X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Plamienie przed okresem a ciąża
Odpowiedz

Plamienie przed okresem a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    czy w szczęśliwym cyklu miałyście plamienie zaraz przed terminem @? Zazwyczaj dwa dni przed okresem plamię na beżowo, brązowo... czy pojawienie się tego symptomu wyklucza ciążę? ☹️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 16:01

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre pytanie, mam tak samo i nie wiem czy to juz oznacza, że nic z tego ? Niby temp jeszcze nie spada

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamiłam wiecznie. Nie zdążyłam testować bo już plamiłam niestety... W szczęśliwym cyklu nie plamiłam a byłam w ciąży dwa razy. Poród jeden.

    BlueSky, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny...ja z takim problemem że po odstawieniu anty zaczęłam plamić przed@ jest to już 10 miesiecy... Dostałam duphaston ale bez efektów...chciałabym widzieć dwie kreseczki na teście ale nie wiem czy to nie przeszkoda?? Mam dość już tych plamien ,czy jest możliwość że się to unormuje? Miała tak któraś z Was?

  • Laven. Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zawsze plamię, jakieś ok. 3 dni przed okresem. Choć czasami nie są to plamienia, ale widać nitki krwi w śluzie. Dwa razy nigdy nich nie było, kiedy doszło właśnie do zapłodnienia. Pierwsza to ciąża biochemiczna, a druga już szczęśliwie donoszona :)

    BlueSky lubi tę wiadomość

    syy29vvjz7uzi6t0.png
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie plamienia od ciąży biochemicznej, czyli już 8 mscy.. Progesteron 7 dpo miałam 29 ng, więc to nie jest przyczyną. Bardziej zastanawiało mnie właśnie, czy te plamienia mogą wystąpić na początku ciąży, tak że okres się nie pojawi. Czy to zawsze zwiastun @ i nie ma co nawet testować...

  • Marta98 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 lat, przez leki na depresje mam podwyższona prolaktyne, ostatnio po zabawach z chłopakiem miał on moja krew na palcach,
    Bardzo boje się ciąży i nie chce jej, nigdy we mnie nie kończy, jaka jest szansa na ciąże ? Boje się zrobić test ciążowy...

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlueSky wrote:
    Ja mam takie plamienia od ciąży biochemicznej, czyli już 8 mscy.. Progesteron 7 dpo miałam 29 ng, więc to nie jest przyczyną. Bardziej zastanawiało mnie właśnie, czy te plamienia mogą wystąpić na początku ciąży, tak że okres się nie pojawi. Czy to zawsze zwiastun @ i nie ma co nawet testować...

    Często to jest nieprawidłowy stosunek progesteronu do estradiolu. Błona śluzową endometrium się destabilizuje i zaczyna się plamić. U mnie to niestety był zawsze znak miesiączki :( do dzisiaj się z tym mecze a jestem p0 porodzie, poronieniu i zaczynam starania o drugie.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zawsze plamie jakieś 3, 4 dni przed i czar pryska bowiem że się @ rozkręcić niestety wróży to niski poziom progesteronu. Ja dostaje duphaston na zwiększenie i teraz witamine b6, magnez, c, e podobno pomaga.

  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś robiłam badania hormonów...wyniki jutro...plamie 3 dni przed@ , Duphaston nie pomaga😔 od jutra zamierzam brać ovarin... Szczerze mam dość plamien które pojawiły się po odstawieniu anty i nie mogę sobie z nimi poradzic

  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już spać przez to nie moge

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia273 wrote:
    Ja dziś robiłam badania hormonów...wyniki jutro...plamie 3 dni przed@ , Duphaston nie pomaga😔 od jutra zamierzam brać ovarin... Szczerze mam dość plamien które pojawiły się po odstawieniu anty i nie mogę sobie z nimi poradzic
    No na mnie też słabo działa, chciałam sprawdzić ale lekarz zdradził bo powiedział że po dupku i tak będzie więcej. W tym miesiącu wspomagamy się witaminami podobno b6, c, e są dobre aby zwiększyć naturalny progesteron

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie zawsE jest brak progesteronu, to moze byc tez problem z estradiolem. Czasami trzeba postymulowac pierwsza faze zeby komofka byla bardziei dojrzala, lepsza to i wtedy cialko zolte bedzie bardziej wydajne mimo swoich naturalnych owulacji.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • BlueSky Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    To nie zawsE jest brak progesteronu, to moze byc tez problem z estradiolem. Czasami trzeba postymulowac pierwsza faze zeby komofka byla bardziei dojrzala, lepsza to i wtedy cialko zolte bedzie bardziej wydajne mimo swoich naturalnych owulacji.
    Veritaa, możesz powiedzieć coś więcej o stymulowaniu pierwszej fazy? U mnie progesteron ok, kiedy warto zbadać estradiol, w określonym dniu cyklu?

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulowanie czyli daje sie hormony na wzrost pecherzyka, Ginekolodzy zazwyczaj stymuluja clostibegytem lub letrozolem.
    estradiol mozna badac 2-5 dzien cyklu razen z lh i fsh.
    w czasie owulacji ok 200 swiadczy o dojrzalym pecherzyku
    ok 7 dni po owu powinien wynosic tez ok 150. Wtedy widac ze cialko zolte pracuje dobrze.
    plamienia to naprawde zlozonu problem, u mnie na na plamoenia nie pomagalo nic ani luteina ani duphaston. A udalo sie po histeroskopii, i cyklu stymulowanum wlasnie na lekach (letrozol, duphaston, estrofem) mimo ze hormony wydawalo sie ze mialam w normach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2020, 08:04

    BlueSky lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki odebrane... TSH 1.908, FSH 6.59,LH 7.50,estradiol 53.01, progesteron 0.60,prolaktyna 6.53.

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron zrob ok 7 dni po owu. Ten w pierwszej fazie nie powie Ci nic o wydilnosci cialka zoltego.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też zrobię...

  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 27 maja 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron w 22 dc robiony 14.94...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ