X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie pęcherzyk w macicy a hcg negatywne
Odpowiedz

pęcherzyk w macicy a hcg negatywne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, czy ktoś miał podobny przypadek ???

    Mam dziś 15 dc, wczoraj na usg owulacyjnym dr zauważyła pęcherzyk w macicy o wielkości 4,4 mm który wygląda jak ciążowy i kazała zrobić HCG. Wynik z dziś poniżej 2,3 tj. brak ciąży. Czy możliwa jest obecność pęcherzyka w macicy a negatywny wynik HCG? Jeśli to nie pęcherzyk ciążowy to co to? Czy może jest za wcześnie na inny wynik? Wypadałoby że w tej sytuacji miałam owulację w 7/8 dc, co by się w sumie zgadzało z objawami jakie miałam.

    relgdf9hrp5i882w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    witajcie, czy ktoś miał podobny przypadek ???

    Mam dziś 15 dc, wczoraj na usg owulacyjnym dr zauważyła pęcherzyk w macicy o wielkości 4,4 mm który wygląda jak ciążowy i kazała zrobić HCG. Wynik z dziś poniżej 2,3 tj. brak ciąży. Czy możliwa jest obecność pęcherzyka w macicy a negatywny wynik HCG? Jeśli to nie pęcherzyk ciążowy to co to? Czy może jest za wcześnie na inny wynik? Wypadałoby że w tej sytuacji miałam owulację w 7/8 dc, co by się w sumie zgadzało z objawami jakie miałam.

    bardzo dziwna sytuacja. hcg to hormon ciążowy i zawsze jest wydzielany w ciąży. Ponadto nawet jeśli miałaś owulację w 7/8 dniu cyklu ( strasznie wcześnie swoją drogą) to nie powinno być widac pęchęrzyka ciążowego, bo to zdecydowanie za wcześnie w 7 dpo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk ciążowy jest widoczny na obrazie usg, kiedy bHCG jest ok 1000... a jakie normy podaje laboratorium w którym robiłaś badanie? Bo np. w moim labie wynik powyżej 1,5 oznacza ciążę. No dziwne to wszystko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 14:37

  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak wczesna owulacja w moim przypadku jest możliwa z uwagi na stymulację letrozolami, tak mówiła dr. Natomiast co do norm w labie to są one conajmniej dziwne: bo <5 oznacza brak ciąży. Jeszcze kilka miesięcy temu było to <2. Więc jeśli mój wynik to <2,3 to jaki jest on w rzeczywistości? 0 czy 2,3 czy jeszcze jakiś inny? Dziwne to.
    frezyjciada wrote:
    Pęcherzyk ciążowy jest widoczny na obrazie usg, kiedy bHCG jest ok 1000... a jakie normy podaje laboratorium w którym robiłaś badanie? Bo np. w moim labie wynik powyżej 1,5 oznacza ciążę. No dziwne to wszystko

    byłam w styczniu w ciąży (poronienie) i pęcherzyk był już przy wartościach HCG mniejszych niż 1000.

    relgdf9hrp5i882w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to nie zostaje Ci nic innego jak powtórzyć bete po 48h...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jakis przetrwały pecherzyk np poronienia zatrzymanego czy pustego jaja w poprzednim cyklu?

    Tak jak dziewczyny pisały, nie ma ciąży bez hcg i nie ma pecherzykow ciazowych w macicy 7dpo.

  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnie usg miałam podczas kontroli poprzedniego cyklu czyli 14 dc i nikt wtedy nie mówił o żadnym pęcherzyku, potem w 25 dc HCG było negatywne i 3 dni później dostałam normalnie okresu więc
    nie wiem już sama...

    relgdf9hrp5i882w.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ