X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pozytywny test ciążowy a okres/plamienie
Odpowiedz

Pozytywny test ciążowy a okres/plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SatNam Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 maja, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. To mój pierwszy post lecz wasze wcześniejsze posty bardzo mi pomagały przy staraniach.

    Wczoraj (28 dc) zrobiłam test i wyszedł pozytywny (jakoś tak czułam bo objawy były troszkę inne niż zwyczajnie przed okresem).
    Strasznie się ucieszyłam bo to nasz 7 miesiąc starań.
    Jednak wczoraj lekko plamiłam (brązowy śluz i niteczka krwi) i caaaały czas od 4 dni boli mnie brzuch ( takie dziwne skurcze). Dziś skurcze się nasiliły… strasznie się boje że okres przyjdzie- czuje tak jakby miał się zaraz pojawić. Dodam, że moje cykle trwają ok 30/31 dni i jak narazie nie spada mi temperatura.
    Bety nie mierzyłam bo nie mam takiej możliwości z dnia na dzień tu gdzie mieszkam.

    Strasznie się stresuje… jak okres przyjdzie to mogę zakładać, że była to ciąża biochemiczna? Też tak się czułyście w 4 tygodniu?

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2346

    Wysłany: 8 maja, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, rozumiem że to plamienie było jednorazowe?
    W moim przypadku było dużo gorzej, plamiłam od samego pozytywnego testu, krwawiłam również. Ginekolog przepisał mi luteinę mimo, że na USG nie było nic widać sugerowaliśmy się tylko testem i betą. Do tej pory nie wiem jaki był powód krwawień a trwało to do 20 tc jak nie dłużej. Tylko było na przemian plamienie z krwawieniem. Później już doszły inne problemy z szyjka ale to już nie na temat.

    Natomiast odpowiadając, to tak mogą się zdarzać plamienia w ciąży a nawet krwawienia ale koniecznie trzeba to konsultować z lekarzem i ewentualnie ratować się lekami. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze, dlatego też opisałam moja sytuacje żeby podnieść cie na duchu że jednak może być dobrze 😊

    Ból brzucha o którym piszesz również może się zdarzać, jeśli byś dostała miesiączkę (krwawienie ze skrzepami) to myślę że możesz to uznać za biochema. Ale nie nastawiaj się negatywnie. Jeśli to plamienie było jednorazowe to myślę że będzie ok ale dobrze by było żebyś skosultowala to jednak z lekarzem jeśli masz taką możliwość ☺️

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • SatNam Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 maja, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź ☺️ Plamienia były bardzo delikatne i tylko przez 3 dni 😮‍💨

    Konsultowałam z lekarzem i gdyby plamienia nie ustały to miałam się zgłosić. Tak czy inaczej pierwszą wizytę mam za trochę ponad tydzień.

    Trochę żałuję, że nie poczekałam z testem do paru dni po przewidywanej miesiączce bo zamiast cieszyć się tymi dwoma kreskami to przez 3 dni miałam straszny stres i niepewność. Nadal boje się uwierzyć że się udało 🫣 Myślę, że dopiero po potwierdzeniu lekarza będe już skakać z radości 🤗❤️

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ