Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dłuższy cykl, czy robić dalej betę?
Odpowiedz

Dłuższy cykl, czy robić dalej betę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nieplanowana Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 lipca, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. W teorii jestem 6 dni po spodziewanej dacie @. Zdarzały mi się już dłuższe cykle - w poprzednie dwie ciąże biochemiczne zaszłam bardzo późno, beta zaczynała rosnąć dopiero w 33 dniu cyklu.

    W dniu spodziewanej miesiączki miałam progesteron 1.2, i betę 0. Dwa dni później zrobiłam betę i z 0, drgnęła na 0.2, wiem dalej negatywny, ale dziś zrobiłam ponownie, tyle że w innym labie i progesteron wyskoczył mi z 1.2 na 17ng. Beta poniżej 2.3 (nie wiem ile dokładnie bo diagnostyka tylko tak podaje). Co uważacie? Jest szansa? Mam powtórzyć betę za dwa dni? Od trzech dni czuję ciągnięcie brzucha z jednej strony... Czy nie powinnam sugerować się tym progesteronem (podana norma diagnostyki w razie lutealnej to do 15)?

  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 410 29

    Wysłany: 2 lipca, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieplanowana wrote:
    Cześć dziewczyny. W teorii jestem 6 dni po spodziewanej dacie @. Zdarzały mi się już dłuższe cykle - w poprzednie dwie ciąże biochemiczne zaszłam bardzo późno, beta zaczynała rosnąć dopiero w 33 dniu cyklu.

    W dniu spodziewanej miesiączki miałam progesteron 1.2, i betę 0. Dwa dni później zrobiłam betę i z 0, drgnęła na 0.2, wiem dalej negatywny, ale dziś zrobiłam ponownie, tyle że w innym labie i progesteron wyskoczył mi z 1.2 na 17ng. Beta poniżej 2.3 (nie wiem ile dokładnie bo diagnostyka tylko tak podaje). Co uważacie? Jest szansa? Mam powtórzyć betę za dwa dni? Od trzech dni czuję ciągnięcie brzucha z jednej strony... Czy nie powinnam sugerować się tym progesteronem (podana norma diagnostyki w razie lutealnej to do 15)?

    Jak regularne masz cykle? Jesteś pewna że jesteś już po terminie spodziewanego okresu?
    Pamiętaj że pierwsza faza cyklu może się skrócić lub wydłużyć.
    Wynik progesteronu świadczyłby o tym że jesteś dopiero po owulacji. Takie ciągnięcie jajnika też jest charakterystyczne dla dni okolowulacyjnych.

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    preg.png
  • nieplanowana Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 lipca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam zwykle 30 dniowe, ale tak jak pisałam, zdarzały mi się już przesunięte owulację. Czyli myślisz wstrzymać się z testowaniem?

  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 410 29

    Wysłany: 2 lipca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieplanowana wrote:
    Cykle mam zwykle 30 dniowe, ale tak jak pisałam, zdarzały mi się już przesunięte owulację. Czyli myślisz wstrzymać się z testowaniem?

    Patrząc na to, że progesteron wcześniej był na niskim poziomie a teraz jego wartość jest wysoka to raczej wygląda to na to, że dopiero teraz jesteś po owulacji a ile dpo to wróżenie z fusów.
    Robisz testy owu, mierzysz temperature? Albo chociaż jaki śluz miałaś? Na czym opierasz swoje przypuszczenie, że owulacja była już ponad dwa tygodnie temu?

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ