarza który stwierdził, że cykl bezowulacyjny 12 dc pęcherzyk 9mm endo 3,9. Oczywiście załamka.
    Następnie 16 dc (już u mojej gin )pęcherzyk 11mm endo 4,7. Znowu załamka bo słabe endo i pęcherzyk wolno rośnie. Ale wciąż miałam nadzieje aż tu bam w czwartek z głupia trach zrobiłam test owulacyjny dwie grube krechy. No to do męża dawaj ściągaj gacie i jedziemy. Na wieczór straszny ból ( nie pamiętam, żebym kiedyś taki miała ). Więc w piątek z samego rana na usg. A tam 22 dc endo 10,7 , ślad płynu w zatoce i ciałko żółte krwotoczne i właśnie z tym jest moja największa bolączka. Moja gin powiedziała, że owu było i żeby się nie przejmować i, że ona już ciąże z tego widziała, ale jednak brzmi to dla mnie strasznie. Szcególnie po przeczytaniu całego wujka google. Chociaż jakaś lekarka napisała, że to podobno ułatwia zajście w ciążę,a z drugiej strony w novum odesłali by do domu. Dziewczyny pomóżcie czy któraś miała taki przypadek i wyszły dwie grube krechy i dzidziuś? potrzebuje dobrego słowa

    0d1ys65g9okw1k49.png
  • princessmargo Debiutantka
    Postów: 14 32

    Wysłany: 26 lipca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Klarciaaa. Niestety nie odpowiem Ci z własnego doświadczenia, że może to skończyć sie ciaza, jednak mialam tak juz 2 cykle i lekarze byli dobrej mysli. W internecie tez raczej mozna znalezc informacje, ze nie przeszkadza to w zaplodnieniu i zagniezdzeniu. U mnie nie skonczylo sie ciaza ale inne prawidlowe cykle tez nie, wiec nie zrzucalabym na to winy.
    Co wazne, dostalam heparyne i duphastonx2 i torbiel sie wchlonela jeszcze przed miesiączka (a miala 4cm!). Lekarz powiedzial mi, ze taka torbiel to cos w stylu wewnetrznego siniaka. I ze branie heparyny, aspiryny, accardu przed i w czasie owu - wszystkiego co rozrzedza krew - zwieksza ryzyko ich wystepowania. A ja sobie wlasnie bralam aspiryne w czasie owu bo bylam troche podziebiona.

    Niestety taka torbiel to nie zupelnie dobrze funkcjonujace cialko zolte i u mnie poziom progesteronu 7dpo byl 12 a normalnie mialam 19. Stad dostalam duphaston.

    Tyle z moich doswiadczen. Takze glowa do gory, natura wie swoje i zawsze jest nadzieja, zanim nie przyjdzie 🙉

    starania od 08.19, o 1 dziecko
    Para z metką "wszystko w normie tylko ciąży nie ma"........
    Ja:
    cykle 26-28dni, owulacja co cykl 11-13dc
    niedoczynność tarczycy: Euthyrox 75/100;
    hipoglikemia reaktywna: Metformina 750;
    mutacje PAI hetero i MTHFR 1298 homo: Clexane 0,4 po ovu.
    Po ovu także utrogestan lub duphaston.

    eM: wyniki idealne.
  • Klarciaa Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    princessmargo wrote:
    Cześć Klarciaaa. Niestety nie odpowiem Ci z własnego doświadczenia, że może to skończyć sie ciaza, jednak mialam tak juz 2 cykle i lekarze byli dobrej mysli. W internecie tez raczej mozna znalezc informacje, ze nie przeszkadza to w zaplodnieniu i zagniezdzeniu. U mnie nie skonczylo sie ciaza ale inne prawidlowe cykle tez nie, wiec nie zrzucalabym na to winy.
    Co wazne, dostalam heparyne i duphastonx2 i torbiel sie wchlonela jeszcze przed miesiączka (a miala 4cm!). Lekarz powiedzial mi, ze taka torbiel to cos w stylu wewnetrznego siniaka. I ze branie heparyny, aspiryny, accardu przed i w czasie owu - wszystkiego co rozrzedza krew - zwieksza ryzyko ich wystepowania. A ja sobie wlasnie bralam aspiryne w czasie owu bo bylam troche podziebiona.

    Niestety taka torbiel to nie zupelnie dobrze funkcjonujace cialko zolte i u mnie poziom progesteronu 7dpo byl 12 a normalnie mialam 19. Stad dostalam duphaston.

    Tyle z moich doswiadczen. Takze glowa do gory, natura wie swoje i zawsze jest nadzieja, zanim nie przyjdzie 🙉

    Dziękuje ci bardzo za odpowiedź. Ja właśnie zastanawiam się czy nie zacząć brać duhastonu. Mi lekarka w ogóle powiedziała, że to niby nie torbiel tylko właśnie to ciałko żółte krwotoczne. Też się zastanawiam czy nie poszłam za szybko na usg, że to był po prostu pierwszy etap. Stwierdziła, że owulacja na pewno była endo piękne na zagnieżdżenie ( nigdy w 1 dpo nie miałam takiego endo. z reguły 8 maks 9 a teraz 10,7 ) Nie chce się nastawiać bo ostatnio tak robiłam i dupa z tego wyszła, ale dzisiaj jest mój 4 dpo. wiem na pewno, że owu było w czwartek i czuje się inaczej. Tak wiem, że zagnieżdżenia jeszcze nie było i samo kucie jajnika może być z ciałka i progesteronu, Ale mam dziwne uczucie w podbrzuszu. To nie jest ból. W ogóle nie wiem jak to opisać jakby coś tam się działo. Naprawdę nawet w poprzednim cyklu gdzie miałam wzdęty brzuch i obolałe cycki to nie miałam tego uczucie. Próbowałam nawet googlować dziwne uczucie, bo naprawdę nie wiem jak to opisać.
    Jestem ciekawa czy któraś z babeczek tak miała i po 10 dniach zobaczyła dwie piękne kreseczki

    0d1ys65g9okw1k49.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ