X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciąża urojona
Odpowiedz

Ciąża urojona

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 12 listopada 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was to przeżyła?
    Wydaję mi się, że wywołuje podświadomie wszystkie objawy ciąży. Zaczynam się ekscytować, coraz więcej czytać i nagle po raz kolejny chlust zimnej wody i jedna kreska na teście. A ja wciąż za każdym razem czuję, że to już teraz- a później ta nieopisana pustka......
    Teraz znowu czekam na moment testowania- pewna, że to już to. Tym razem jednak wyjątkowo boję się rozczarowania i popadnięcia w depresję.

    Julia
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 12 listopada 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starania to bardzo ciężki okres, musisz dac sobie czas i odpuścić trochę. Z własnego doświadczenia radzę Ci znaleźć sobie jakaś pasję. Ja np. zaczynam robić bombki ze sznurka. Musisz czymś innym zająć myśli, w innym razie zwariujesz.
    Powodzenia Ci życzę. ❤

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 13 listopada 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia24 wrote:
    Czy któraś z Was to przeżyła?
    Wydaję mi się, że wywołuje podświadomie wszystkie objawy ciąży. Zaczynam się ekscytować, coraz więcej czytać i nagle po raz kolejny chlust zimnej wody i jedna kreska na teście. A ja wciąż za każdym razem czuję, że to już teraz- a później ta nieopisana pustka......
    Teraz znowu czekam na moment testowania- pewna, że to już to. Tym razem jednak wyjątkowo boję się rozczarowania i popadnięcia w depresję.
    Który to cs?

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 listopada 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia, widziałam, że pisałaś, że dwa miesiące temu odstawiłaś tabletki, a w tym miesiącu prezerwatywy - więc to pierwszy cykl starań, tak? :)

    Z tabletkami to jest tak, że przy nich hormony zupełnie inaczej działają. Kilka cykli po odstawieniu tabletek organizm może w ogóle wariować i może nawet nie być owulacji. Dlatego trzeba z dużą dozą cierpliwości podchodzić do wszystkich objawów - podczas brania tabletek tych objawów jest jak na lekarstwo i po odstawieniu mogą się nagle pojawić (lub w pierwszych miesiącach po odstawieniu, kiedy organizm wraca do normalności).
    Objawy, o których pisałaś, mogą być spowodowane tym, że np. w tym miesiącu po raz pierwszy od wielu miesięcy miałaś owulację i po prostu progesteron szaleje :) I w Twoim przypadku akurat na to bym stawiała - chociaż oczywiście, jest też szansa na ciążę :)

    Wiem, że szczególnie na początku starań, jesteśmy strasznie niecierpliwe, staramy się wszystkie objawy traktować jak ciążę i najchętniej kupiłybyśmy czasoprzewijacz ;) U Ciebie to dopiero sam początek i musisz dać organizmowi chwilę na złapanie oddechu.

    Jeśli to jednak nie ciąża, to najlepiej sprawdź u lekarza, czy owulacja Ci już wróciła po tabletkach (umów się na USG w okolicach owulacji) - żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

    innamorata88, JustynaG lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 13 listopada 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 25 dniu cyklu przy 31 dniowych cyklach (7 dpo) beta wyszła mi <1,2 U/l, więc chyba jednak to wina tak, jak mówicie- hormonów :(

    Bo to już wiarygodny wynik, nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 14:49

    Julia
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 13 listopada 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam często objawy ciąży przed okresem w czasie starań. Zawsze wywoływały nadzieję, bo były bardzo silne. U mnie pojawiały się naturalnie, bo nie stosowałam wcześniej żadnej hormonalnej antykoncepcji.

    Kiedyś przyszedł cykl, gdy wiedziałam, że szans na ciążę nie ma (brak seksu przez dłuższy czas). Jakoś zaraz przed @ mnie złapały mdłości na jakiś zapach. Dopiero następnego dnia je sobie przypomniałam i pomyślałam, że gdyby szanse na ciążę były na 100% już bym się nakręcała. Wtedy przestałam tak mocno się wsłuchiwać w siebie i testować w kolejnych cyklach przed dniem @.

    W tym udanym cyklu pierwszym objawem był pozytywny test ciążowy. Miałam kilka dni wcześniej jakieś kłopoty z układem trawiennym, ale oduczyłam się traktować to jako objaw. Im spokojniejsza głowa, tym mniejsze rozczarowanie.


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 13 listopada 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia24 wrote:
    W 25 dniu cyklu przy 31 dniowych cyklach (7 dpo) beta wyszła mi <1,2 U/l, więc chyba jednak to wina tak, jak mówicie- hormonów :(

    Bo to już wiarygodny wynik, nie?

    Mogło być za wcześnie. Zrób test, ale w 32 dniu cyklu. A do tego czasu, żyj, pij, jedz wszystko co chcesz.


    age.png
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 13 listopada 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny :) dzięki za rady. Te objawy nieustępujące mnie nakręciły.... postaram się następnym razem na spokojnie podejść do tego

    Julia
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 13 listopada 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia24 wrote:
    Wiem dziewczyny :) dzięki za rady. Te objawy nieustępujące mnie nakręciły.... postaram się następnym razem na spokojnie podejść do tego
    Jeszcze wszystko przed Tobą :) Oczywiście nie życzę Ci wielomiesięcznych starań, ale z czasem człowiek nabiera dystansu. :)

    mi88, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ