X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dokuczliwa druga faza
Odpowiedz

Dokuczliwa druga faza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ahata Znajoma
    Postów: 26 16

    Wysłany: 14 lipca 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam 30 lat, staramy się od 4 cykli, które zwykle mam dość krótkie - ok. 26-dniowe. Od kilku miesięcy ciężko przechodzę drugą fazę cyklu, mam wzdęcia, bolą mnie jajniki i piersi. Ostatnio miałam nawet biegunkę, ale głównie dokucza mi ten pierwszy objaw (twardy brzuch nie dający spokoju).
    Oczywiście marzę, by to tym razem było związane z ciążą, ale staram się szybko przerywać ten "odważne" myśli ;)
    U lekarza byłam tydzień temu, zaobserwował 16 mm pęcherzyk. Martwiło mnie też to, że często plamię przed okresem, ale uznał, że badania hormonów zrobimy, jak minie pół roku starań - powiedział, że włączenie hormonów, które pomogłyby zwalczyć plamienie, może mi utrudnić zajście w ciążę.

    Czy znacie/macie jakiś sposób na ww. objawy? Zioła, rodzaj ćwiczeń? Zaczęłam brać wiesiołek, ale odstawiłam, jak dowiedziałam się o owulacji.
    Pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja też miałam problem z plamieniami. Zaczęłam brać magnez, vit.b6, vit. C i inofem i z 4 dni plamień ostatnio miałam jeden :)

    CO do reszty niestety nie pomogę. Powodzenia !

  • tAnia Koleżanka
    Postów: 45 78

    Wysłany: 15 lipca 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ahata :) Ja do tej pory bardzo często miałam plamienia dzień, dwa przed okresem i później tak samo po. Okresy regularne, niby wszystko ok. Niestety jak na złość odkąd zaczęliśmy się starać o naszego pierwszego dzidziusia zaczęły mi się plamienia także w środku cyklu :( ostatnio już 7,8,9 dnia po ovu,później cisza i przed okresem jeden dzień. Do tego miałam ból dołem brzucha, tak jak piszesz, jajniki i uczucie napompowania. Temp.była piękna wysoka aż do samego okresu więc nakręcałam się,ze może akurat to objaw ciąży.To mój trzeci cykl z ovu, wcześniej było tak na "spontana" ok.3 miesiące.Dziś też 7 dzień póki co cisza, zaczął mnie tylko bolec brzuch jak na okres, temp.37,03. Ale 20 mam wizytę u gin, pokażę moje wykresy, zobaczymy co powie. Jak będę wiedzieć co może być przyczyną i ewentualnie jak to leczyć napiszę. Wiem,że u każdego może to być indywidualna sprawa, ale może jakaś rada się przyda. Ja miałam ostatnio robione TSH i wyszło dobrze 1,56, więc może to jakaś inna przyczyna. Pozdrawiam i oby to było to tym razem :) Najcięższe to czekanie :/

    w4sqyx8dav9hzzbh.png
  • tAnia Koleżanka
    Postów: 45 78

    Wysłany: 15 lipca 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Hej :) Ja też miałam problem z plamieniami. Zaczęłam brać magnez, vit.b6, vit. C i inofem i z 4 dni plamień ostatnio miałam jeden :)

    CO do reszty niestety nie pomogę. Powodzenia !

    Ja w tym miesiącu zażywam magnez, więc może to pomaga :) Zobaczymy co będzie dalej :) Pozdrawiam :)

    w4sqyx8dav9hzzbh.png
  • Ahata Znajoma
    Postów: 26 16

    Wysłany: 18 lipca 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi i kciuki :) W czwartek powinnam mieć okres, póki co nie plamię i napompowanie było 1-2 dniowe. Staram się nie stresować i nie wyczekiwać, ale wiadomo - to trudne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ