X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dostinex, prolaktyna, TSH
Odpowiedz

Dostinex, prolaktyna, TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gapsy Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:)

    Co myślicie, drogie Staraczki:

    Ucieszyłam się wczoraj, bo zbijana dostinexem prolaktyna osiągnęła poziom 8,00 :) Martwię się natomiast TSH - wynosi 3,37 (bez porannej tabletki - leczę Euthyroxem hashimoto). Oczywiście widząc niską prolaktynę od razu widzę szansę na utrzymanie wczesnej ciąży (jestem kilka dni po owulacji). Czy jednak jest możliwe zajście w ciążę przy takim TSH? Niby to jeszcze norma, niemniej wiem, że optymalnie powinno ono być w okolicach 1, nie wyżej niż 2. Może jak szybko zbiję, to utrzymam?

    Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny mające problem z prolaktyną i #hashi. Będę wdzięczna za odpowiedzi, jakie są Wasze doświadczenia.

  • Gapsy Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś lekarz ginekolog powiedział: mam nadzieję, że nie jest pani w ciąży, bo dla dziecka nie byłoby to wesołe. Jeśli jednak zajdę w ciążę, mam się zgłosić na patologię ciąży, bo takie TSH niebezpieczne... Muszę szybko do lekarza rodzinnego, żeby wypisał receptę na wyższy euthyrox, choć prawdę mówiąć chętnie sama łykałabym wyższą dawkę, byleby dziecku nic nie było!

  • Luuna Ekspertka
    Postów: 199 115

    Wysłany: 28 lutego 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tsh 3.97 i endokrynolog powiedziała że może to przyczyną niepowodzeń w staraniach ale nie musi. Moja gin też stwierdziła że zależy od organizmu że mogłam takie tsh mieć jak zachodzilam wcześniej w ciążę (mam dwoje zdrowych dzieci)

    https://www.maluchy.pl/li-73391.png
    Mam 3 skarby

  • Gapsy Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 marca 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luuna, serdecznie dziękuję za odpowiedź! W momentach paniki (a jak widać z moich postów, panikuję) baardzo Twoje słowa pokrzepiają:) Póki co dołączam do Marcowego Testowania :) Czekam na wizytę u endokrynologa, ale lekarz rodzinny już podwyższył dawkę euthyroxu

    Dziękuę!

  • Luuna Ekspertka
    Postów: 199 115

    Wysłany: 4 marca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak podwyższył to będzie tylko dobrze tsh będzie spadać.

    https://www.maluchy.pl/li-73391.png
    Mam 3 skarby

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ