X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kiedy zanika ciałko żółte jeżeli nie doszło do zapłodnienia?
Odpowiedz

Kiedy zanika ciałko żółte jeżeli nie doszło do zapłodnienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CzekamyNaDrugie Koleżanka
    Postów: 77 9

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi proszę Kiedy zanika ciałko żółte jeżeli nie doszło do zapłodnienia?
    Jestem 8dpo, 1 7dpo byłam na badaniu progesteronu, który wynosił 16,5 a tuż w dzień owulacji moje endometrium wynosiło tylko 4mm. Czy to jest normalne, ze przy tak niskim endometrium i tak jest dość duzy poziom progesteronu?

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekamyNaDrugie wrote:
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi proszę Kiedy zanika ciałko żółte jeżeli nie doszło do zapłodnienia?
    Jestem 8dpo, 1 7dpo byłam na badaniu progesteronu, który wynosił 16,5 a tuż w dzień owulacji moje endometrium wynosiło tylko 4mm. Czy to jest normalne, ze przy tak niskim endometrium i tak jest dość duzy poziom progesteronu?

    Hej. Takie progesteron świadczy o tym, ze była owulacja. Owulacja może być tez z cienkim endometrium oczywiście, jednak szanse na ciąże są małe..
    moim zdaniem masz bardzo cienkie endometrium, z nim jakby Ci się udało zajść to byłby cud, chociaż wiadomo ze cuda się zdarzają.
    Na endo warto pic czerwone wino przed owulacją, jeść migdały i suszone morele. Pogadaj z lekarzem to może przepisze Ci np estrofem
    Pik progesteronu jest 7-8dpo a później ciałko żółte zaczyna zanikać

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • CzekamyNaDrugie Koleżanka
    Postów: 77 9

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ogólnie to po 8 dniu po owulacji poziom progesteronu w teorii powinien spadać i ciałko żółte wtedy zanika ?

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekamyNaDrugie wrote:
    Czyli ogólnie to po 8 dniu po owulacji poziom progesteronu w teorii powinien spadać i ciałko żółte wtedy zanika ?

    Powoli tak. Wpisz sobie w Google „hormony w czasie cyklu” , pojawi się wykres gdzie widać jak się zachowuje progesteron

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2021, 22:21

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ