X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy można wykonać juz tezt ciążowy?
Odpowiedz

Czy można wykonać juz tezt ciążowy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Isssabel Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 7 listopada 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Jest to dopiero drugi cykl, w którym z mężem staramy się o dzidziusia.

    OM:17.10
    27.10 wizyta u ginekologa pęcherzyk 18mm zalecenie kochania się 27.10, 28.10, 29.10 wg pani ginekolog.

    Wg aplikacji dzien owulacji 1.11.

    W tym okresie regularnie wspolzylismy.

    Od kilku dni jestem mega placzliwa, potrafie rozplakac sie o glupoty nie wiem czy to PMS, bo nigdy tak nie mialam czy to moze jednak ciaza? Czy mialyscie tak na poczatku?

    W dniu dzisiejszym mam 22dc i 8 dni do miesiaczki czy test ciazowy cos pokaze?

    Jestem bardzo niecierpliwa :(

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 354 298

    Wysłany: 7 listopada 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płaczliwość to może być sprawka wysokiego progesteronu. Wg mnie za wcześnie żeby robić test, odczekaj przynajmniej 10 dni od owulacji. Trzymam kciuki :)

    Isssabel lubi tę wiadomość

  • Isssabel Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś już nie wytrzymałam i wykonałam super czujny test pink strumieniowy, niestety negatywny. Ale łudzę się, że to za wcześnie, bo dopiero 23dc, 7 dni do miesiączki.

    W prawym jajniku, z którego była owulacja ciągle czuje taki dyskomfort, pulsowanie itp ale możliwe, że to przed miesiączką..

    Trochę mi przykro, że ten test wyszedł negatywny, bo według ginegolog owulacja powinna być jakoś 28.10/29.10 przy czym 28.10 koło 16 test owulacyjny wyszedł pozytywny , także jeśli by wtedy nastąpiła owulacja to już by był mniej więcej 9 dzień po zapłodnieniu, nie wiem czy dobrze to liczę..

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isssabel wrote:
    Dziś już nie wytrzymałam i wykonałam super czujny test pink strumieniowy, niestety negatywny. Ale łudzę się, że to za wcześnie, bo dopiero 23dc, 7 dni do miesiączki.

    W prawym jajniku, z którego była owulacja ciągle czuje taki dyskomfort, pulsowanie itp ale możliwe, że to przed miesiączką..

    Trochę mi przykro, że ten test wyszedł negatywny, bo według ginegolog owulacja powinna być jakoś 28.10/29.10 przy czym 28.10 koło 16 test owulacyjny wyszedł pozytywny , także jeśli by wtedy nastąpiła owulacja to już by był mniej więcej 9 dzień po zapłodnieniu, nie wiem czy dobrze to liczę..

    Najlepiej robić test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.
    Jeśli chodzi o wahania nastroju - miałam większe przed okresem niż mam w ciąży. Moim zdaniem oznaki wczesnej ciąży są praktycznie żadne i mówię to z doświadczenia ponad 2 lat starań. Pierwsze objawy były w okolicy dnia spodziewanej miesiączki, a przez dwa lata doszukiwałam się ich wcześniej.
    Zdrowa para może starać się nawet rok, więc spróbuj się wyluzować i nie spinać za bardzo. Powodzenia :)

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Isssabel Debiutantka
    Postów: 6 6

    Wysłany: 8 listopada 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Najlepiej robić test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.
    Jeśli chodzi o wahania nastroju - miałam większe przed okresem niż mam w ciąży. Moim zdaniem oznaki wczesnej ciąży są praktycznie żadne i mówię to z doświadczenia ponad 2 lat starań. Pierwsze objawy były w okolicy dnia spodziewanej miesiączki, a przez dwa lata doszukiwałam się ich wcześniej.
    Zdrowa para może starać się nawet rok, więc spróbuj się wyluzować i nie spinać za bardzo. Powodzenia :)


    Tak tak wiem, że tak najlepiej ale jednak ciekawość wzięła górę, nie pozostaje nic innego jak czekanie. A Tobie kochana gratuluje! ❤️

  • Patka89 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 listopada 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isssabel wrote:
    Hej,

    Jest to dopiero drugi cykl, w którym z mężem staramy się o dzidziusia.

    OM:17.10
    27.10 wizyta u ginekologa pęcherzyk 18mm zalecenie kochania się 27.10, 28.10, 29.10 wg pani ginekolog.

    Wg aplikacji dzien owulacji 1.11.

    W tym okresie regularnie wspolzylismy.

    Od kilku dni jestem mega placzliwa, potrafie rozplakac sie o glupoty nie wiem czy to PMS, bo nigdy tak nie mialam czy to moze jednak ciaza? Czy mialyscie tak na poczatku?

    W dniu dzisiejszym mam 22dc i 8 dni do miesiaczki czy test ciazowy cos pokaze?

    Jestem bardzo niecierpliwa :(


    Mam dokładnie taką samą sytuację :) kropka w kropkę...
    wmówiłam sobie już całe multum objawów, ale boję się testować bo wiem, że jeszcze za wcześnie (7 dni do spodziewanej @)

    Pati
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 495 560

    Wysłany: 9 listopada 2023, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pozostawienia nadziei… niektóre panie czują moment zagnieżdżenia się zarodka - wgryzanie, kucie w macicy

    Ale tak napisała Mira to objawy wcześniej ciąży poczułabyś raczej po miesiączce.
    Często są mylone z objawami miesiączki. U mnie bulgotanie w brzuchu, swędzenie piersi to np stałe objawy pms.

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 495 560

    Wysłany: 9 listopada 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isssabel może odwiedź kilka wątków i poczytaj jak wygląda proces i droga jajeczka po zapłodnieniu - przedziały czasowe i wyzwania jakie kropeczka ma po drodze do ciąży, kiedy rośnie beta itd.
    Wtedy może być ci łatwiej zrozumieć co dzieje się w twoim ciele. Życzę powodzenia i tak jak już wspomniano - ze spokojem, wyluzuj się😎

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • xmadziax Ekspertka
    Postów: 124 169

    Wysłany: 14 listopada 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzisiaj 25dc (rzekomo 12dpo - robione tylko testy owu). Miesiączka powinna być 15-18.11. Dzisiaj szyjka wysoko i miękka (ekspertką w tym nie jestem... Boję się testować przed czasem.

    Jak myślicie może coś z tego być?
    Jest to mój 4 cykl. Narazie nie biegam do gin na monitoringi itp.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 16 listopada 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Hej, dzisiaj 25dc (rzekomo 12dpo - robione tylko testy owu). Miesiączka powinna być 15-18.11. Dzisiaj szyjka wysoko i miękka (ekspertką w tym nie jestem... Boję się testować przed czasem.

    Jak myślicie może coś z tego być?
    Jest to mój 4 cykl. Narazie nie biegam do gin na monitoringi itp.

    Ja zrobiłam test piec dni przed miesiączką, czyli też jakoś 11-13 dni po owu i to jeszcze z południowego moczu i już wyszła wyraźna krecha, także nie ma reguły na to, chociaż faktycznie najpewniej wstrzymać się do dnia spodziewaniej miesiączki.

    Jednak tak jak dziewczyny mówiły. Wcześniej jak nie byłam w ciazy to miałam tysiąc objawów, a jak faktycznie zaszłam to nic nie podejrzewałam 😀 Ja ze swojego doświadczenia polecam testy z rossmanna te paskowe zwykłe najtańsze. Wiele dziewczyn potwierdza, że faktycznie są czułe i sie ładnie wybarwiają

    kleopatr4, xmadziax lubią tę wiadomość

  • Madzigaw88 Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 19 listopada 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo teraz co ty miałaś niedawno i jak wyszło jest 🤰🤰🤰
    U mnie tylko mąż jest przekonany że to nie od dupka i nie od PMS tylko tylko że mam fasolkę i stwierdza że on doskonale już pamięta te płacze z poprzednich ciąż 😄
    O Jezu Umiłowany jak ja bym chciała żeby tak było u mnie .... Boże wreszcie po 7 miesiącach
    🐵 powinna pojawić się w czwartek bo zawsze po owu równe 2 tygodnie mam 🐵
    Chodź pokusiłam się o test w samo południe ale biel wizira niestety no ale raz że dzisiaj przy dobrych lotach jestem 10dpo czyli w 23 dniu cyklu a w ciąży z synkiem bo była tak bardzo wyczekiwana po ciąży obumarłej miałam bladą kreskę dzień przed 🐵 wtedy szybko nawet poszło bo w 3 cyklu po poronieniu i objawy miałam na ok 7 dni przed 🐵i później jeszcze z tydzień i koniec oj jak ja bałam się że to znów ciąża obumarła ale wszystko poszło sprawnie i dobrze mały urodził się idealnie w terminie , z malutką 2 lata temu jeden dzień wystarczył na dzień przed owu i dopiero zaczynaliśmy i pach ciąża a teraz to los ze mnie drwi i czekamy już 7 miesiąc intensywnych starań a w styczniu rok jak się nic nie zabezpieczamy i nic ... I ciągle dno i bąble i biel .... Boże wysłuchaj mnie wreszcie proszę 🙏🙏🙏🙏 Amen
    I ja to aż się boję że to nic nie wróży jak twierdzi mój mąż tylko znów nic z tego 😭😭😭
    Z resztą nawet tempa na wykresie mało ciążowa bo raz tylko miałam po owu 37.00 później na chwilę spadła do 36.21 w 4dpo i podniosła się średnio do 36.71-36.78 dzisiaj 36.84 i wczoraj 36.83
    Tylko jak nigdy nie chcę mi się jeść wogule żyła bym powietrzem 🙈a zwykle przed 🐵 jadłam zwłaszcza czekoladę w ilościach kilogramowych 😂 a waga podnosiła mi się o ok1,5 kg z 47kg 🙈 do ok 48,5 tak teraz 1,5kg schudłam 😱😱😱 i ważę teraz 45,5 ale to może przez nerwa że jak długo jeszcze będę czekać 😞😞😞
    Całe dnie od tego 5dpo mam stan podgorączkowy ok 37.20-37.40 a na wieczór prawie gorączkę ok 37.70-37.90 i raz zimno i dreszcze raz gorąc że hej ale to może przez dupka też tak ....jak to już pisałam nie chcę robić sobie nadzieji bo wyląduje w psychiatryku chyba 🙈😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2023, 15:58

    Kocham być mamą 🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ