X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam mały mętlik w głowie. W skrócie. Zaczynamy starać się z mężem o dzidziusia. Odbyłam stosunek z mężem bardzo wcześnie po okresie, bodajże 8 dzień cyklu. Potem niestety los chciał ale mąż wyjechał na 2 tygodnie do Szwecji. Cykle mam od 3 miesięcy 28-29 dniowe. W dniu miesiączki , której nie było (21dni po stosunku) zrobiłam test z krwi <0.1. Po tygodniu dalej okresu nie ma też zrobiła test z krwi <0.1. Poszłam również do ginekologa, powiedział ze miała cykl bezowulacyjny (są w ogóle takie?) i dał Duphostan na wywołanie. Przez 10 dni - 1 tabletka i wtedy przyjdzie okres po 2-3 dniach . Przeszedł lecz 1-2 dni normalny potem skąpy. Rozumiem ze to był okres tak? I od tego mam liczyć nowy cykl ? Czy gybym jednak była w ciązy to po odstawieniu duphostanu nie ma się krwawienia?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jesteś w ciąży na pewno co potwierdziło kilkukrotne badanie z krwi.

    A jeśli jest sie w ciąży i bierze już Luteinę czy Duphaston to nie można ot tak odstawiać tylko stopniowo jeśli już trzeba.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chyba nie ma też krwawienia w trakcie ciazy przy braniu duphostanu tak?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston wspomaga nasz naturalny progesteron, także jeśli są jakieś plamienia z jego niedoboru to wtedy nam powinien pomóc, czy to w trakcie ciąży czy w normalnym cyklu jak bierzemy jeśli staramy się o dziecko (chodzi o niedomogę lutealną).

    Krwawienia w ciąży mogą być nawet przy braniu leków jak Duphaston czy Luteina, po prostu ich źródłem nie jest niedobór progesteronu na który stosuje się w/w leki.

    Ja w 3 i 5 ciąży (zwłaszcza w tej 5-tej) brałam na prawdę duże dawki progesteronu a i tak plamiłam/krwawiłam.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w moim przypadku był to chyba okres prawda? Człowiek łudzi się nadziejami :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ