X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie progesteron przed miesiączką - taki wysoki??
Odpowiedz

progesteron przed miesiączką - taki wysoki??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od kilku dni nie mogę dostać okresu, tzn mam lekkie plamienia, czasem lekkie bóle jak na @, dzisiaj już 36dc a najdłuższy cykl w tym roku miał 34! Zazwyczaj dostaję ok. 30/31 dc. Rano poszłam zrobić prolaktynę, tsh i progesteron, bo na tsh cały czas biorę letrox a w zeszłym miesiącu odstawiłam bromka na prl i bałam się, że mi się coś pokopało. Prolaktyna i tsh są pięknie w normie tylko ten progesteron mi się wydaje za duży jak na II fazę.Normy dla fazy lutealnej w moim lab to 1,5-20 a ja dzisiaj miałam ponad 17. Czy to nie za dużo? Dodam, że od 19 do 28 dc brałam dupka po jednej tabletce dziennie, ale czytałam, że nie powinien zafałszować wyniku. No i odstawiłam go tydzień temu. Zrobiłam test z nieporannego moczu i jedna kreska. Poza tym mąż ma bardzo złe wyniki nasienia i chcemy podchodzić w tym cyklu do ivf, więc ciąża naturalna niestety mało prawdopodobny scenariusz. Czy taki progesteron przed okresem jest normalny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, to normalny wynik.

    snowhite lubi tę wiadomość

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam progesteron w 8 dniu po owulacji ponad 40, w następnym miesiącu ponad 20 i nie byłam w ciąży więc trudno stwierdzić czy wysoki coś oznacza

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ