X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie dluga faza lutealna..mozliwe ?
Odpowiedz

dluga faza lutealna..mozliwe ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 października 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wlasnie mija 18 dzien mojej fazy lutealnej wg wykresu. Okresu brak,ciazy brak. Spotkaliscie sie kiedys z czyms takim?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 2 października 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A długie masz cykle? Bo po wykresie widzę, że to Twój 31 dzień.
    Ja zazwyczaj mam 28-29 dniowy cykl, ale zdarzają się niekiedy 32 dniowe. Raz miałam 36, ale to ponoć nic takiego. Zdarza się.
    A może coś ten Twój cykl zaburza? Może dupek ma taki wpływ?

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 października 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja cykle to mialam od 28 do 50 dni... I pewnie wiekszosc bez owu. Dr mowi ze nie mam pco ale jajniki sa "leniwe". Po bad hormonow w 4dc ( wszystko ok oprocz prl po mcp) dal mi bromka i byl bardzo optymistyczny, powiedzial ze mam zajsc po nim. W tym cyklu po raz 1 czulam "owulacje" bolaly mnie jajniki i potem podbrzusze przez kilka godzin.no i tempka wzrosla i juz myslalam ze cos sie ruszylo a tu znowu @ sie opoznia.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 2 października 2015, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka, ja mialam. Wlasnie w tym cyklu. Myslalam, ze to ciaza, niestety wredna @ przyszla :(. W moim przypadku wina byla po stronie - tak mysle - zmiany klimatu. Bylam w gorach teraz, troche lazilam, wyczerpana fizycznie, jak wrocilam do domu to okres sie pojawil. Czytalam, ze faza lutealna tez moze sie wydluzyc z tych samych powodow co faza folikularna. Nie mialas ostatnio zadnych stresow, podrozy? Inna sprawa, ze testy moga wychodzic negatywne :), najlepiej bete zrobic. Innym powodem moze byc tez podwyzszona prolaktyna.

    zem3i09kl173cczw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 października 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska no wlasnie wszedzie pisze ze faza lutealna nie powinna sie wydluzac a ze juz powyzej 18 dni to wogole nie mozliwe. Bromka biore pierwszy miesiac i pierwszy miesiac tez mierze tempke :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 3 października 2015, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka, wrzuć w google długa faza lutealna, tam jest wlasnie napisane o przyczynach. Jak bierzesz Bromka to przynajmniej prolaktyna odpada. A skad wiesz, ze owu miałaś napewno w tym terminie?

    zem3i09kl173cczw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 października 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem na pewno czy wogole byla owu. Wykres mi tak zaznaczyl co sie pokrywalo ze sluzem i bolem owulacyjnym

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 3 października 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tych wykresach jest chyba jakiś zakres tolerancji do 3 dni mimo ze owu jest zaznaczana. Moze beta hcg hmm :)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2015, 16:17

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole wykres nie wyglada na owulacyjny.Skoro masz 50 dniowe cykle powinnas dostac dhupaston, na skrocenie. Nastepnie sprawdzic czy jest owulacja na usg. Jak nie ma dodatkowo lek na stymulacje.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 października 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka a dlaczego wykres nie wyglada na owulacyjny ? Ze wzgledu na ta dluga fl? A duphaston biore. Owu nie bylo jak bylam na usg. Potem zrobilam hormony, pokazalam lekarzowi i kazal mi brac bromka z duphastonem wlasnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2015, 19:30

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 października 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps jezeli owu nie bylo to dlaczego tempka wzrosla od polowy cyklu ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 października 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawde ja osobiscie nie ufam temperaturom. Mierze w tym cyklu, ale tylko i wylacznie z ciekawosci. Temperatura moze wzrastac z tysiaca roznych powodow. Jedynym potwierdzeniem wystapienia owulacji - i niestety jedynym - dlaczego, bo kosztownym - jest monitoring owulacji. Nawet temperatura nie wskaze Ci, czy jesli owu byla, to czy pecherzyk pekl przy prawidlowej wielkosci? Czy nie byl przerosniety? Itp, itd... Dlatego w okresie okoloowulacyjnym nalezy isc ze 3 razy na monitoring by sie o tym przekonac.
    Najlepiej z tym wykresem idz do lekarza i skonsultuj z nim. To jedyna osoba, ktora rozwieje wszelkie watpliwosci. Inna kwestia jest, ze moglo dojsc do owu, a cialko zolte sie nie wchlonelo i powstala torbiel cialka zoltego, ktora ciagle produkuje progesteron. Wiec i dlatego wzrost tempki. Moze owu nie bylo, z pecherzyka zrobila sie torbiel, ktora dalej zachowuje sie jak pecherzyk stad nie ma sygnalu do rozpoczecia miesiaczki. Jest tysiace powodow i tylko lekarz oraz sprawdzenie na usg co jest grane, da Ci odpowiedz, niestety :(.

    zem3i09kl173cczw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 4 października 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem ze powinnam isc na monitoring ale teraz nie mam takiej mozliwosci. A ze tempka skacze z roznych powodow to ok ale chyba nie przypadkowo skacze od polowy cyklu a do polowy przypadkpwo sie obnizala.
    Kaska to co piszesz o cialku zoltym lub torbieli to oczywiscie mozliwe.
    Wogole ja nie pisze ze mialam na 100 % owu bo pewnie znajac moje cykle to jej nie mialam i wiem oczywiscie ze monitoring by mi wyjasnil. To czego oczekuje od tego forum toluznych dyskusji o tym co mogloby to byc i moze ktos tez tak mial takie doswiadczenia. Ale chyba nie musze tlumaczyc ze jak ktos albo wykres mi powie ze byla lub nie bylo owu to bedzie to dla mnie swieta prawda. Narazie jestem po pierwszych konsultacjach z ginem i taka droge narazie wybralismy. Problem jest w tymze gin jest z polski a ja mieszkam we wloszech i narazie tutaj nie pojde na monitoring bo bym musiala zmienic gina, moze zmienic leczenie a wiadomo co gin to inna opinia i nikt nie chce odwalac polowy roboty. Za kilka mcy jezeli nie zajde w ciaze to wtedy bede musiala znalezc tutaj gina i zaufac wtedy jemu. Narazie jednak musze posluchac mojego gina i pobrac lekiktore mi zlecil bo inaczej to by nie bylo wogole sensu brac cos miesiac i zmieniac zaraz..

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 października 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dlatego spokojnie :), podchodz bez stresu a jak bedziesz miala mozliwosc to idz na monitoring. Tak jak pisalam wczesniej odpowiadajac na Twoje pytanie - wydluzenie fazy lutealnej jest mozliwe, co ja osobiscie doswiadczylam, niestety nie z powodu ciazy. A robilas testy ciazowe :)?

    zem3i09kl173cczw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 4 października 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam i to nie jeden ;) no ale niestety to nie ciaza. Dzieki za odpowiedz :). Zobaczymy jak bedzie w nastepnym cyklu. A monitoring bede robic za jakies kilka mechow tak jak pisalam ale wtedy juz pewnie jak sie okaze ze nie ma owu to bedzie clomid. Nie chce jednak z nim juz szalec za szybko dlatego wlasnie dalismy z dr szanse bromkowi, zwazywszy ze wyniki hormonow nic innego nie w normie nie pokazuja.dr napisal ze prl to jedyne do czego moze dlsie przyczepic. Wiec zdaje sobie sprawe ze kolejny krok to clo. Mam jednak cicha nadzieje ze jakos zaskoczy przed nim :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 października 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie moze racja z tym monitoringiem ze czekasz, ja sie tez zastanawialam czy nie rzucic tego monitorowania i staran w cholere i isc na spontan. Tylko ze ja babka po 30stce nie mam czasu na spontan hehe :P, ale jak nic nie wyjdzie a badania beda ok to chyba tak zrobie. Mysle, ze do tego czasu mozesz probowac bez monitoringu, im wiekszy luz tym wieksza szansa na dobra owu i dwie kreski na tescie. No i faktycznie z bromkiem to dobrze, bo wysoka prolaktyna blokuje owu i zaburza cykle, a niekoniecznie juz po pierwszym cyklu z bromkiem wraca do normy wszystko z tego co tu czytam na forum. To indywidualna kwestia.

    zem3i09kl173cczw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 4 października 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska ja mam 31 lat wiec wiadomo ze nie mam czasu tez na totalny spontan. Dlatego tez poszlam do gina i to wyszukalam najlepszego w okolicy od nieplodnosci. Wolalam do polaka najpierw bo balam sie tutaj ze mi cos powie a ja jeszcze nie zrozumiem medycznej terminologii i sie przestrasze. Z 2 strony jezeli dr uwaza ze ta prl mogla mi blokowac owu to chyba tez wie co mowi i jezeli on, znajac moj wiek i sytuacje mi polecil starac sie przez pol roku na tych lekachbi wh niego mam zajsc w ciagu tego pol roku to tez nie moge szalec i podwazac jego decyzji. Ajak tutaj zdecyduje sie znalezc nowego gina to juz bede musiala sie tego sluchac. A zrobie to jak juz bromek nic nie pomoze i zostanie mi clo a to wiadomo juz trzeba monitorowac wiec nie da sie tego zrobic na odleglosc. Chce jednak przed tym dac szanse na bardziej naturalne zajscie. A ty masz regularne cykle ? Wszystko ok u ciebie czy masz jakies problemy ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 5 października 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszla malpa

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 5 października 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, moze to dobrze ze przyszla jesli testy mialas negatywne - zanik @ to nic dobrego :(. Jesli chodzi o mnie to hmm... Dawniej, czyli jakies 3 lata temu, odstawilam po wielu latach tabletki i zaczelam sie starac, i wtedy chodzilam na monitoring bo mialam bardzooo nieregularne cykle. Na monitoringu okazywalo sie, ze pecherzyki rosna bardzo duze i pekaja za duze. O dziwo, lekarz nie zlecil mi nic, zadnych badan ani lekow, a ze ja nie mialam wtedy presji to sie nie przejelam. No i wykryto u mnie torbiel endometrialna. Potem zmienilam prace, zmienilam faceta :D, zaczelam sie na nowo zabezpieczac tabletkami anty i 4 cykle temu je odstawilam. Od odstawienia nauczona doswiadczeniem chodze na monitoring. Cykle mam regularne ( za wyjatkiem teraz tego, ale owu mialam pozno przez stres, no i lutealna przez wyjazd sie wydluzyla), czyli co ok 30 dni, pecherzyki ladnie dojrzewaja, a dominujacy peka przy ok 21 mm czyli ksiazkowo. Raz tylko w 3 cyklu pojawila sie torbiel, ktora na szczescie zniknela w kolejnym cyklu. Endometrialna torbiel tez zniknela przy okazji brania tabletek. Wiec to moj 4 cykl staran, 3 owulacyjny. Serduszkowanie dokladnie w owu i nici z ciazy :(. W miedzyczasie leczylam sie antybiotykami z nawracajacych infekcji bakteryjnych / grzybiczych ( chwala za to mojemu ginowi!). Choruje lekko na nerki, wiec to moze byc lekkie obciazenie niestety, ale badania mam ok. Hormonow nie robilam, bo cykl na monitoringu jest prawidlowy, owu jest, wiec lekarz nie widzi powodu. Zobaczymy co mi powie w tym miesiacu jak przyjde i oznajmie, ze znowu nici :(. A znam Twoj problem, po 30stce to juz nie ma czasu na " czekanie do roku czasu" jak nie wyjdzie. Ja stwierdzilam, ze jestem w stanie wydac wszystkie pieniadze na potrzebne badania jesli bedzie trzeba, byle tylko zajsc... Btw, faceta tez warto wyslac na badanie nasienia, hormony i immunologie, bo statystyki niestety z roku na rok ich nie oszczedzaja :(, ja mojego wysle chyba tez w tym miesiacu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2015, 18:56

    zem3i09kl173cczw.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ