X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dostinex, prolaktyna, TSH
Odpowiedz

Dostinex, prolaktyna, TSH

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Gapsy Debiutantka
  Postów: 12 1

  Wysłany: 23 lutego 2018, 09:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzień dobry:)

  Co myślicie, drogie Staraczki:

  Ucieszyłam się wczoraj, bo zbijana dostinexem prolaktyna osiągnęła poziom 8,00 :) Martwię się natomiast TSH - wynosi 3,37 (bez porannej tabletki - leczę Euthyroxem hashimoto). Oczywiście widząc niską prolaktynę od razu widzę szansę na utrzymanie wczesnej ciąży (jestem kilka dni po owulacji). Czy jednak jest możliwe zajście w ciążę przy takim TSH? Niby to jeszcze norma, niemniej wiem, że optymalnie powinno ono być w okolicach 1, nie wyżej niż 2. Może jak szybko zbiję, to utrzymam?

  Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny mające problem z prolaktyną i #hashi. Będę wdzięczna za odpowiedzi, jakie są Wasze doświadczenia.

 • Gapsy Debiutantka
  Postów: 12 1

  Wysłany: 26 lutego 2018, 14:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziś lekarz ginekolog powiedział: mam nadzieję, że nie jest pani w ciąży, bo dla dziecka nie byłoby to wesołe. Jeśli jednak zajdę w ciążę, mam się zgłosić na patologię ciąży, bo takie TSH niebezpieczne... Muszę szybko do lekarza rodzinnego, żeby wypisał receptę na wyższy euthyrox, choć prawdę mówiąć chętnie sama łykałabym wyższą dawkę, byleby dziecku nic nie było!

 • Luuna Ekspertka
  Postów: 199 115

  Wysłany: 28 lutego 2018, 15:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja miałam tsh 3.97 i endokrynolog powiedziała że może to przyczyną niepowodzeń w staraniach ale nie musi. Moja gin też stwierdziła że zależy od organizmu że mogłam takie tsh mieć jak zachodzilam wcześniej w ciążę (mam dwoje zdrowych dzieci)

  https://www.maluchy.pl/li-73391.png
  Mam 3 skarby

 • Gapsy Debiutantka
  Postów: 12 1

  Wysłany: 1 marca 2018, 15:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Luuna, serdecznie dziękuję za odpowiedź! W momentach paniki (a jak widać z moich postów, panikuję) baardzo Twoje słowa pokrzepiają:) Póki co dołączam do Marcowego Testowania :) Czekam na wizytę u endokrynologa, ale lekarz rodzinny już podwyższył dawkę euthyroxu

  Dziękuę!

 • Luuna Ekspertka
  Postów: 199 115

  Wysłany: 4 marca 2018, 09:02

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jak podwyższył to będzie tylko dobrze tsh będzie spadać.

  https://www.maluchy.pl/li-73391.png
  Mam 3 skarby

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ