Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwiecień figla nam nie spłata, w styczniu bobas, nie ma bata!
Odpowiedz

Kwiecień figla nam nie spłata, w styczniu bobas, nie ma bata!

Oceń ten wątek:
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    W ogóle nie wstawiam rozwiązań ;) to są wieczne zagadki dla tych, które nie rozwiążą :P niech to męczy ;) hehe.
    Ale z tego co pamiętam to chyba ostatnie było: dzieci i ryby głosu nie mają :)

    Jak się masz? Robiłaś może betę?

    Dla mnie to od teraz dzieci płaczą, delfiny skaczą 😂😂😂😂

    Tedka, Asia2309, Wiewioora, nick nieaktualny, amani_96, Kasiak89, Simons_cat, Jo_an lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Dla mnie to od teraz dzieci płaczą, delfiny skaczą 😂😂😂😂

    Hehe, tak widziałam Twojego posta ;) bardzo mnie to rozbawiło :D:D:D

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2159 2414

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ondzia 🍀🍀🍀

    ondzia1112 lubi tę wiadomość

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Anka96 Autorytet
    Postów: 3019 2096

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ondzia nadal trzymam 🍀✊✊

    Czy biorąc estrofem w cyklu naturalnym moze zablokować owulacje?
    Biore najmniejsza dawkę 1x1

    ondzia1112 lubi tę wiadomość

    A. 👱‍♀️ 28 . A 🧔‍♂️ 30
    Brak owulacji - LUF ❌️
    Przewaga Estrogenowa ❌️
    Krótka Faza Lutealna ❌
    Insulinoopornośc ❌ glukoza 91 Insulina 17.1 HOMA 3.84 ❌️ (06.25)
    Hiperandrogenizm ❌
    Mthfr homo, Pai Hetero ❌
    KIR BX -Nieobecne ( 2DS3,2DS4 norm)
    AMH 2.14 (12.2022) -> 0.64 ❌️( 06.2024)--> 1.48 (03.25)🥳
    07.2024 Histerolaparoskopia-> Endometrioza I Stopnia ❌️ Jajowody Drożne.
    12.2026 USG ENDOMETRIOZY.

    STOP STARANIA .
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Hehe, tak widziałam Twojego posta ;) bardzo mnie to rozbawiło :D:D:D
    To amani wymyśliła 😁

    Ja się śmiałam do starego, że owulka chyba czeka na jego urodziny... No i mówisz masz 😂

    Tedka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13539 18067

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ondzia 🤞🍀

    Znam rozwiązanie zagadki, dzisiaj bez problemu 😁😁😁

    Tedka, ondzia1112 lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    To amani wymyśliła 😁

    Ja się śmiałam do starego, że owulka chyba czeka na jego urodziny... No i mówisz masz 😂

    No to piękny prezent dostał dzisiaj, z tego co widzę na wykresie :D

    Ja mam dzisiaj 8 rocznicę ślubu :) bez fajerwerków, praca itd., może wieczorem po fitnessie coś przygotuję, żeby miło przy kolacji posiedzieć.

    Dziewczyny, ja teoretycznie po owulacji a rozciągliwy śluz... nie wiem o co kaman. W poprzednim cyklu też tak miałam, dwa razy w fazie lutealnej mi się pojawił. Może to przez tę luteinę? :(

    Niby taki ładny dzień, słoneczko, ciepło, rocznica... a humor mam jakiś taki okropny... totalny zjazd.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • ondzia1112 Autorytet
    Postów: 1736 1666

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora czekamy na betę 🤞

    Dziękuję Wam za wszystkie kciuki! Melduję, że armia rozpoczęła podbój! 😅

    W pt wizyta kontrolna pt "czy peklo" 🤞

    Tedka, Wiewioora, karola, Zło_snica, Jo_an, Myszaa91 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 35l.
    TSH ✔️ ft3 ✔️ ft4 ✔️ antyTPO ✔️antyTG ✔️
    krzywa cukrową ✔️ insulinową ✔️ glukoza ✔️ insulina ✔️ wit. D ✔️ antytrombina III- lekko ponad normę, białko S ✔️ białko C ✔️homocysteina ✔️ B12❌️
    💊siofor 850 2x1, neurovit 1x1
    AMH 6,63=>3,11
    Czynnik II hetero
    MTHFR hetero
    PAI-1 hetero
    Suple: pregna start, ogestan inozytol, eyeQ

    🧔 41l. Lekkie nadciśnienie, alergik
    Hormony ok!
    Ilość 240mln/ejakulat
    Konc. 40mln/ml
    Ruch ogólny 53%
    Żywotność 56%
    Morfologia 2%
    HBA 90%
    Stres oks. 2,64 mV
    Suple: maca, kw.foliowy, NAC, selen, cynk, koenzym q10, l-arginina, wit D, wit. C 4tys.j., ACC
    04.2023 IUI ❌️
    05.2023 biopsja i immuno: alloMLR 0%=>49,8%, kiry: AA, jeden implantacyjny,
    23.06.2023 ET 3.1.2. Accofil, intralipid ❌️💔
    26.07.2023 FET 4.2.2.❌️💔
    Accofil, intralipid
    26.09.2023 FET IVIG, accofil ❌️💔
    27.10.2023 FET IVIG, accofil, prograf, clexane 😔
    ❄️❄️
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3817 4496

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis nie znam rozwiazania rebusu 🤷🏻‍♀️

    Ondzia super :) powodzenia

    ondzia1112 lubi tę wiadomość

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 37 ‘single ready to mingle’
    💊 Euthyrox N 25
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japoneczka z Porcelany wrote:
    A ja dzis nie znam rozwiazania rebusu 🤷🏻‍♀️

    Ondzia super :) powodzenia
    Zmień walutę na polską:D


    Tedka my mamy w planach iść na spacer, zamówić obiad a wieczorem wyskoczyć na gorącą czekoladę. Takie leniwe świętowanie też jest fajne ☺️

    Tedka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Zielone.Słońce Autorytet
    Postów: 2598 4345

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam rozwiązanie każdego rebusu aczkolwiek czasami sama miałam dłuższe problemy. 🤭

    4,5 roku starań
    Endometrioza II/III st, adenomioza, PCOS
    🔹06.21 1 ICSI - ❄️❄️❄️❄️ 1cb ❌
    🔹02.2023 2 ICSI - ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    _____________________________
    🔹31.03.23 FET 4.2.1 cykl n.
    4dpt ⏸️, 5dpt -9,3 👣,6dpt - 24,7👣, 8dpt - 101,4👣, 11dpt - 390,3👣, 12dpt 530👣, 13dpt 770👣, 17dpt 3566🍀🙏
    🔹27.04 27dpt. Szok! Mamy dwa serduszka. 0,64cm♥️ 0,63cm♥️
    🔸 28.05-4.06 3 krwotoki
    🔹 14+4tc - 103g 👶 i 104g 👶
    SANCO zdrowe chłopaki 💙💙
    🔹19+2 - 261g i 309g 👶👶
    🔹 27+2 - 1113g🐸 i 1122g🐸
    🔹29+2 - 1318g🦔 i 1365g 🦔
    🔹34+2 - 2460g🌞 i 2363g🌞

    Witaj świecie! ✋
    PROM 34+5/6
    10.11.23 Leoś 2490g 💙, Filipuś 2120g💙

    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te rebusiki są w miarę proste, a przysłowia raczej znane, ale wiecie jak jest, jak trzeba dostępnymi emotkami wyrazić więcej niż tysiąc słów :P

    chyba pojadę kupić sobie coś fajnego na poprawę humoru :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 810 582

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta w piątek (07.04) 28,07
    a dzisiaj (11.04) 324,50 😊

    Tedka, miska122, Kasiak89, nick nieaktualny, Zielone.Słońce, Hania123, bindweed, Księgowa, Nitka19, Mersalla, Roszponka, BuBu90, Simons_cat, ondzia1112, Asia2309, karola, Md1610, lawendowePole, amani_96, Jo_an, Mia88, Myszaa91, Aypis, Nina_02, Ania35 lubią tę wiadomość

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora wrote:
    Beta w piątek (07.04) 28,07
    a dzisiaj (11.04) 324,50 😊

    Pięknie <3 Gratulacje!

    Wiewioora lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Siri Autorytet
    Postów: 1773 1942

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone powtarzalas bete 😍 piekny przyrost 😍🍀🍀🍀

    Wiewioora cudownie 😍😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2023, 12:53

    Wiewioora lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora gratulacje!
    A rebusy są super :) jak już po pierwszym wiem, że przysłowia to z górki :)
    Zielone, no ładnie! ❤️

    Wiewioora lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 833 576

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszaa91 - łącze się w bólu, u mnie niestety też biel na testach i myślę że do dwóch dni przyjdzie okres, bo już mnie tak konkretnie boli 🥺 ale chociaż tyle, że chyba fl ma dobrą długość 😀

    Gratuluję Dziewczyny pięknych przyrostów bety ❤️

    Wiewioora lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙
    06.2024 - synek 💙
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8175 8051

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone, Wiewioora piękne przyrosty 😍

    Wiewioora lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Zielone.Słońce Autorytet
    Postów: 2598 4345

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta, dzisiaj beta 11dpt 390 a ja ciągle jestem sparaliżowana strachem. 😬

    Księgowa, Asia2309, lawendowePole, Hania123, Sowella, Jo_an, Mersalla, Aypis, Ania35 lubią tę wiadomość

    4,5 roku starań
    Endometrioza II/III st, adenomioza, PCOS
    🔹06.21 1 ICSI - ❄️❄️❄️❄️ 1cb ❌
    🔹02.2023 2 ICSI - ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    _____________________________
    🔹31.03.23 FET 4.2.1 cykl n.
    4dpt ⏸️, 5dpt -9,3 👣,6dpt - 24,7👣, 8dpt - 101,4👣, 11dpt - 390,3👣, 12dpt 530👣, 13dpt 770👣, 17dpt 3566🍀🙏
    🔹27.04 27dpt. Szok! Mamy dwa serduszka. 0,64cm♥️ 0,63cm♥️
    🔸 28.05-4.06 3 krwotoki
    🔹 14+4tc - 103g 👶 i 104g 👶
    SANCO zdrowe chłopaki 💙💙
    🔹19+2 - 261g i 309g 👶👶
    🔹 27+2 - 1113g🐸 i 1122g🐸
    🔹29+2 - 1318g🦔 i 1365g 🦔
    🔹34+2 - 2460g🌞 i 2363g🌞

    Witaj świecie! ✋
    PROM 34+5/6
    10.11.23 Leoś 2490g 💙, Filipuś 2120g💙

    age.png
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 810 582

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone, piękna beta 😍✊ Ja też jestem przerażona, w aktualnych badaniach nasienia morfologia 2%, niby prawidłowy wynik to 4%, ale i tak nie mogę przestać o tym myśleć, dobrze że już minęły święta i chodzę do pracy 🤦🏼‍♀️ oszaleć można siedząc w domu 🤦🏼‍♀️

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ