X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Migrena a czekanie na testowanie
Odpowiedz

Migrena a czekanie na testowanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 31 marca 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dopadła mnie migrena, nie miałam w domu tabletek od neurologa, ale tak się zastanawiam, czy któraś z was bierze tryptany od owulacji do @ albo testowania? Mi neurolog zabroniła w czasie starań brać tryptanow, tylko ewentualnie paracetamol, ale ten nie przerywa u mnie napadów. Przed pierwszą ciążą brałam tylko w pierwszej połowie cyklu, potem nie miałam migren, pierwsza pojawiła się dzisiaj po 2 miesiącach od poronienia. Cały dzień przeleżała w łóżku, migreny mam średnio raz w tygodniu, więc nie wyobrażam sobie jak będę funkcjonować np. kilka miesięcy starań bez leków.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałaś kiedyś Solphadeine? Najlepiej do rozpuszczania, bierze się dwie naraz w pół szklanki wody, jest co prawda nie dobre, ale mi np. tylko ten lek pomaga, bez recepty. Pomaga nawet jak migrena się rozwinie, co prawda jak wezmę od razu kładę się spać, potem wstaje już bez bólu, trochę rozbita, wiadomo. W składzie jest paracetamol+kodeina+kofeina.. Myślę że nie zaszkodzi jak masz atak, napewno tryptany mogą mieć bardziej negatywny wpływ.. Ale najlepiej jak zapytasz lekarza co o Solpadeine sądzi. Pozdrawiam ;)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam solpadeine i nic z tego. Na migrenę nie pomagają mi zwykłe leki przeciwbólowe, zanim dowiedziałam się, że to migrena próbowałam nawet ketonalu i nic.
    Sy_la zazdroszczę ci, że możesz się pozbyć migreny zwykłymi lekami przeciwbólowymi. Na mnie najlepiej działa sumatryptan, łagodzi ból głowy, ale dreszcze i mdłości zostają :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 09:21

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jak byłam młodsza to miałam cięższe migreny i żadne leki mi nie pomagały.. :( dwa dni leżenia w ciemnym pomieszczeniu, okłady na głowe, wymmioty i tak musiało przejsc.. teraz już mam nieco słabsze migreny bez wymiotów, może dlatego mi pomaga Solpadeine.

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ