X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Progesteron wynik.
Odpowiedz

Progesteron wynik.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Koczineczka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykonałam badanie progesteronu w 6 dniu po owulacji (tak sądzę) wynik to 21,21 ng/ml
    Przy normie 1,7-27 w fazie lutealnej.

    Wynik wydaje się być jak najbardziej pozytywny, tyle, że zastanawiam się czy koniecznością jest badać progesteron na czczo?
    Głupia zjadłam kilka orzeszków w karmelu przed badaniem :/

    Na stronie labolatorium jest napisane, że nie trzeba, a gdzie indziej czytam że trzeba i zgłupiałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 17:35

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba :)

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba, a teraz niech owulacja zaowocuje :D

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 lipca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat. 7 dpo, progesteron 9,6 ng/ml. Jak bardzo jest źle? :/

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szału nie ma, mogłaby się przydać suplementacja.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 lipca 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Szału nie ma, mogłaby się przydać suplementacja.

    Najgorsze, że w tym cyklu wszystko było super - i endometrium, i był czas żeby <3 bo mąż był w domu, i testy ładnie wyszły... :(
    Myślisz, że z takim nie ma szans?

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że są szansę. Nic się nie przejmuj i nie stresuj, bo to bardziej przeszkadza w zajściu niż to, że nie masz super wywalonego w kosmos progesteronu :) Jest wystarczający na tym etapie i tego się trzymaj.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 lipca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, bardzo dziękuję <3 Już panikowałam i chciałam latać na powtórki proga...

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Jejku, bardzo dziękuję <3 Już panikowałam i chciałam latać na powtórki proga...
    Spokojnie taki prog niczego nie przekreśla.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 lipca 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję <3

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 27 lipca 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mi prog wyszedł 7ng/ml zrzedła mi mina jak zobaczyłam wynik, ale wieczorem pojawiły mi się dopiero normy:
    Faza folikularna 0,1-0.3
    Faza lutealna 1,2-15.9

    Pierwszym trymestr 2,8- 147,7

    Czyli co taki tragiczny jednak nie jest? Robiłam go w 7-8 dpo, dokładnie nie wiem bo przestałam mierzyć regularnie temperaturę, po obiawach wiem kiedy mam owulację. Po owu mam zawsze powyżej 36.4 i tak było.
    Dzisiaj mam 36.8

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 lipca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka89, przy progu poniżej 8 ng/ml zaczynają się schody, bo przy tak niskim progu są podejrzenia, że do owu jednak nie doszło. ALE skoro ten 7-8 dpo to jest taki trochę w przybliżeniu, jak piszesz, bo opierałaś się tylko na objawach (a z objawami to może być różnie), to może niekoniecznie wstrzeliłaś się w ten czas, kiedy prog jest najwyższy. Więc możliwe, że tak naprawdę jego poziom był/będzie większy. Więc ja bym nie panikowała na Twoim miejscu, ALE przyjrzałabym się bliżej jednak temu hormonowi i powtórzyłabym badanie w przyszłym cyklu. Najlepiej jakby to nie było jednorazowe badanie, tylko 3 badania, np. w 5,7 i 9 dpo. Wtedy będziesz widziała, jak się jego poziom zmienia, czy przyrasta, jaka jest jego najwyższa wartość z tych trzech dni i czy rzeczywiście jest się czym martwić. Gdyby znowu się sytuacja powtórzyła, no to warto by pogadać z ginem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2018, 11:12

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 27 lipca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź MDF :) chyba tak zrobię w następnym cyklu

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 27 lipca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Gacka89, przy progu poniżej 8 ng/ml zaczynają się schody, bo przy tak niskim progu są podejrzenia, że do owu jednak nie doszło. ALE skoro ten 7-8 dpo to jest taki trochę w przybliżeniu, jak piszesz, bo opierałaś się tylko na objawach (a z objawami to może być różnie), to może niekoniecznie wstrzeliłaś się w ten czas, kiedy prog jest najwyższy. Więc możliwe, że tak naprawdę jego poziom był/będzie większy. Więc ja bym nie panikowała na Twoim miejscu, ALE przyjrzałabym się bliżej jednak temu hormonowi i powtórzyłabym badanie w przyszłym cyklu. Najlepiej jakby to nie było jednorazowe badanie, tylko 3 badania, np. w 5,7 i 9 dpo. Wtedy będziesz widziała, jak się jego poziom zmienia, czy przyrasta, jaka jest jego najwyższa wartość z tych trzech dni i czy rzeczywiście jest się czym martwić. Gdyby znowu się sytuacja powtórzyła, no to warto by pogadać z ginem.

    Okej, ale np. ja miałam wynik niecałe 10 przy normie do 24. A u gacki norma jest do 16. To chyba różnica, no nie? Inaczej się procentowo rozkłada ten wynik.

    gacka89 lubi tę wiadomość

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 lipca 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że w dyskusjach o progesteronie nigdy nie jest poruszany temat norm, zawsze jest - według różnych źródeł, że musi być co najmniej 8, albo 10, albo 15 i to bez względu na normy. Więc ja też się tego trzymam, ale wybieram najoptymistyczniejszą wersję, po lekturze tego forum i historii dziewczyn, które zachodziły w ciąże z progesteronem, który był mniejszy od 10 ng/ml. :) Wiadomo, że im wyższy tym lepiej, ale niższe poziomy nie oznaczają, że na pewno się nie uda, albo że na pewno trzeba wprowadzić leczenie - chociaż wielu lekarzy tak robi na zasadzie "dmuchania na zimne". Trzeba zawsze brać poprawkę na to, że poziom progesteronu w ciągu dnia się waha i to że akurat w czasie badania wyszedł niski, nie oznacza, że za parę godzin nie wystrzeli w górę. Dlatego dobrze jest zrobić to badanie kilka dni z rzędu. No i powtórzyć przynajmniej w 2-3 cyklach.

    gacka89, Marudaruda lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ