X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pęcherzyk po owulacji
Odpowiedz

Pęcherzyk po owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annnie Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 15 marca 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Byłam dziś na USG kontrolnym po owulacji. Miałam stymulację letrozolem.
    Na prawym jajniku dwa ciałka żółte więc super, ale oprócz tego dodatkowy pęcherzyk 16mm. Lekarz powiedział, że wchłonie się przy miesiączce, ale co gdyby doszło do zapłodnienia? Rozumiem, że on już nie pęknie skoro to 2 faza cyklu?

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 15 marca 2023, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annnie wrote:
    Hej! Byłam dziś na USG kontrolnym po owulacji. Miałam stymulację letrozolem.
    Na prawym jajniku dwa ciałka żółte więc super, ale oprócz tego dodatkowy pęcherzyk 16mm. Lekarz powiedział, że wchłonie się przy miesiączce, ale co gdyby doszło do zapłodnienia? Rozumiem, że on już nie pęknie skoro to 2 faza cyklu?


    Raczej nie. Ogólnie owulacja w organizmie jest tylko jedna, tzn. rozumiana jako proces. Mogą uwolnić się np. dwa jajeczka, ale w trakcie jednej owulacji.

    :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Annnie Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 15 marca 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Raczej nie. Ogólnie owulacja w organizmie jest tylko jedna, tzn. rozumiana jako proces. Mogą uwolnić się np. dwa jajeczka, ale w trakcie jednej owulacji.

    :)

    Ok, rozumiem :) a co z takim pęcherzykiem jeśli zajdzie się w ciążę? Bo skoro ma się wchłonąć przy miesiączce, a ta by nie przyszła?

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annnie wrote:
    Ok, rozumiem :) a co z takim pęcherzykiem jeśli zajdzie się w ciążę? Bo skoro ma się wchłonąć przy miesiączce, a ta by nie przyszła?

    Oj, niestety nie wiem moja droga. Być może także się wchłonie? Może to kwestia czasu, a nie konkretnie miesiączki jako takiej. :)

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ