X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pozytywny test a ciąża
Odpowiedz

Pozytywny test a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusiaa Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam pytanie o testy. Zrobiłam dzisiaj w południe, niestety nie z porannego moczu i na pięciu (na pięć) pojawiła się druga kreska. Mój ginekolog może mnie przyjąć dopiero 14 stycznia, więc skorzystałam z teleporady. Lekarz na mnie nakrzyczał i stwierdził, że ciąża to nie choroba, a pozytywne testy wcale nie świadczą o ciąży i że testować to powinnam dopiero z dwa tygodnie po przewidywanej miesiączce. Dzisiaj 28 dc. Testowałam, bo jutro sylwester i nie wiedziałam, czy mogę się napić, czy lepiej się wstrzymać. Czy któraś z Was miała fałszywie pozytywny test?

    oar83e3k4353pnfm.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7593 9959

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusiaa wrote:
    Hej,

    Mam pytanie o testy. Zrobiłam dzisiaj w południe, niestety nie z porannego moczu i na pięciu (na pięć) pojawiła się druga kreska. Mój ginekolog może mnie przyjąć dopiero 14 stycznia, więc skorzystałam z teleporady. Lekarz na mnie nakrzyczał i stwierdził, że ciąża to nie choroba, a pozytywne testy wcale nie świadczą o ciąży i że testować to powinnam dopiero z dwa tygodnie po przewidywanej miesiączce. Dzisiaj 28 dc. Testowałam, bo jutro sylwester i nie wiedziałam, czy mogę się napić, czy lepiej się wstrzymać. Czy któraś z Was miała fałszywie pozytywny test?

    5 na 5 pozytywów miałoby być fałszywe? Wrzuć zdjęcie tych 5 bo aż jestem ciekawa

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Dusiaa Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam link do zdjęcia:

    https://ibb.co/Mggz0vK

    U gina byłam 22 grudnia na potwierdzeniu pęknięcia pęcherzyka. Objawy mam jak podczas PMS - ból piersi, brzucha, itp.

    oar83e3k4353pnfm.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7593 9959

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusiaa wrote:
    Wklejam link do zdjęcia:

    https://ibb.co/Mggz0vK

    U gina byłam 22 grudnia na potwierdzeniu pęknięcia pęcherzyka. Objawy mam jak podczas PMS - ból piersi, brzucha, itp.

    Moja droga, idź jutro rano zbadać poziom beta hcg i progesteron. To nie są oszusty. To są piękne kreski, beta może być już ok. 100-200 😊 lekarz niech się puknie w czoło 😊 jesteś w ciąży

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Dusiaa Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Na betę jestem zapisana na poniedziałek, bo tak też mi ten "lekarz" kazał. Swoją drogą, zadzwoniłam, żeby zapytać, czy powinnam czekać do 14-tego na mojego lekarza, czy lepiej iść wcześniej do innego, a ten na mnie z krzykiem, że ciąża to nie choroba i mam nie przesadzać, a testy są niewiarygodne i trzeba zrobić betę. Łatwo trafić na kiepskiego lekarza... To moje krótkie starania, to generalnie jestem w temacie zielona.

    oar83e3k4353pnfm.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy wyglądają na totalnie pozytywne. Nie wiem skąd jesteś ale poszłabym na betę jutro do diagnostyki albo jakiegoś labu bo powinna już być ładna i w poniedziałek tam gdzie jesteś zapisana żeby powtórzyć i sprawdzić przyrost.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7593 9959

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusiaa wrote:
    Dzięki. Na betę jestem zapisana na poniedziałek, bo tak też mi ten "lekarz" kazał. Swoją drogą, zadzwoniłam, żeby zapytać, czy powinnam czekać do 14-tego na mojego lekarza, czy lepiej iść wcześniej do innego, a ten na mnie z krzykiem, że ciąża to nie choroba i mam nie przesadzać, a testy są niewiarygodne i trzeba zrobić betę. Łatwo trafić na kiepskiego lekarza... To moje krótkie starania, to generalnie jestem w temacie zielona.

    Też bym poszła prywatnie na betę. Beta to nie wydatek nie wiadomo jaki. Do lekarza na razie nie 😊 myślę, że najwcześniej za 2-3 tygodnie 😊 a tego bym nie słuchała tylko robiła po swojemu

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Dusiaa Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak zrobię, jak mówicie. Dzięki :)

    oar83e3k4353pnfm.png
  • Dusiaa Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze dopytam, czy mogę kontynuować przyjmowanie suplementów. Biorę:
    1. FertilWoman (zestaw dla kobiet starających się)
    2. Witaminę D3 2000
    3. Koenzym Q10
    4. Ashwagandę
    5. Probiotyk
    6. Żurawinę w kaspułkach, bo miałam niedawno zapalenie pęcherza.

    Z góry dzięki.

    oar83e3k4353pnfm.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmień lekarza, nie świadczy to o nim dobrze. Zawsze możesz potwierdzić betą, ale tu ciąża jak byk jest.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ