X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ciaza podczas karmienia piersią?
Odpowiedz

ciaza podczas karmienia piersią?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny sama nie wiem co myśleć...
    6mies temu urodzilam drugie dziecko karmie piersią nawet w nocy...nie mialam jeszcze miesiaczki..
    Nie zabezpieczalismy sie podczas stosunkow...

    Wczoraj rano zauwazylam na majtkach ciemna plame...od kilku dni mam mdlosci i strasznie chce mi sie spac :/ a z poprzednich ciazy pamietam ze zasypialam nawet na siedzaco... czy możliwe zebym znowu byla w ciazy??mimo karmienia piersią i mimo ze nie mialam jeszcze miesiaczki od porodu?? Skoro nie bylo miesiaczki to owulacji tez nie prawda ?? Ja juz nie wiem co myśleć... maz mi mowi ze mam isc do ginekologa bo on wie że jestem w ciazy :/ wizyte mam dopiero 13 czerwca :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 09:34

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Marg Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmienie piersia nie zabezpiecza przed zajsciem w ciaze. Moglo dojsc do owulacji, ktora nie musiala byc poprzedzona krwawieniem. Wiec tak, jest mozliwe, ze jestes w ciazy.
    Moze beta hcg z krwi?
    Albo czekac do wizyty u gina :)

    chcedrugiedziecko, kark lubią tę wiadomość

    Syn - ur. w 31tc - 2070g - 6/7/7 pkt. Apgar - 12.11.2013
    m3sx3e3k3yvl8w6s.png
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 18 maja 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Cie krece takiej odpowiedzi sie balam ale coz co ma byc to bedzie :) Dziękuję bardzo za odpowiedź. Myślałam ze dopoki pierwsza miesiaczka sie nie pojawi to nie ma owulacji i ciazy nie moze byc no ale jesli jest to plakac nie bede

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Marg Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 18 maja 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko teraz pytanie: kiedy doszło do owulacji, bo mogła być już jakiś czas temu i jesteś już od paru tyg w ciąży, albo jedynie parenaście dni temu i jest za wcześnie, by test ciążowy na mocz pokazał dwie kreski. Bo z tego co zrozumiałam, to cały czas się nie zabezpieczaliście, czyli do zapłodnienia mogło dojść w każdym momencie, prawda?

    Radziłabym poczekać jeszcze ok tygodnia, max 10 dni i pójść do najbliższego laboratorium i wykonać test z krwi. Taki test z krwi pokaże też od jak dawna jesteś w ciąży :)

    Daj znać, czy coś wyszło, czy nie. Powodzenia :)

    Syn - ur. w 31tc - 2070g - 6/7/7 pkt. Apgar - 12.11.2013
    m3sx3e3k3yvl8w6s.png
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 18 maja 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak wspolzylismy od konca pologu bez...
    Ale mysle ze jesli doszlo do owulacji to niedawno bo tak jak pisalam wczoraj byly dwie plamki i zaczęłam podejrzewać że to może implantacja zarodka... bo jesli wczoraj doszlo do implantacji to do testu czy bety musze zaczekac chociaz test za tydz juz by chyba pokazał dwie kreski...?
    Wogole zauważyłam ze jak malego posadze na swoim brzuchu to taki ten brzuch jakis dziwny wcześniej byl taki miekki a teraz jest twardy... trochę jestem przerażona ape moze zaczne mierzyc od jutra temperature i cos bede wiedziec chociaz nie wiem czy karmienie ma jakis wplyw na temperaturę?

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Marg Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz spróbować, ale musiałabyś mierzyć pare dni, by dojść do jakiś pierwszych wniosków i dla porównania musiałabyś mierzyć podczas karmienia, by sprawdzić, czy się wtedy Tobie podwyższa, bo może, ale nie musi. Wydaje mi się, że za dużo zachodu, lepiej już czekać tydzień na zrobienie testu, ale jeśli mierzenie jakoś Cię uspokoi to możesz :)
    Z sikacza za 7 by już raczej coś wyszło, skoro mówisz, że wczoraj mogło dojść do zagnieżdżenia. Ale najpewniej z krwi - nigdy się nie myli i pokaże jak duża jest Twoja ciąża :)
    No i jeszcze jedno - jeśli podejrzewasz ciążę to nie musisz przestawać karmić!
    Jeśli ciąża będzie przebiegać zdrowo, fizjologicznie, nie będziesz odczuwać wiekszych skurczy macicy podczas karmienia i Ty i synek będziecie się dobrze czuć to możesz karmić nawet przez całą ciążę :) poczytaj w Googlach o karmieniu podczas ciąży i o karmieniu w tamdemie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 20:18

    chcedrugiedziecko lubi tę wiadomość

    Syn - ur. w 31tc - 2070g - 6/7/7 pkt. Apgar - 12.11.2013
    m3sx3e3k3yvl8w6s.png
  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chrzestna zaszła w ciąże identycznie jak ty.karmila i miała płomienie mies później okazało się że to ciąża i między kuzynami jest równo rok różnicy. Po porodzie nadal karmila piersią ich obu.

    chcedrugiedziecko lubi tę wiadomość

  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w trakcie ciąży też karmila.

    Marg lubi tę wiadomość

  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 18 maja 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Poczekam tydz i pojde na krew ;) dziękuje wam jeszcze raz za pomoc :) moze nawet lepiej ze za mies wizyta u gina bo juz bedzie cos widac :) ale cos czuje ze bedzie trzeci dzidzius tylko nie bliźniaki bo u nas jest mozliwosc :p a po porodzie tak sobie obiecywalam ze nigdy wiecej :p nie wiem czy tydz wytrzymam :)

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 18 maja 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ciesze sie ze nadal moglabym karmic :)

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Marg Koleżanka
    Postów: 31 12

    Wysłany: 18 maja 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że mogłam pomóc. Nie łam się, jeśli jesteś w ciąży, to chyba tak miało być i pozostaje już tylko życzyć Tobie pięknego, donoszonego bobaska :)

    A co do karmienia w ciąży, to nie zdziw się, jeśli ginekolog Ci powie, że to zabronione.
    Mało który lekarz aktualizuje swoją wiedzę na temat karmienia piersią, a co dopiero karmienia piersią w ciąży. Polecam Ci blog Hafiji - promotorki karmienia piersią, na którym sama znalazłam wsparcie i dowiedziałam się wiele na temat karmienia. Nauka i badania w tej dziedzinie poszły bardzo do przodu i dementuje się wiele mitów krążących wokół karmienia piersią. Niestety, tak jak pisałam - mało który lekarz (ginekolodzy, pediatrzy itp.) jest na bieżąco i podcina skrzydła mamie, która chce karmić.

    Serdecznie ci polecam tego bloga, skopiuj link i wklej w swojej przeglądarce:
    http://www.hafija.pl/2013/11/karmienie-piersia-w-ciazy.html

    Życzę Ci dużo wytrwałości i powodzenia :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 21:50

    chcedrugiedziecko lubi tę wiadomość

    Syn - ur. w 31tc - 2070g - 6/7/7 pkt. Apgar - 12.11.2013
    m3sx3e3k3yvl8w6s.png
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 19 maja 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytam poczytam :) dam znac za tydz co z tego wszystkiego wyszlo :)

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia ;-) Czekam z niecierpliwością jak dalej potoczy się ta historia:-)

  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka181216 wrote:
    Powodzenia ;-) Czekam z niecierpliwością jak dalej potoczy się ta historia:-)

    Nie dziekuje i dam znac chociaz dzis mialam jasno różowy sluz wiec nie wiem czy to ciaza czy zrobi się z tego okres....

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 31 maja 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie prościej zrobić test?????

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ